InwestycjeWiadomości

Rozbudowa ul. Gorajowickiej i odbudowa ul. Leśnej w 2016 r.

Podczas wczorajszej popołudniowej „nadzwyczajnej” sesji Rady Miejskiej Jasła, władze samorządowe podjęły decyzje w sprawie rozbudowy ul. Gorajowickiej oraz zabezpieczenia osuwiska przy ul. Leśnej i odbudowy tamtejszej ulicy.

Rozbudowa ulicy Gorajowickiej i odbudowa ul. Leśnej w 2016 r. (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Rozbudowa ulicy Gorajowickiej

Analogicznie do wcześniejszej sytuacji (przebudowa kładki nad rzeką Wisłoką – pisaliśmy o tym tutaj) radni podjęli decyzję w sprawie przesunięcia wydatków na pokrycie kosztów związanych bezpośrednio z projektem, a co za tym idzie z realizacją prac w zakres których uprzednio wchodzi pozwolenie wodno prawne. Koszt dokumentacji wycenia się na 44 tys. 895 złotych. Rozbudowa tejże ulicy dotyczyć ma odcinka o długości ok. 800 metrów.

– W tym zakresie również ani jedna złotówka nie została wydana. Ta inwestycja jest przewidziana do rozpoczęcia, a jeżeli stan kasy miasta pozwoli, to do zrealizowania w roku przyszłym. Pozwolenie powinno być najpóźniej do końca marca. Jest spore zaawansowanie w tych pracach projektowych, ale termin się przedłużył. Mamy dość ciężki rok z projektantami, ale szkoda byłoby po prostu zmarnować to co zostało dotychczas zrobione i rozwiązywać umowę w sytuacji kiedy konkretny projekt będzie możliwy do otrzymania końcem stycznia. Stąd prośba do Rady, dać możliwość zapłacenia za to w roku przyszłym – mówił na wczorajszej sesji Antoni Pikul, wiceburmistrz miasta Jasła.

Rozbudowa ulicy Gorajowickiej i odbudowa ul. Leśnej w 2016 r. (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Osuwisko przy ul. Leśnej – Zabezpieczenie i odbudowa

Realizacja kolejnej inwestycji przesunięta zostaje na 2016 rok. Tym razem kwestia dotyczy zabezpieczenia osuwiska przy ul. Leśnej na os. Żółków oraz odbudowy tamtejszej ulicy.

Sytuacja jest analogiczna jak w poprzednich dwóch przypadkach. Jest to wieloelementowa dokumentacja a jej dopracowanie się przedłuża. Mówimy nie tylko o samym osuwisku i fragmencie ulicy Leśnej, który w tej chwili jest elementem tego osuwiska, ale również o całym odcinku tej ulicy o długości prawie 2 km – wyjaśniał wiceburmistrz Antoni Pikul.

JM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x