r e k l a m a
Wiadomości

Skandal z Krystyną Kasprzyk w roli głównej (hdtv)

Dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Krystyna Kasprzyk podczas odbywających się w weekend Dni Jasła pokazała jak skutecznie  utrudnić pracę dziennikarzy.

Destrukcyjną działalność pani Kasprzyk na niwie kultury mieli okazję odczuć krośnianie, którzy negatywnie wypowiadają się o byłej dyrektorce tamtejszego domu kultury. Teraz praktyki dyrektor Kasprzyk poznają jasielskie media.

Krystyna Kasprzyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury. (fot. W. Żebracki)

Media dobre i złe?

Przed Dniami Jasła lokalni dziennikarze zabiegali o tak zwane akredytacje, umożliwiające im wejście do strefy zero, czyli za kulisy imprezy.

Dziennikarze nie dostali akredytacji w przeddzień Dni Jasła, ale miały być one wydawane w dniu imprezy w Biurze Organizatora na MOSiRze. Niestety mimo wcześniejszych starań część mediów nie znalazło się na liście przygotowanej przez Jasielski Dom Kultury. Akredytacji nie dostały: Gazeta Codzienna „Nowiny”, Radio Via, Telewizja Jasło, portale informacyjne: Jaslonet.pl, teraz jasło.

Kuriozum godne prowincji

Zła organizacja imprezy spowodowała, że ochrona nie chciała wpuścić za kulisy mediów, mimo, że te miały już potwierdzone wywiady z menedżerami Kasi Kowalskiej oraz Hapyysad.

Kuriozalnym było interweniowanie menedżerów obu gwiazd u ochrony i Krystyny Kasprzyk aby media, umówione na wywiad, grzęznące w błocie i przetrzymywane przez ochronę za barierkami w końcu mogły wejść za kulisy.

Krystyna Kasprzyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury. (fot. W. Żebracki)


Wszelkiego rodzaju pertraktacje dziennikarzy z ochroną kończyły się bezowocnie. W sobotę jeden z dziennikarzy podczas wymiany zdań z ochroniarzem, który zarzucił mu brak akredytacji, został pchnięty na ziemię.

A wystarczyło jedynie poprosić o okazanie legitymacji dziennikarskiej, która jest przepustką na większość imprez plenerowych, nawet tych organizowanych przez Radio Zet czy RMF FM.

Dopiero po interwencji redaktorów naczelnych została przydzielona pula akredytacji, a właściwie plakietek Dni Jasła z napisałem media. Jak łatwo się przekonaliśmy, każdy kto dysponował taką plakietką mógł poruszać się za kulisami, nawet gdy nie był reprezentantem żadnej redakcji.

Oficjalny protest mediów i bojkot JDK

Oficjalny protest mediów lokalnych został przedstawiony podczas sesji Rady Miasta, przez Piotra Chojeckiego, dziennikarza z 15-letnim stażem.

Piotr Chojecki, dziennikarz Radia Via (fot. W. Żebracki)

W mojej 15-letniej pracy dziennikarskiej stykałem się z różnymi imprezami w Krośnie, Sanoku i Jaśle, ale to jak zostali potraktowani dziennikarze na zakończonych właśnie Dniach Jasła, zasługuje tylko na jedno określenie – skandal! – mówił podczas sesji rady miasta Piotr Chojecki.

Chojecki podkreślił również, że rolą mediów jest rzetelne przekazywanie informacji a władze powinny dołożyć wszelkich starań aby ułatwić pracę dziennikarzom, którzy tak na prawdę zdają relacje z imprez kulturalnych, tym samym promując je.

Niestety praktyka stosowana przez Jasielski Dom Kultury i panią Kasprzyk, sprawiła, że Radio Via i portal Jaslonet.pl ogłosił dwumiesięczny bojkot informacyjny JDK. 

Mam nadzieję, że spowoduje on pewne refleksje i przemyślenia – mówił redaktor Piotr Chojecki.

Do bojkotu JDK przystąpią też inne media lokalne.

Niekompetencje dyrektor Kasprzyk

Jasło to kolejny przystanek pani Kasprzyk na trasie niekompetencji. Warto przypomnieć jej dokonania z Krosna.

Stanowisko dyrektora KDK Kasprzyk piastowała w latach 1998-2004. W historii kultury Krosna, jak mówią krośnianie, pani dyrektor zapisała się niechlubnymi zgłoskami.

„Odwołana, ale podatnicy nadal będą ją utrzymywać” – art. Krosno24.pl
fot. W. Żebracki

Kardynalnym błędem Krystyny Kasprzyk było obniżenie poziomu i prestiżu imprez kulturalnych organizowanych z jej udziałem w Krośnie. Największą wpadką pani dyrektor było odwołanie koncertu jazzmana Tomasza Stańki, z powodu nie podpisania umowy z artystą i nie wypłacenia zaliczki na poczet występu. Koncert został odwołany, gdy publiczność już wypełniła salę koncertową. Za to pani dyrektor straciła pracę.

Cierpliwość swojego pracodawcy, czyli prezydenta Krosna, Kasprzyk wystawiła na próbę również wtedy, gdy podczas powodzi w 2004 roku, odmówiła udzielenia służbowego samochodu do dyspozycji akcji ratowniczej.  

Więcej na ten temat znajdziecie Państwo w materiale wideo

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
70 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anarchista
Anarchista
2023 lat temu

Prawda, z ktora trudno sie nie zgodzic!
Z Jasla, miasta Hitlera, robi sie posmiewisko na cala Polske. Ludzie spieprzajcie stad!
Normalnosc czeka!!
Zbojkotujmy Jaslo, wyjedzmy w pi…..u!

bezstronna
bezstronna
2023 lat temu

To nie jest tłumaczenie godne Dyrektora takiej jednostki,że w tym skandalu zawiniła pogoda.Popieram wypowiedź radnego Kościowa o właściwym traktowaniu mediów i pracujących w nich dziennikarzy, ich praca nie może być skorumpowana i utrudniana!!!!!!

mmmm
mmmm
2023 lat temu

pani Kasprzyk robi zament taki jak w Krosnie

ar
ar
2023 lat temu

A widzicie pismaki ! Uważam, że nie był to wymysł samej Pani Dyrektor JDK. Po prostu odbiła się Wam czkawką nagłośniona sprawa "Dębu Dolka H." Nie mówcie, że media chcą promować miasto, władze miasta same się wypromują – j/w – sprawa dębu Adolfa :):)

ja
ja
2023 lat temu

Sedno tkwi w tym, ze pani dyrektor lubi miec wszystko pod kontrolą. Tym razem wymyśliła sobie że dziennikarzy i media też będzie kontrolowała. Pozostaje cieszyć się że jaślanie póki co nie mają obowiązku stawienia sie na dniach jasła i odsłuchania koncertu.
A gdzie jest jakies racjonalne wytłumaczenie tej sytuacji z dziennikarzami? Bo stwierdzenie ze błoto i deszcz nie ma z tym tematem nic wspólnego.

miłośnik zieleni
miłośnik zieleni
2023 lat temu

Czy to nie przypadkiem jeden z ulubionych pisarzy najnowszego idola niektórych jaślan Hans Johst napisał: gdy słysze słowo kultura to odbezpieczam rewolwer? :smilewinkgrin:

x
x
2023 lat temu

i co pani krysiu?? dostało sie po łapach??? oj polecisz wkrótce, polecisz;)

uczestnik dni jasla
uczestnik dni jasla
2023 lat temu

mojego komenta raczej nie dodacie bo zbyt was razi ale to dobrze ze was razi

uczestnik dni jasla
uczestnik dni jasla
2023 lat temu

O przepraszam – dziennikarze, znaczy fotografowie Nowin i jaslo4u jakos dali rade dostac identyfikatorzy… dziwne. Pozatym media i tak nie mialy wstepu do strefy 0 a tylko do strefy 1 wiec o co pretensje? nastepna rzecz jak ktos nie dostal identyfikatora to mogl zalatwic sobie wiekszy obniektyw i robic sprzed strefy 1 zdjecia czy film nakrecic. Kamera ladnie by to zebrala, a nie rzucac pretensje do doyrektora jdk ze wiejsc nie mozna. bo to u was jest tak – jak dorbrze to dobrze a jak juz nie to skandal. zal mi was. PS – teksty dla wypowiadajacych sie to kto… Czytaj więcej »

ja
ja
2023 lat temu

Co jak co, ale p. Dyrektor z pewnością sestrukcyjnie wpływa nie tylko na media, lecz również na własnych pracowników.

Kulturalna
Kulturalna
2023 lat temu

Uważam,że Pani Dyrektor JDK jest w porządku.
Otoczenie JDK-u uległo znacznej poprawie,obserwuje się również wzrost aktywności
biblioteki oraz udanych imprez kulturalno-rozrywkowych.
Kto tego nie widzi jest złośliwcem lub ślepcem i powinien leczyć emocje lub rozglądnąć się za białą laską!

Adolf
Adolf
2023 lat temu

Dlaczego slynny portal jaslo4u nic nie napisal o tym skandalu? Czyzby "dziennikarze" portalu mieli akredytacje? Gdzie wasza solidarnosc dziennikarska? Smiac mi sie chce z waszego strajku.:D

bezstronna
bezstronna
2023 lat temu

Pani Dyrektor powinna użyć słowa przepraszam w kierunku dziennikarzy za pośrednictwem pana Chojeckiego, co choć troszeczkę zminimalizowałoby ten ogromny nietakt.

Antek
Antek
2023 lat temu

Co chcecie, koleżanka od serca Pani Burmistrz i wicemarszałka Rz., nie może więc być mądrzejsza od mocodawców. Takich gwiazd, drodzy podatnicy z Jasła to my teraz utrzymujemy cały tabun. Byłem, k*****, dzisiaj w Lublinie, parkingowy poznał po rejestracji i o dęba zapytał… Chyba sobie nalepię na aucie duży napis JESTEM ZE ŻMIGRODU. Obciach na pół świata z tymi kicajami.

ten z krosna
ten z krosna
2023 lat temu

Szanowni Państwo Redaktorzy- czy pamiętacie jak niedawno jedna z opcji politycznych bojkotowała niektóre media dlatego, że krytykowały. Ta opcja polityczna uznawała to za ataki i po dzień dzisiejszy Lider Jarosław tak traktuje wszystkie media, które krytykują pociągnięcia jego partii.Pani Dyrektor jest chyba Przyjaciółką Pani Burmistrz bo od pewnego czasu obie Panie poruszają się razem co było widać na ostatnich imprezach i uroczystościach. Mówi się o nich w Jaśle papużki nierozłączki. Dziwne też było powołanie na to stanowisko Pani Krystyny- ptaszki mówiły, że jest to człowiek pewnej opcji politycznej i jeszcze wyżej postawieni aniżeli Pani Burmistrz domagali się jej zatrudnienia. Ta… Czytaj więcej »

On
On
2023 lat temu

Na szafot z ta s..ą

MM
MM
2023 lat temu

Organizacja i punktualność fatalna. Jak można kazać czekać ludziom w pierwszy dzień 50 minut na deszczu na pierwszy koncert? Może pani z JDK postoi w deszczu tyle czasu. Drugi dzień to totalne przegięcie. Pierwszy koncert przesunięty z 16:00 o 3,5 godziny później, bo pożal się Boże akustycy i muzycy nie zdążyli się rozłożyć z mikrofonami i okablowaniem. Kto za to jest odpowiedzialny. Jeśli pani z JDK to już powinna podać się do dymisji. Rada na następny raz: mniej spać a wcześniej zaczynać robote.

Agata
Agata
2023 lat temu

Antek, nie pekaj:no:. Bedzie dobrze.:smilewinkgrin:

M.
M.
2023 lat temu

Co do rewolweru i kultury. Te słowa wypowiedział Himmler, szef Gestapao SD itp. Cytujący je, być może nie znają genezy.

zawstydzony
zawstydzony
2023 lat temu

Uważam, że w Jaśle w ostatnim czasie skandal goni skandal. Wstyd jest się przyznawać , że jest się z Jasła. Niestety były obiecanki cacanki, wspaniałe piękne Jasło, obwodnice, zwiększanie miejsc pracy przy zmniejszaniu administracji w UM Jasła a jest wszystko na odwrót. Ale stare powiedzenie mówi : "WIDZIAŁY GAŁY CO WYBIERAŁY". To wystarcza za cały komentarz o mieście Szwagrosko kolesiowskim . A miałem pretensje do Czerneckiego za co go dzisiaj przepraszam.

Adam
Adam
2023 lat temu

O Dukli też wspomnijcie, co tam się działo.
6 kolorów włosów tej pani nie uratowało przed redaktorem Chojeckim.
Szacunek

Paolo
Paolo
2023 lat temu

No to obciach, jak zwykle wyszła na wierzch nasza zaściankowość. Poza tym w Jaśle dalej nic się nie dzieje pod względem kulturalnym – na dobry koncert trzeba pojechać do innego miasta, bo u nas to co najwyżej może zagrać Proletaryat od 20 lat odcinający kupony od swoich starych płyt ….

ORCO
ORCO
2023 lat temu

WYKOPAC pisobolszewicka klike z Jasla!
NOWE HASLO WYBORCZE: JASLO WOLNE OD NIEUDACZNIKOW Z PISu oraz ukladu wzajemnej adoracji!

Josh
Josh
2023 lat temu

Trzeba iść do pani dyrektor z pomysłem zorganizowania koncertu Tomasza Stańki…sprawa sama się wyjaśni.

jas
jas
2023 lat temu

Jako podatnik Jasła domagam się odwołania Pani Kasprzyk!!!

kulturalny 2
kulturalny 2
2023 lat temu

DO KULTURALNA: TO ZE COS LEPIEJ WYGLADA Z ZEWNATRZ JDK TO NIE JEST ZASŁUGA KASPRZYKOWEJ. ZAPRASZAM DO SRODKA.JEDYNE CO ZROBIŁA W SRODKU DO DWUKROTNIE W CIAGU SWOJEJ KADENCJI ODNOWIŁA SWOJE GABINETY. ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA TYCH WYSTAWNYCH KOMNAT:) KTO BYŁ TEN WIE O CO CHODZI. A CO DO IMPREZ ROZRYWKOWYCH TO HMM POZA KABARETAMI TO NIC SIE NIE DZIEJE, WYJATKIEM JEST KILKA KONCERTÓW ALE TO NIE DO KONCA JEJ ZASŁUGA.

miłośnik kultury przez "K"
miłośnik kultury przez "K"
2023 lat temu

Dla mnie nie ulega wątpliwości,że obecność p. Kasprzyk na stanowisku dyrektora Domu Kultury jest nieporozumieniem.Jak widać referencje o charakterze koneksyjnym nie są referencjami do nalezytego wypełniania obowiazków służbow- ych.Nie tylko dziennikarze mają problem z tą panią.Ten problem jest szeroki.Ona czuje się misjonarzem,dyktatorem mody,a tu trzeba otworzyć sie na potrzeby ludzi.Łaski nikt jej nie potrzebuje.I nie moze byc tak,ze to humor danej chwili p.Kasprzyk decyduje o tym,czy cos się odbedzie czy nie w JDK.Wnniosek nasuwa sie sam.W tym miescie jest dość ludzi,którzy czują kulturę,chcą ja robić zgodnie ze wspołczesnymi trendami i oczekiwa niami społecznymi.Jasłu potrzeba w JDK menedż era od już,a… Czytaj więcej »

Dyz
Dyz
2023 lat temu

Szanowny Panie Kubo, redaktorze jaslonet.pl, a co na to wszystko PAN SENATOR I SZANOWNA MAŁŻONKA??? Pan zada Państwu Z. pytanie: Kogo Państwo na burmistrza popierali? Kogo Państwo na dyrektora JDK popierali? Przecież Krystyna Kasprzyk była członkiem Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, którego prezesem był również Stanisław Zając

Hmm...
Hmm...
2023 lat temu

Kurde! Zazdroszczę Sanokowi. Wartałoby tam pomieszkać. Impreza goni imprezę. Jest KULTURA, jest rozrywka…..
Jasło schodzi na psy…

sms
sms
2023 lat temu

POSUNIECIA NIEKTORYCH ,,DAM,, Sa zenujace,,

pamiętliwy
pamiętliwy
2023 lat temu

W ZCHN-e to byli prawdziwi Polacy.Yes,Yes,Yes

pudelek
pudelek
2023 lat temu

ZCHN teraz PiS. Kiedy Oni wreszcie odejdą??? Ktoś ich poparł…

fanka
fanka
2023 lat temu

No i prócz komnat pałacowych Krysieńka wprowadziła jeszcze kibelki na żetony. Żenada w XXI wieku!!!

leming
leming
2023 lat temu

Pudelek – czyś ty zwariował??? Chcesz, żeby nasz wspaniały idol Stefan Niesiołowski, który kiedyś zakładał ZChN, teraz odszedł z Platformy? To jak nasza ukoochana PLatforma będzie wyglądać?

Zdziwiony? Ja nie
Zdziwiony? Ja nie
2023 lat temu

Również jestem za odwołaniem Pani Krysi, wstyd i hańba, ona nie pomaga organizować życia kulturalnego w Jaśle, wręcz na odwrót utrudnia, nie potrafi bądź nie chce współpracować z innymy organizacjami z Jasła. Miarka się przebrała proponuje zbierać podpisy pod tym by ktoś się obudził i zrobił porządek w JDK.

train
train
2023 lat temu

Nie wiem czyja to wina, nie obchodzi mnie czy mianował ją JFK czy Kurowska, obchodzi mnie to że z tą Panią która się wszędzie szarogęsi wytrzymać nie można w rzeczy samej, wszystko zależne jest od jej chumoru… Pani Krystyna oszczędź nam tego i odejdź sama.

nie mściwy
nie mściwy
2023 lat temu

i znowu mamy zgiek a za tym caLym zamieszaniem stoi Jasłonet a za kotarą radny Krzysztof ,bożyszcze jaślan nasza jedyna ostoja" prawdy " i do swojej gierki wciągnął redaktora Piotra Chojeckiego .Panie Piotrze nie daj się pan wciągnąć w ten cały zgiełk bo za bardzo pana jaślanie poważają nie przystoi panu wystepować z tą cała kliką pana radnego Krzysztofa traci pan w ten sposób autorytet .Panie radny Krzysztofie moze powie pan co o panu powiedział pan doktor Julek Krokos- cytuję" a pan niech nie będzie tak mściwy"to pan ze swoimi redaktorkami nakręcił tą całą aferę w swej mściwości znalazł sobie… Czytaj więcej »

Rena
Rena
2023 lat temu

Pani Kasprzyk-to kobieta, która nie ma pojęcia o kierowaniu placówką kulturalną.Pani Krysiu,najlepsze zajęcie dla Pani to handelek kwiatuszkami i warzywkami na zielonym rynku…przecież doświadczenie w tym Pani ma.

jaślanin 222
jaślanin 222
2023 lat temu

Ja proponuję, aby załatwić dwa problemy za jednym zamachem – wyciąć drzewo, ale nie to miejskie z okolic JDK, ale to powiatowe z Zarządu powiatu i spalić a wraz z nim wszystkie czarownice z tą rządzącą na czele takiego stosu. Można ewentualnie dorzucić na rozpałkę swata – eksmagika z ekonomika.

Nie mściwy, ale sprawiedliwy
Nie mściwy, ale sprawiedliwy
2023 lat temu

Nie mściwy – Ty się najadłeś czegoś co Ci zaszkodziło, czy z kulturą masz tyle wspólnego co i nic? Również nie darze sympatią radnego C…….., jest dla mnie osobą mściwą i rządną władzy za wszelką cenę, ale nie o niego tu chodzi. Zaś co do Pana Ch………… to znam go dobrze i wiem że w polityczne gierki nie dałby się wciągnąć, to nie w jego stylu, więc skoro zawuażył nieprawidłowość to pewnie coś w tym jest. Zaś co do działalności JDK-u, tak są kabarety na które przychodzą co bogatsi bądź zakłady pracy które swoim pracownikom kupują bilety, są wernisarze na… Czytaj więcej »

artur
artur
2023 lat temu

Też mi się wydaję, że za kadencji Pani K. Kasprzyk JDK odżyło, jest więcej imprez, coś się dzieje!!!

Zandarm przed emerytura
Zandarm przed emerytura
2023 lat temu

Może u Was większa wolność słowa jest bo na ejaslo gdzie włada teraz Pan Jacek S. nie dodają komentarzy które są nie po ich myśli: Chodzi o artykuł który ma się do tej sprawy   Pan Jacek S. występuje w obronie kultury w Jaśle, człowiek który dla kultury w Jaśle nie zrobił nic, pomimo tego że ma ku temu możliwości i talent, imprezy robi ale po za granicami Jasła, a nawet województwa, robi za kasę, pieniążki mu nie śmierdzą o nieeee… Rada: swoje opinie i wielomówstwo niech pan schowa dla siebie. Drugi komentarz tez jest mocny, Strzępek się promuje jak może,… Czytaj więcej »

Pomen
Pomen
2023 lat temu

nie mściwy…. ty masz wodogłowie w tym co piszesz to stek bzdur. Czytasz nie zrozumiale i twój bełkot jest ukąśliwy. W tym reportażu nie chodzi o radnego tylko pana Piotra z rada VIA i jak został potraktowany a ta pani dyrektor nie jest mściwa jak fiks. Zapytaj konia to ci powie który porównał ją do nie dyrektorki tylko dyktatorki i mściwej baby z krosna

Serdeczny
Serdeczny
2023 lat temu

Piotrek mówi w imieniu mediów wszystkich !!! a ta bab cała sie trzęsie wiec ma coś na sumienia . Brawo Roman K

Kasia
Kasia
2023 lat temu

Stwierdzam fakty żeby Piotrka wku…. to trzeba faktycznie mu cios zrobić bez powodu by sie nie denerwował nie ten typ wiec nie kłam babo z krosna

Daniel
Daniel
2023 lat temu

Czytam to po telefonie od kolegi, jestem z dukli. Przyjedzcie do nas to wam powiem co to za tyran

Informatyk
Informatyk
2023 lat temu

nie mściwy / 24-06-2009 15:42 / IP: 80.48.103.* — — — to IP należy do urzędnika miasta Jasła wiec wszystko w tym temacie Informatyk

K.T
K.T
2023 lat temu

Panie Piotrze chylę czoła Bravo za rzetelny przekaz

KPN
KPN
2023 lat temu

nie znam nikogo poczciwego z ZCHN-u!!!

były pracownik JDK
były pracownik JDK
2023 lat temu

Święta racja, z tą kobietą nie można nijak się dogadać, na pracodawce się nie nadaje, ma wybujałe ambicje, potrafi tylko straszyć i nic więcej. Żegnaj Pani K.

Back to top button
70
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x