Wiadomości

Ruszyła budowa mostu w Kołaczycach

Kolejna inwestycja w powiecie jasielskim z udziałem wojsk inżynieryjnych i znów problem połączenia między dwoma miejscowościami zniknie. Tym razem inwestycja mostowa powstanie między Kołaczycami a Brzyskami. Koszt, to około 4,5 mln zł; efekt, mieszkańcy zaoszczędzą 10 km na dojeździe z jednej do drugiej miejscowości.

Ryszard Papciak, wójt gminy Brzyska

Inwestycja jest wielkim oknem na świat dla naszej gminy. Obecnie jest 12 kilometrów dojazdu, po wybudowaniu mostu dystans ten skróci się o 10 km – cieszy się Ryszard Papciak, wójt gminy Brzyska.

Prócz rozwiązania problemu komunikacyjnego, most pomoże Kołaczycom w zagospodarowaniu i uatrakcyjnieniu pod przyszłe inwestycje obszaru wokół miasta na tak zwanych błoniach.

Jerzy Sypień, wicewójt gminy Kołaczyce

Jest to ciąg drogi powiatowej, która łączy dwie sąsiednie gminy i brakowało tylko tego mostu. Most rangi powiatowej, który kończy się na kładce praktycznie nie jest drogą, która pełniłaby funkcję, do której została wybudowana – mówi Jerzy Sypień, zastępca wójta gminy Kołaczyce.

Budowa mostu będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy etap to uzbrojenie terenu i wykonanie konstrukcji podtrzymującej most. Tym zadaniem zajmą się żołnierze służby nadterminowej z Jednostki Wojsk Inżynieryjnych w Nisku. Jak podkreślił komendant jednostki ppłk. Krzysztof Sobczak prace są realizowane już z wyprzedzeniem harmonogramu.

ppłk. Krzysztof Sobczak

Myślę, że zgodnie z planem zadania stojące do wykonania skończymy wcześniej niż zaplanowaliśmy. Zgodnie z harmonogramem mamy to zakończyć do końca września. Myślę, że przyspieszymy ten cykl, aby zwolnić ten plac budowy dla następnych wykonawców – mówił ppłk. Krzysztof Sobczak.

Po wykonaniu prac przez żołnierzy, na miejscu budowy zjawi się wykonawca cywilny, który zamontuje konstrukcję nośną i położy płytę mostu. Następnie zostanie dokonana modyfikacja dróg dojazdowych do nowego mostu na Wisłoce.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
esteta
esteta
2024 lat temu

Most – jest potrzebny – bez dwoch zdan, ale czy nie mozna by troche nowoczesniej, z polotem, odwazniej budowac? Boje sie ze ten most bedzie w stylu Gierek lata 70-te. Nie musimy zadawalac sie – byle czym, czyz nie?

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Cieszy mnie obecność Naszego Wojewody w Powiecie Jasielskim. Pozdrowienia.

matfiz
matfiz
2024 lat temu

za 40 tysięcy to może sobie pan redaktor mostek w ogródku wybudować.Proszę rzetelne podawać informację w rozmowach pomiędzy Powiatem jasielskim , gminą Kołaczyce i Brzyska mówiło się że każdy wyciąga po 1,5 mln złotych czyli 3×1,5 mln = 4,5 mln złotych i tyle pewnie będzie kosztował.

juziu
juziu
2024 lat temu

coś koło tej kwoty ale nie jestem pewien
🙂

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x