InwestycjeWiadomości

Rozpoczęto budowę kanalizacji w Starym Żmigrodzie – odbędą się spotkania z mieszkańcami

Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Nowym Żmigrodzie rozstrzygnęło przetarg dotyczący budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stary Żmigród i Nienaszów – etap I oraz przebudowy odcinka sieci wodociągowej w Nowym Żmigrodzie. Inwestycja realizowana będzie w latach 2018– 2019, w Starym Żmigrodzie prace już trwają.

Rozpoczęto budowę kanalizacji w Starym Żmigrodzie - odbędą się spotkania z mieszkańcami
Rozpoczęto budowę kanalizacji w Starym Żmigrodzie - odbędą się spotkania z mieszkańcami

Budowa kanalizacji w tych dwóch miejscowościach oraz przebudowy odcinka wodociągu kosztować będzie 6 276 165,86 zł brutto. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020 pozyskano dofinansowanie w wysokości 1 999 995,00 zł – w ramach poddziałania 7.2 „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa”. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu gminny.

Wyłonieni wykonawcy:

– część 1. „Przebudowa odcinka sieci wodociągowej w Nowym Żmigrodzie”:
Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, ul. Krasińskiego 17/29, 38-200 Jasło,
cena – 133 130,86 zł;

– część 2. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stary Żmigród”:
Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, ul. Krasińskiego 17/29, 38-200 Jasło,
cena – 1 346 035,00 zł;

– część 3 „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nienaszów – etap I”:
Lider Konsorcjum Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger, 37-122 Albigowa 344 oraz Usługowy Zakład Instalacji Wod.-Kan. CO i Gazu Roman Falger, 37-122 Albigowa 501,
cena – 4 797 000,00 zł.

W ramach inwestycji ma powstać około 27 km sieci kanalizacji, do której podłączonych zostanie 345 gospodarstw domowych. Przebudowany zostanie również odcinek blisko 1 km wodociągu, pomiędzy ujęciem wody na rzece Wisłoka w miejscowości Kąty, a zbiornikiem wyrównawczym w Nowym Żmigrodzie, w którym to znajduje się stacja filtrów węglowych ze złożem do uzdatniania wody.

Przedmiot zamówienia nie obejmuje wykonania przyłączy wodociągowych ani kanalizacyjnych. Obecnie zakończono procedurę wyłonienia wykonawcy budowy przyłączy – w Starym Żmigrodzie będzie to firma Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, zaś w Nienaszowie Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger. 20 lutego w Starym Żmigrodzie o godzinie 17.00 i 21 lutego w Nienaszowie o godzinie 17.00 odbędą się spotkania z mieszkańcami, na których przedstawi się mieszkańcom wyłonionych wykonawców przyłączy, z podaniem kwoty wpłaty, wstępnego harmonogramu realizacji. Będzie także już możliwość podpisania umowy na wykonanie przyłączy.

W chwili obecnej w ramach tego zadania rozpoczęto prace budowy kanalizacji sanitarnej w Starym Żmigrodzie, gdzie pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych wykonano już blisko 400 mb sieci. W Nienaszowie wykonawca gromadzi niezbędne materiały i według przedstawionych harmonogramów realizacji rozpoczęcie prac w terenie planowane jest na okres po Świętach Wielkanocnych.

W 2016 r. zostały również opracowane projekty na budowę kanalizacji w Nienaszowie-Sośninach i Grabaninie. Z uwagi na ograniczoną wartość możliwych do pozyskania środków, inwestycje w tych miejscowościach będą realizowane w miarę pojawienia się możliwości pozyskania dofinansowania na ten cel.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x