r e k l a m a
Wiadomości

Rozmowy w sprawie linii Jasło – Zagórz trwają. Jest szansa na kompromis

Czy uda się rozwiązać problem przewozów pasażerskich na linii Jasło – Zagórz? Po dzisiejszym spotkaniu w Rzeszowie władz samorządowych województwa podkarpackiego z przedstawicielami Spółki Przewozy Regionalne, szanse na porozumienie są duże.

Na spotkaniu obecny był m.in. marszałek województwa podkarpackiego Bogdan Rzońca oraz Tomasz Moraczewski, prezes Spółki Przewozy Regionalne.

Zdaniem Rzońcy dzisiejsze spotkanie daje szansę na przewrócenie zamkniętego 1 stycznia połączenia kolejowego i rewitalizację linii kolejowej Jasło – Zagórz, o co zabiegają samorządy skupione wokół grupy roboczej, powstałej 4 stycznia z inicjatywy Wacława Krawczyka, starosty sanockiego.  W skład tego nieformalnego gremium wchodzą m.in. prezydent Krosna Piotr Przytocki oraz wiceburmistrz Zagórza Andrzej Czapor.

Aby przywrócić połączenie na linii Jasło – Zagórz potrzebny jest dokument dotyczący struktury kosztów funkcjonowania przewozów regionalnych.

Moja determinacja, żeby inwestować w kolej nie uległa zmianie. Przygotowane mamy środki na zakup autobusów szynowych, na modernizację linii kolejowej i modernizację torów. Mamy środki zatwierdzone w ramach negocjacji z Komisją Europejską. Potrzebujemy dobrej woli kolejarzy, którzy muszą przedstawić dokumenty – wynikające z prawa europejskiego – na temat struktury kosztów funkcjonowania przewozów regionalnych. Jeśli ten dokument do nas trafi, nie będzie problemu z wynegocjowaniem i podpisaniem umowy – mówił Nowinom24 Bogdan Rzońca.   

Dziś udało się uzyskać zapewnienie od  przewoźnika, że ten, najszybciej jak to będzie możliwe dostarczy wymagane dokumenty.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
j.23Wujek JakubwykolejonyjArtur Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
igor
Gość
igor

:oB):sleep::bigrazz::);):|:(:o:pB):D:rol::uhoh::no::shy::lol::rip::yes::mad::bigeek::bigrazz::smilewinkgrin::confused::upset:

Wujek Jakub
Gość
Wujek Jakub

Panowie kolejarze,co z tym dokumentem?

mieszkanka Jasła
Gość
mieszkanka Jasła

I rozkładem jazdy dla podróżnych a nie dla powietrza bo tak się ustala rozkład jazdy żeby ty lko jak najmniej ludzi z niego mogło korzystać

Artur
Gość
Artur

To,że cichcia wróci turlać się po torach to pewne.Problem w tym,że nie wiadomo kiedy wybory. Przecież to to trzeba otworzyć , pokropić i pokazać w mediach,jako sukces.Teraz to nie ma sensu,bo wrzucacze kartek do urn zapomną.Lato-o,to jest termin.
Lud podróżuje,jesień wyborcza tuż,tuż.Będzie kasa i z Unii i Rosji, i od św. Mikołaja…Okalaskom i wiwatom nie będzie końca.To pewne.!

j
Gość
j

marszalek zamkna a wice marszalek otworzy oto jak tworzy sie histori pana zoncy niech ktos mu zarzuci ze nic nie robi dla regionu

Wujek Jakub
Gość
Wujek Jakub

Dobra,niech kropią,ale po pokropieniu powinni wystawić gwarancję na piśmie.

wykolejony
Gość
wykolejony

może jakby ktos chciał tym jeździć, to byłby jakiś sens ekonomiczny!!
A inaczej to polityczna zabawa pieniędzmi podatników; oczywiście nie swoimi
Zatem mam prośbę Panie Rzońca: odwal się Pan od mojego portfela!!!

Wujek Jakub
Gość
Wujek Jakub

Na początku należy wyremontować stację kolejową,zrobić WC z prawdziwego zdarzenia i tak je pilnować,aby nie były demolowane.Poprawić tory kolejowe i uruchomić nowoczesny,nowoczesne składy.Tylko wtedy PKP odzyska stracone zaufanie.Zaufanie to traciła systematycznie w ostatnich latach i nie ma się co dziwić,że straciła klientów

j.23
Gość
j.23

Kolej straciła zaufanie dawno temu przez głupie decyzje ludzi którzy byli za nią odpowiedzialni. a teraz trzeba zostawić swoje ambicje na boku i wspólnie zastanowić się jak z tego g—a wyjść.

Close
X