Wiadomości

„Rzeczpospolita” doceniła Gminę Jasło

Gmina Jasło w rankingu „Rzeczpospolitej” w kategorii najskuteczniej wykorzystujących fundusze unijne przez gminy wiejskie jest najlepsza na Podkarpaciu a 16 w Polsce. Ranking został przygotowany już po raz 11.

W zestawieniu Gmina Jasło uzyskała 216,71 punktu. W ubiegłym roku przychody z Unii Europejskiej na jednego mieszkańca Gminy Jasło wyniosły 423,6 złotych. Całkowity dochód ze środków Unii Europejskiej w kasie Gminy to 20,86 procent.

Tak dobry wynik spowodowany jest tym, że Gmina jest beneficjentem środków unijnych wypracowanych  w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki a uzyskane fundusze są przeznaczane na dokończenie rozpoczętych kilka lat temu inwestycji.

kliknij aby powiększyć

Mimo sporego sukcesu, Gmina Jasło wypada blado pod względem liczby umów podpisanych w 2008 roku, które przypadają na jednego mieszkańca, a w rankingu są wyrażone w złotówkach. W przypadku Gminy Jasło jest to liczba 0,0.

Kuba Kowalczyk

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Gratuluję Wójtowi, Samorządowcom wraz z Sołtysami oraz pracownikom UG Jasło.

Antonio
Antonio
2024 lat temu

Równierz gratulują zarządcom i ekonomom z Dąbrówki! Dlaczego znowu Krosno jest na 6 miejscu wśród najwiekszym miast w Kraju (choć nie rozumiem dlaczego jest w tej klasie) a Jasło w jakiejś lidze gminnej.

ixi - antycenzura
ixi - antycenzura
2024 lat temu

PISobolszewicka TUBA PROPAGANDOWA ktora sobie wyciera m….y slowem RZECZPOSPOLITA…docenia PISobolszewicki organ! 😆 KLEPCIE SIE dalej SAMI PO PLECKACH…tak jak za komuny..

kuku
kuku
2024 lat temu

Dlatego że w tamtej klasie są wszystkie byle miasta wojewodzkie niezaleznie od wielkości.
Poza tym gmina Jasło to nie jest miasto Jasło.
a ty ixi juz zrob siusiu i spać bo mama woła-dzieciaku

ixi - antycenzura
ixi - antycenzura
2024 lat temu

MALO WIESZ IGNORANCIE..

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x