MiastotopWiadomości
Popularne

Rozmowa z Rafałem Papciakiem, kandydatem na Wójta Gminy Brzyska

Rozmawiamy z Panem Rafałem Papciakiem, kandydatem komitetu RAZEM Dla Gminy Brzyska na stanowisko Wójta Gminy Brzyska.

Redaktor: Panie Wójcie, Gmina Brzyska ostatnio przeprowadziła wiele inwestycji. Czy mógłby Pan opowiedzieć nam o najważniejszych z nich?

Wójt Rafał Papciak: Oczywiście, ostatnio mieliśmy okazję zrealizować szereg kluczowych projektów dla naszej gminy. Dofinansowanie, które uzyskaliśmy, pozwoliło nam rozpocząć budowę kompleksu sportowego w Błażkowej, remizy dla Straży Pożarnej w Lipnicy Dolnej, a także podjąć się renowacji Pałacu Kotarskich oraz termomodernizacji Domu Ludowego w Dąbrówce.

Redaktor: Zaczynając od kompleksu sportowego w Błażkowej, co obejmuje ta inwestycja i jakie korzyści przyniesie mieszkańcom?

Wójt Rafał Papciak: W ramach tego projektu powstaną dwa boiska sportowe o naturalnej nawierzchni trawiastej, a także budynek socjalno-szatniowy, który będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, planujemy wyposażyć boiska w oświetlenie oraz ogrodzenie, co pozwoli na ich użytkowanie także wieczorami. To nie tylko miejsce dla sportowców, ale także dla wszystkich mieszkańców chcących aktywnie spędzać czas.

Redaktor: Remiza dla Straży Pożarnej w Lipnicy Dolnej to kolejny ważny projekt. Jakie zmiany przyniesie ona dla lokalnej społeczności?

Wójt Rafał Papciak: Remiza dla Straży Pożarnej w Lipnicy Dolnej to nie tylko nowoczesne zaplecze dla strażaków, ale także świetlica wiejska oraz mieszkania o funkcji socjalnej, ochronnej bądź komunalnej. To istotne udogodnienia dla całej społeczności, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, takich jak pożary czy inne zdarzenia losowe.

Redaktor: Przechodząc do kolejnych inwestycji, jakie plany macie dotyczące Pałacu Kotarskich?

Wójt Rafał Papciak: Naszym celem jest przywrócenie dawnej świetności Pałacu Kotarskich. Zaczynamy od remontu pokrycia dachowego, izolację oraz poprawę stanu technicznego. Docelowo, chcielibyśmy, aby pałac pełnił funkcję kulturalno-oświatową (centrum kultury) i było w nim miejsce na prowadzenie działalności gospodarczej, takiej jak restauracja. To ważny element naszego dziedzictwa, który zasługuje na renowację.

Redator: W ostatnim czasie wspomnieliście także o Klubie Malucha. Jakie cele stawiacie przed tym projektem?

Wójt Rafał Papciak: Klub Malucha to odpowiedź na potrzeby rodziców małych dzieci, którzy szukają miejsca opieki dla swoich pociech. Chcemy zapewnić maluchom bezpieczne i przyjazne środowisko, a jednocześnie umożliwić rodzicom powrót do pracy. To kolejny krok w kierunku budowy społeczności przyjaznej dla rodzin.

Redaktor: Na zakończenie, czy może Pan powiedzieć coś więcej na temat przyszłych planów Gminy Brzyska, zwłaszcza jeśli chodzi o infrastrukturę?

Wójt Rafał Papciak: Naszym celem jest ciągłe doskonalenie infrastruktury gminnej, dlatego już teraz ogłosiliśmy przetarg na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brzyskach oraz przygotowujemy się do budowy sieci wodociągowej dla centrum Brzysk. Dużym wyzwaniem dla naszej gminy będzie przede wszystkim II i III Etap kanalizacji Gminy Brzyska, a to wydatek szacowany na 40 milionów złotych. Działamy aby poprawiać  jakość życia naszych mieszkańców, dlatego nieustannie poszukujemy nowych możliwości rozwoju i inwestycji. Chcemy przeprowadzić termomodernizację Domu Ludowego w Dąbrówce i w kolejności następnych budynków, aby docelowo obniżyć koszty oświetlenia i ogrzewania budynków gminnych

materiał wyborczy KWW Razem dla Gminy Brzyska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button