r e k l a m a
Wiadomości

Ruszyła infolinia dla bezdomnych

Pod bezpłatnym numerem 0 800 105 410 przez całą dobę można uzyskać pomoc dla bezdomnych. Dzwoniący otrzymają informację o wolnych miejscach w schroniskach, adresy jadłodajni i placówek gdzie można dostać ciepłą odzież.

fot. Adam Warżawa

Dodatkowo, informacje te, można uzyskać pod numerem informacyjno-koordynacyjnym 987.

Co roku zima zbiera żniwo wśród bezdomnych

Jesień i zima, to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych. Dane przerażają, aż 60% przypadków zamarznięć to osoby pijane i bezdomne. Co roku policja odnotowuje kilkadziesiąt takich przypadków. Wśród ofiar zimy są zarówno osoby młode jak i w podeszłym wieku, kobiety i mężczyźni.

Bezdomni często nie wiedzą gdzie szukać noclegu, nieraz też nie mogą liczyć na pomoc przechodniów, którzy nie chcą, bądź nie umieją pomóc, skazując tym samym człowieka na śmierć.  

Telefon życia  

Dzięki uruchomionej bezpłatnej infolinii i akcji plakatowej, telefon koordynatorów dzwoni. Najczęściej w środku nocy ktoś prosi o adres miejsca gdzie może się ogrzać. Coraz częściej dzwonią też osoby, które widzą bezdomnego.

W takich przypadkach na miejsce kierowana jest straż miejska lub policja.

Gdzie pomagają?

Na terenie miasta Jasła osoby bezdomne w okresie zimowym mogą liczyć na pomoc w schronisku dla mężczyzn prowadzonego przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy  im. św. Brata Alberta Filia w Jaśle  przy ul. Konopnickiej 86  tel. (013) 448 0240, tel. kom. 504 300 499

Bezpłatny, gorący posiłek można dostać w Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg w Jaśle
ul. Za Bursą 1a, tel. (013) 446 5602

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

Ludziom trzeba pomagac – nie ma tu najmniejszych watpliwosci, ale CI LUDZIE musza przede wszystkim pomoc SAMI SOBIE – bo jak beda polegac ciagle na innych i sie od nich uzalezniac – to jest to nie tylko nie w porzadku wobec tych ktorzy mimo trudnosci "cos robia"..ale i rodziny, najblizszych i calej nacji – ktora jakos sobie radzi. Moim zdaniem jesli ktos jest zdolny fizycznie i psychicznie do jakiejkolwiek pracy – nie ma wymowki – praca spoleczna..bo naucza sie tak jak w UK..tylko wyciagac reke..nie dajac nic w zamian spoleczenstwu.. Uczyc sie i pracowac..inni mogli, NIEKTORZY z nich tez z… Czytaj więcej »

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x