r e k l a m a
Wiadomości

Rząsa o wyrobach do Senatu: "Demokracja nie zna czegoś takiego jak niewystawianie kandydatów"

Demokracja nie zna czegoś takiego jak niewystawianie swoich kandydatów – mówił podczas wizyty w Jaśle poseł PO Marek Rząsa – Uznaliśmy, że na półtora roku przed zakończeniem tej kadencji i w takim momencie, gdzie jakikolwiek wybór nie zmieni tego układu w Senacie, trzeba uszanować wolę wyborców, którzy wyrazili ją dwa lata temu – tłumaczył decyzję Platformy o rezygnacji z wystawienia kandydata na Podkarpaciu, poseł Rząsa.  

Dodał również,  że w zamian za rezygnację z kandydatury na Podkarpaciu, PO nie będzie miała kontrkandydata w województwie śląskim. Tym samym poseł dał jasno do zrozumienia, że partie polityczne przygotowują się do kampanii prezydenckiej. Jak będzie ona wyglądać?  

Nie prowadziliśmy, nie prowadzimy i prowadzić nie będziemy kampanii wyborczej w cieniu tragedii, ani „na trumnach” – mówił Rząsa. – Proszę zwrócić uwagę, na to, że tak banalna rzecz jak zbieranie podpisów, odbywało się, ze strony Platformy, w niewidoczny sposób. Nie wystawialiśmy stolików w miejscach publicznych, zbieraliśmy podpisy w zaciszu mieszkań i biur – dodaje poseł.  

Wyraził również nadzieję, żeby kampania wyborcza przebiegała w równie spokojny sposób, jednak zdaje sobie sprawę, iż „nie da się jej prowadzić w sposób milczący.”  

Kandydaci w końcu muszą zacząć mówić – podsumował Marek Rząsa.  

Decyzji Prawa i Sprawiedliwości o starcie Alicji Zając, poseł nie chciał komentować. Podkreślał jedynie, że szanuje ten wybór.  

Jest to wybór partii. Prawo i Sprawiedliwość postawiło na panią Alicję Zając. Wdowa po senatorze Stanisławie Zającu wyraziła taką zgodę, trudno jest mi to komentować. Rozumiem taką decyzję partii i szanuję – skwitował Rząsa.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
SYLVEKjagodaAdamTadziu BurdelMamakowal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dorota
Gość
dorota

Brawo Platforma.Porównajmy posła z Platformy i posła z PiS.Przecież ten Babinetz wygląda jak lump.

do doroty
Gość
do doroty

Nie sądź po wyglądzie – można popełnić błąd. Np. popatrzysz w lustro i myślisz, że jest całkiem w porządku -a ktoś bardziej obiektywny westchnie: Co za wybryk natury! Kryteria i gusty są różne. Jeden lubi wąchać pomarańcze, a drugi używane przez miesiąc skarpety.

kowal
Gość
kowal

Z pod trumny wyjeliscie Pania Alicje a nas wyborcow i czlonkow dolozyliscie po kawalku do tych:bigeek: trumien.

Tadziu BurdelMama
Gość
Tadziu BurdelMama

A Pan Rząsa … czysty i przejrzysty jak cała PO i bardzo medialny ha ha ha … szkoda, że nigdzie nie wspomina o swoich bliskich kontaktach z niejakim Panem Koskiem (bohaterem afery hazardowej)… no ale pozostawię to bez komentarza, a zainteresowanych odsyłam do artykułu: http://www.rp.pl/artykul/371375,446440_Jak_Kosek_lobbowal_w_Przemyslu.html

Adam
Gość
Adam

:no:Kto to jest ten gość.Pierwsze słyszę,że w PO taki poseł w ogóle jest.No,ale jego sposób kluczenia przekonuje,ze to tylko moze być przedstawiciel tej politycznej nacji.Dużo paplaniny,mało dzieł…

jagoda
Gość
jagoda

My prawdziwi Jaślanie dziękujemy Platformie Obywatelskiej,że mimo tego iż Podkarpacie to region zdominowany przez fanatyków PiS,nie położyła na nas lagi i nadal w Jasło inwestuje.

SYLVEK
Gość
SYLVEK

Kowal – Ty tak myslales myslales i wymyslales – a moze ty nie jestes kowal tylko grabarz??
Ale do rzeczy zgoda buduje niezgoda rujnuje. Niech robi dla Jasla ten kto moze dla Jasla najwiecej zrobic – opcja nie wazna.

Close
X