r e k l a m a
Wiadomości

Rząsa o wyrobach do Senatu: "Demokracja nie zna czegoś takiego jak niewystawianie kandydatów"

Demokracja nie zna czegoś takiego jak niewystawianie swoich kandydatów – mówił podczas wizyty w Jaśle poseł PO Marek Rząsa – Uznaliśmy, że na półtora roku przed zakończeniem tej kadencji i w takim momencie, gdzie jakikolwiek wybór nie zmieni tego układu w Senacie, trzeba uszanować wolę wyborców, którzy wyrazili ją dwa lata temu – tłumaczył decyzję Platformy o rezygnacji z wystawienia kandydata na Podkarpaciu, poseł Rząsa.  

Dodał również,  że w zamian za rezygnację z kandydatury na Podkarpaciu, PO nie będzie miała kontrkandydata w województwie śląskim. Tym samym poseł dał jasno do zrozumienia, że partie polityczne przygotowują się do kampanii prezydenckiej. Jak będzie ona wyglądać?  

Nie prowadziliśmy, nie prowadzimy i prowadzić nie będziemy kampanii wyborczej w cieniu tragedii, ani „na trumnach” – mówił Rząsa. – Proszę zwrócić uwagę, na to, że tak banalna rzecz jak zbieranie podpisów, odbywało się, ze strony Platformy, w niewidoczny sposób. Nie wystawialiśmy stolików w miejscach publicznych, zbieraliśmy podpisy w zaciszu mieszkań i biur – dodaje poseł.  

Wyraził również nadzieję, żeby kampania wyborcza przebiegała w równie spokojny sposób, jednak zdaje sobie sprawę, iż „nie da się jej prowadzić w sposób milczący.”  

Kandydaci w końcu muszą zacząć mówić – podsumował Marek Rząsa.  

Decyzji Prawa i Sprawiedliwości o starcie Alicji Zając, poseł nie chciał komentować. Podkreślał jedynie, że szanuje ten wybór.  

Jest to wybór partii. Prawo i Sprawiedliwość postawiło na panią Alicję Zając. Wdowa po senatorze Stanisławie Zającu wyraziła taką zgodę, trudno jest mi to komentować. Rozumiem taką decyzję partii i szanuję – skwitował Rząsa.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dorota
dorota
2024 lat temu

Brawo Platforma.Porównajmy posła z Platformy i posła z PiS.Przecież ten Babinetz wygląda jak lump.

do doroty
do doroty
2024 lat temu

Nie sądź po wyglądzie – można popełnić błąd. Np. popatrzysz w lustro i myślisz, że jest całkiem w porządku -a ktoś bardziej obiektywny westchnie: Co za wybryk natury! Kryteria i gusty są różne. Jeden lubi wąchać pomarańcze, a drugi używane przez miesiąc skarpety.

kowal
kowal
2024 lat temu

Z pod trumny wyjeliscie Pania Alicje a nas wyborcow i czlonkow dolozyliscie po kawalku do tych:bigeek: trumien.

Tadziu BurdelMama
Tadziu BurdelMama
2024 lat temu

A Pan Rząsa … czysty i przejrzysty jak cała PO i bardzo medialny ha ha ha … szkoda, że nigdzie nie wspomina o swoich bliskich kontaktach z niejakim Panem Koskiem (bohaterem afery hazardowej)… no ale pozostawię to bez komentarza, a zainteresowanych odsyłam do artykułu: http://www.rp.pl/artykul/371375,446440_Jak_Kosek_lobbowal_w_Przemyslu.html

Adam
Adam
2024 lat temu

:no:Kto to jest ten gość.Pierwsze słyszę,że w PO taki poseł w ogóle jest.No,ale jego sposób kluczenia przekonuje,ze to tylko moze być przedstawiciel tej politycznej nacji.Dużo paplaniny,mało dzieł…

jagoda
jagoda
2024 lat temu

My prawdziwi Jaślanie dziękujemy Platformie Obywatelskiej,że mimo tego iż Podkarpacie to region zdominowany przez fanatyków PiS,nie położyła na nas lagi i nadal w Jasło inwestuje.

SYLVEK
SYLVEK
2024 lat temu

Kowal – Ty tak myslales myslales i wymyslales – a moze ty nie jestes kowal tylko grabarz??
Ale do rzeczy zgoda buduje niezgoda rujnuje. Niech robi dla Jasla ten kto moze dla Jasla najwiecej zrobic – opcja nie wazna.

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x