Wiadomości

Są strefy, będą parkometry?

Od ubiegłego tygodnia w Jaśle obowiązują nowe strefy płatnego parkowania. Jaślanie powoli przyzwyczajają się do zmian, jednak ciągle brakuje parkometrów, które ułatwiłyby życie kierowców zwłaszcza tych odwiedzających miasto.

Problem jest z nabywaniem kart parkingowych, bo trzeba szukać w kiosku, żeby to znaleźć – mówi napotkany na Staszica  pan Marcin. Zapytany o parkometry mówi jasno – To jest rozwiązanie. Byłoby szybciej. A tak to żona do kiosku biegła żeby kupić, a Straż Miejska chodzi i mandaty wlepia. Kiedyś widziałem na Placu Żwirki: kartka, kartka, kartka – wszyscy mandat – opowiada.

Chcemy zakupić parkometry

Już niedługo na ulicach naszego miasta mogą pojawić się parkometry. Trwają bowiem rozmowy na ten temat.

W rozmowie z burmistrzem Pabianem padła taka myśl, aby na tych ciągach długich zakupić kilka parkometrów i testować tam gdzie jest więcej miejsc postojowych – mówi Henryk Rak – myślę, że to się sprawdza w miastach ościennych i nie będzie problemu z tym, że ktoś nie zdążył kupić i dostał mandat – dodaje Rak.

Koszt jednego parkometru to kwota rzędu 10-12 tys. zł. za sztukę. Miasto chce postawić kilka parkometrów tam gdzie jest więcej miejsc parkingowych między innymi na ul. Staszica, Armii Krajowej, na Koralewskiego.

Strefy + pieniądze = nowe parkingi

Obecnie dochód do kasy miasta z tytułu opłaty parkingowej to 300 tys. zł rocznie, miasto liczy na podwojenie tej kwoty.

Myślę, że te kwoty nie będziemy przejadać tylko inwestować pod kolejne parkingi, szukać kolejnych miejsc postojowych – mówi Henryk Rak.

Podstawowym zadaniem płatnych stref jest zwiększenie rotacji samochodów.

Przybyło trochę miejsc postojowych i jest łatwiej zaparkować, a tak to były miejsca parkingowe dla tych osób, które tam pracowały przez 8-10 godzin. A dużo też było miejsc targowych, gdzie wystawiano samochód na sprzedaż, obwieszone plakietkami. Nie możemy do tego dopuścić, bo miejsce handlu samochodami jest gdzie indziej – tłumaczy Rak.

Karty nie we wszystkich kioskach

Dopóki jednak nie zostaną zakupione nowe parkometry, jaślanie będą zmuszeni kupować karty parkingowe w kioskach. Niestety nie wszystkie je posiadają, co nastręcza wielu problemów.

Sprawa z płatnymi strefami parkingowymi to jest sprawa fatalna. Znaczy… obiektywnie patrząc to może i dobra, bo jakieś tam fundusze się zyskuje, ale jednak nie ma tylu miejsc w Jaśle, żeby te, które są akurat były opłacane. Bez sensu. A kupowanie karty parkingowej sprawia wielki kłopot. Musiałam biec do kiosku kupić, bo akurat mi się skończyła. Bez sensu. Nabyłam w kiosku na rogu, niby jest to dostępne, ale kłopot jest – mówi Magdalena, napotkana w strefie płatnego parkowania przy Szkole Muzycznej.

Miejmy nadzieję, że szybko się to zmieni.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gbur
gbur
2024 lat temu

A wszystko to aby obywatelom Jasła żyło się lepiej. Już niedługo durnej rady i marionetkowych " burmistrzów ".
Mam nadzieję, że wyplenimy w wyborach to buractwo z władz.

wesolek
wesolek
2024 lat temu

ty gbur dzieciaku moze sam zapodasz jakis pomysl to sie wszyscy posmiejemy z twojej "madrosci"

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Wszystko ok. Mam nadzieję, że przed i za Urzędem Miasta Jasła parkometry również się znajdą a Straż Miejska nie będzie "skorumpowana" i mandaty będzie egzekwować również od pracowników magistratu. Bo jeżeli nie to jakiś artykulik do prasy się sporządzi… Przecież Prawo i Sprawiedliwość są dla wszystkich jednakowe:upset:

mloda_rozgoryczona
mloda_rozgoryczona
2024 lat temu

DZIEKUJEMY ZA FOTORADARY ZA PLATNE PARKINGI ZA KWIATY NA LATARNIACH ZA GLUPOTY KTORE NIE POWINNY NIGDY ZAISTNIEC W TAKIM STOPNIU W NASZYM MIESCIE!!! JESTESMY BIEDNI I NA TEJ BIEDZIE CHCECIE PODDZWIGNAC BUDZET MIASTA? MOZE JAKIES INNE POMYSLY?

abc
abc
2024 lat temu

Jaślanie nie przyzwyczają się do płatnych parkingów, miasto i parkingi są dla ludzi a nie ludzie dla miasta i dlatego powinny być darmowe.

Lord
Lord
2024 lat temu

W 100% zgadzam się z Gburem,Oj będzie się kurzyło za tym pisorowym bractwem wzajemnej adoracji!!!! B)

Jaślanin starszy
Jaślanin starszy
2024 lat temu

Jak nie było płatnych stref to było źle bo nie było miejsca,każdy parkował gdzie chciał,wołali "zrobić płatne strefy będzie porządek"jak są płatne strefy to źle bo trzeba płacić o jezusicku ludziom nie dogodzi.Jak będą parkometry to też bedzie źle bo trzeba bedzie pieniądze rozmieniać i tak trzeba bedzie podejść do kiosku żeby rozmienić kase. Ludzie OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!:upset:

Zobacz także
Close
Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x