InwestycjeWażne wydarzeniaWiadomości

Ruszają prace remontowe zielonego rynku

Początkiem przyszłego tygodnia zielony rynek zamieni się w plac budowy. Na okres modernizacji, czyli do kwietnia przyszłego roku, miejscem, gdzie przeniosą się handlowcy będzie parking przy kościele farnym. Całkowity koszt modernizacji zielonego rynku wynosi 1 mln 509 tys. zł, wartość dofinansowania, które otrzymało Miasto Jasło to 920 tys. złotych. Wykonawcą robót jest, wybrane w drodze przetargu, Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. w Jaśle.

Ruszają prace remontowe zielonego rynku

Według nowego zagospodarowania zielonego rynku powstanie: zadaszenie, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze. – Zielony rynek po modernizacji to 105 stanowisk pracy i 700 metrów zadaszenia tych stanowisk. Poza tym bezpośrednio przy tych stoiskach powstanie ponad dwadzieścia miejsc parkingowych, tak by każdy szybko i sprawnie mógł zrobić zakupy – mówi A.Czernecki, burmistrz Jasła.

Ruszają prace remontowe zielonego rynku - tak będzie wyglądał po remontach!

Głównym założeniem projektu jest poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów jaki i tych, dla których „targowica” jest miejscem pracy. Prace przy modernizacji mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku. Od 8 października br. głównym miejscem handlu będzie parking znajdujący się przy kościele farnym, w bezpośrednim sąsiedztwie zielonego rynku. Dodatkowo od 15 października do 1 listopada, w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, Miasto udostępniło płytę rynku na sprzedaż kwiatów (100 stanowisk).

Wniosek pn. ,,Przebudowa placu targowego- Zielonego Rynku w Jaśle” złożony został w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objęty Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
2024 lat temu

Powinien byc tam gdzieś tez duzy parking bo zawsze byl problem zeby samochód postawić. 🙂

ClashTORNa
ClashTORNa
2024 lat temu

no brawo:)

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Wreszcie konkret po tylu miesiącach puszczania bąków i fotografowania. Pozostaje zapytać dla kogo to to jest….Dziś na rynku w piątek jest jak na ulicach po 24-ej.PUSTO!!! Może inwestycja to odmieni.? Oby!!!!

Jolanta
Jolanta
2024 lat temu

A czy przewidziano również miejsca parkingowe dla klientów?Jak do tej pory, to większość miejsc parkingowych zajmowali sprzedający.Jestem tez ciekawa,czy znajdą się miejsca dla osób,które chciały by przyjechać z towarem z innych miast tak jak to bywało dawniej.Przyjeżdżali sadownicy z Sandomierza i innych miast,gdzie są zagłębia sadownicze,czy ogrodnicze.Niestety nasi „handlarze” z placu targowego przebijając im min.opony w samochodach,doprowadzili do tego,że już nie przyjeżdżają.Taka nieuczciwa konkurencja,która dyktuje ceny na placu.A ci,którzy przyjeżdżali dawali swoje ceny producenckie i była konkurencja.Niestety już od kilku lat nie przyjeżdżają.Może właśnie przy okazji remontu placu targowego wydzielić kilka miejsc dla tych właśnie ludzi?

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Jolanta nie zgadzam się – Jasło dla Jaślan !!!

Jolanta
Jolanta
2024 lat temu

Ty Anonim nie jesteś poważny-mam nadzieję.Zobaczymy jak już będziesz dorosły i będziesz miał już swoją rodzinę i będziesz chciał kupować jak najtaniej nawet tak drobne artykuły jak jabłka czy inne owoce lub warzywa.A jeszcze ja nie daj boże będziesz bez pracy to zobaczysz ile kosztuje jeden grosz.Spytaj swoich rodziców jak to jest z zakupami,jeżeli wiesz w ogóle o czym ja piszę.Pozdrawiam Cię i myślę,że Ty tylko tak piszesz żeby pisać.

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x