r e k l a m a
Wiadomości

Ruszył długo oczekiwany remont drogi Bączal-Skołyszyn (foto)

Ruszył od dawna oczekiwany przez mieszkańców Bączala remont drogi powiatowej Bączal-Skołyszyn który ma na celu poprawić warunki dojazdowe mieszkańców Bączala do siedziby Urzędu Gminy w Skołyszynie.

Początkowe prace remontowe na odcinku Bączal-Skołyszyn


Droga powiatowa Nr 1832R Bączal – Skołyszyn w latach 80-tych posiadała status drogi wojewódzkiej, lecz po późniejszych reformach administracyjnych spadła do rangi zwykłej, polnej drogi zbiorowej. Pierwszych większy remont odbył się w latach 90-tych, ale został przerwany z powodu braku funduszy. Odremontowano wtedy około 800 metrowy odcinek od strony kościoła parafialnego w Bączalu w kierunku byłej cegielni ( Prace wykonano na tyle nieudolnie, że dziś większość asfaltu „zabrała woda”, a na powierzchni znajdują się kamienie i liczne dziury). W latach późniejszych mieszkańcy Bączala Górnego, Dolnego i Sławęcina podejmowali liczne próby odremontowania owej drogi w postaci m.in. petycji i próśb kierowanych do Urzędu Gminy w Skołyszynie, Starostwa Powiatowego w Jaśle czy Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Odcinek drogi Bączal-Skołyszyn objęty remontem (mapa zumi.pl)


W kwietniu 2009r. został rozstrzygnięty pierwszy z dwóch przetargów rozpisanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle mający na celu remont drogi łączącej Bączal ze Skołyszynem.

Początkowe prace remontowe na odcinku Bączal-Skołyszyn


Tegoroczna przebudowa obejmie odcinek o długości blisko 1500 m (od km 1+283 do km 2+148). Położona zostanie na nim nowa nawierzchnia asfaltowa o grubości 6 cm, powstaną przepusty, powiększy się ilość zjazdów do posesji i na pola. Ustawionych zostanie także ponad 100 metrów barier ochronnych.

Tomasz Bienias

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barubar
Barubar
2021 lat temu

A długo oczekiwany remont Mickiewicza gdzie Panie Pawluś i Panie Topolski ?

ronaldo
ronaldo
2021 lat temu

Wy sie Panowie ocknijcie !! jak ktos cos sobie zrobi powaznego lub komus to wtedy inaczej bedziecie o sobie pisac w internecie! Przejedzcie sie i popatrzcie jak nad korona jezdni zwisaja konary drzew, sa napewno tam i takie ktore przy lepszym podmuchu wiatru spadna i zrobia komus krzywde!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X