Wiadomości

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Gamracie umorzone

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w spółce Gamrat S.A, którą we wrześniu tego roku odwiedzili funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zarzuty wysuwane wówczas wobec zarządu dotyczyły działania na szkodę spółki Gamrat pracowników zajmujących się sprawami majątkowymi w firmie oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Te zarzuty jednak się nie potwierdziły

Wszystkie procedury były realizowane zgodnie z obowiązującym prawem. Śledztwo zostało umorzone i myślę, że wszyscy możemy w spokoju wrócić do swoich obowiązków – mówił dziś Andrzej Czajka, prezes Gamrat S.A.

Wiadomo, że obecność w jasielskiej spółce funkcjonariuszy CBA była spowodowana donosem jednego z pracowników. Czajka wyklucza, że mogło być to działanie konkurencji związane z procesem prywatyzacyjnym.

Myślę, że tu nie chodziło o działanie konkurencji a był to zwykły donos osoby chyba obrażonej na sytuację związaną z jej pozycją w firmie. Natomiast nie było to miłe zdarzenie i miało swój wydźwięk jeśli chodzi o inwestorów, którzy przyjechali oglądać zakład i z ich ust padały pytania na ten temat. Musieliśmy się do tego ustosunkować – mówił Andrzej Czajka.

Pytany o szczegóły dotyczące tej sprawy prezes Czajka odpowiedział.

Zarząd jako strona poszkodowana miał umożliwiony wgląd do tych dokumentów, natomiast zrezygnowaliśmy z tego, aby nie wchodzić w szczegóły tej sytuacji, bo myślę, że nie ma to  sensu, trzeba mówić o rzeczach dobrych i pozytywnych, natomiast tamto zostawmy z tyłu  i niech historia osądzi, kto miał rację – mówił Czajka

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzyś
krzyś
2024 lat temu

Taki scenariusz był do przewidzenia…A zatem do zobaczenia….:D

jędrek
jędrek
2024 lat temu

jak ktoś mógł pomyśleć,że w tej spółce są jakieś nieprawidłowości?

vv
vv
2024 lat temu

Zawsze się znajdzie jakaś czarna owca tym razem było ich pięć

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Czy można wiedzieć kto zrobił donos.Czy załoga została powiadomiona?

pracownik
pracownik
2024 lat temu

Prosimy o ujawnienie tego stada pięciu owiec

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x