r e k l a m a
Wiadomości

Śliski temat lodowiska. Baniak: "Nie podejrzewajcie mnie o politykierstwo"

Wśród odrzuconych zmian w budżecie na przyszły rok znalazły się pieniądze na budowę lodowiska w Jaśle. Podczas sesji dyrektor Baniak apelował, aby projekt ten wrócił pod obrady jeśli nie na tym to na następnym posiedzeniu.

To lodowisko będzie służyło w zimie tysiącom dzieci i młodzieży. Miasto powiatowe pozbawione lodowiska to jest tragedia. Ja pomijam czy lodowisko ma mieć taki czy inny wymiar, ono ma być w Jaśle. Ja nie chcę nic nikomu ujmować, ale spróbujmy schować na chwilę te swoje legitymacje partyjne i przekonania głęboko gdzieś do szafy, zapomnijmy o tym na ten moment i wróćmy do tej sprawy – mówił Tadeusz Baniak.

Dyrektor Baniak podkreślił, że Jasło boryka się z problemem lodowiska od kilku lat, dlatego młodzież musi korzystać z kompleksów sportowych w innych miastach. Obecny stan lodowiska nie pozwala na jego funkcjonowanie.

Jasielskie lodowisko w sezonie 08/09

Rozwiązaniem tego problemu jest zakup składanego lodowiska (koszt – ok. 700 tys. zł). Byłoby one dostępne cały dzień i można by je było postawić w dowolnym miejscu. Ponadto jak podkreśla Baniak, jest ono mniej kłopotliwe w utrzymaniu.

Na dzień dzisiejszy jest to nowoczesne lodowisko, można je bez problemu składać, nie ma problemu z wymianą części, a nie tak jak lodowisko o charakterze stałym, które jest zabetonowane i jeśli chce się naprawić rurkę, to trzeba skruszyć beton, niszcząc lodowisko – wyjaśnia dyrektor MOSiRu.

Koncepcja ta budzi jednak mieszane uczucia wśród radnych.

Można zacisnąć pasa, przetrwać jeden sezon a wybudować coś konkretnego. Niejednokrotnie lodowisko na feriach było nieczynne. Moim zdaniem lodowisko powinno być kryte. Na początku kadencji była koncepcja wybudowania hali, gdzie lodowisko było kryte, profesjonalne, z trybunami i od tego projektu obecna władza odstąpiła. Jeśli chcemy mieć lodowisko to o podobnym standardzie jak w innych miastach – przekonywał radny Czeluśniak.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby kompleks sportowy, ale musimy też brać pod uwagę możliwości finansowe miasta. Boję się, że skończy się na rozmowach, o tym że wybudujemy piękny kompleks, natomiast to nie wychodzi już od  dobrych paru lat. Nie wiem czy mimo wszystko, nie lepsze jest przyjęcie tymczasowego rozwiązania i niezależnie od tego podjęcie starań o pozyskanie środków na budowę kompleksu z prawdziwego zdarzenia – argumentuje Roman Kościow.    

Prawdopodobnie projekt wróci na posiedzenia Rady Miasta już 30 listopada.  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ace
ace
2024 lat temu

miałem przyjemność ostatnio zobaczyć jakie lodowisko ma gmina kleszczów – zalety prosta konstrukcja, widownia i mniejsze koszty niż budowa hali, wierzę że stać nas na takie, jestem na tak!
Dwa pierwsze zdjęcia:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=44483256&postcount=216

Witkacy
Witkacy
2024 lat temu

gmina kleszczów ten tekst to pewnie pisał sprzedawczyk dyrektor. ON ma dostać udziały za zakup takiego sprzętu dla pipidóki z keszczowa? Nie wprowadzaj opinie w błąd to w kleszczowie to jest kompleks taki jak miał powstać w Jaśle W skład kompleksu wchodzą ponadto następujące obiekty: Część basenowa basen sportowy 12,5x25m z widownią, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia rurowa, wanny jacuzzi i SPA oraz wanny solankowe, basen zewnętrzny. Część sportowa boisko piłkarskie ze sztuczną, podgrzewaną murawą i widownią, sezonowe lodowisko, hala sportowa, salki treningowe, siłownia, zaplecze do odnowy biologicznej, sauny parowe i suche, komora kriogeniczna, solarium, gabinet… Czytaj więcej »

W.D.
W.D.
2024 lat temu

henio bredzi PISowiec jeden wczesniej nalezał do PZPR

PZPR
PZPR
2024 lat temu

Towarzyszu Baniak, a Wy to w szafie macie legitymację PZPR, SDRP, SLD, a może PiS? 😆 choć mówią, że Wy towarzyszu Baniak macie wszystkie… 😀

obecny na widowni
obecny na widowni
2024 lat temu

Heni ekobomber się zgadał radny K miał rajcie

dr
dr
2024 lat temu

no jasne ze lepiej by było jak by wybudowali cos konkretnego a nie badziewie

PO
PO
2024 lat temu

Takie rozkładane to niech budują w Dąbrówce a nie w Jaśle 🙁 wstyd mi za takie propozycje oj biedaki z PIS-u

XX
XX
2024 lat temu

TO czysta plolityla.
Banaiak był już w szystkich partiach i prawicowych i lewicowych. Jest zawsze w tej Z KTÓREJ MA KORZYŚCI.Teraz SlD!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tu
tu
2024 lat temu

lodowisko do kasacji !!!!- komuna je budowała !!!!-wiem coś o ty ,bo jako pomiot komunistyczny w latach mojej młodości korzystałam z niego !-Teraz już jestem za stara ,to nie w głowie mi lodowisko !Może pani burmistrz coś wymyśli ,co z tym miejscem zrobic !!- tyle już miała " znakomitych " pomysłów !- Może jakiś pomnik , albo GROTA !.A młodzież pogonic !- najlepiej na pielgrzymkę !!

Schetynówka
Schetynówka
2024 lat temu

Przeciwnicy budowy lodowiska i "pseudo" znawcy lodowisk(w/wym), stanowią nieliczną żałosną grupę ułomnych, którym jedynie przyłożenie lodu do skroni może coś rozjaśnić, o ile mają coś między uszami. Żenada!!!!!

wiola
wiola
2024 lat temu

żenada!!!!! to co robi królowa z dąbrĂłwki i jej nadworny Dyrektor karierowicz a miedzy uszami mają PIS więc śmiać  mi sie chce z tego hania i rysia marionetki PIS

arti
arti
2024 lat temu

nie prowizorka tylko murowane z dachem lodowisko takie na jakie Jasło zasługuje

szyderca
szyderca
2024 lat temu

Nie podejrzewajcie mnie o politykierstwo. Wcale nie należałem do SLD i nie składałem deklaracji do PO. Wogóle to nie startowałem na burmistrza, nie byłem nigdy członkiem patrii i ……… 😛

ace
ace
2024 lat temu

@ Witkacy
Artykuł przedstawia projekt budowy LODOWISKA
Moja opinia dotyczy budowy TYLKO lodowiska (patrz 2 zdjęcia pierwsze z odnośnika)
Więc naucz się czytać, bo nie mowa była z mojej strony o całym kompleksie;) Mówimy TYLKO o lodowisku!!!

baniak
baniak
2024 lat temu

… i teraz wogóle nie liże pisowskich tyłków.

Konkluzja
Konkluzja
2024 lat temu

Lodowisko składane to nie prowizorka, a jedynie nowoczesna wersja lodowiska. Jeżeli nie macie zielonego pojęcia, to nie bluźnijcie. Ze składanego lodowiska można zrobić lodowisko o charakterze stałym, w prosty sposób- zalać betonem. Zadajcie sobie trochę trudu, uruchomcie strony internetowe, i będziecie chociaż mieli wiedzę- NIEUKI!!!.Co jeszcze proponujecie, żeby nie było w Jaśle lodowiska? Wróćmy do realizacji projektu poprzedników i budujmy kompleks za 50.000.000,00 zł. Wtedy mamy pewność, że przez pół wieku będziemy zaciskać pasa, bo nie będziemy mieli żadnych obiektów.Projekt zakłada zburzenie wszystkiego, co istnieje!!! A może by tak użyć tego pasa dla tych "usportowionych" portalowców, którzy za wszelką cenę… Czytaj więcej »

sedes
sedes
2024 lat temu

Towarzyszu nie liżecie wy wchodzicie cała głowa. Pomysł lodowiska rozkładanego to wymysł pani burmistrz a wy jesteście marionetka w jej rękach. Za jej poparcie dostaliście stanowisko wiec wyleżcie cała głowa towarzyszu B.

lodowiec
lodowiec
2024 lat temu

Lodowisko składane to nie prowizorka, a jedynie nowoczesna wersja lodowiska. To pisze sama królowa hehe Piszesz głupoty : Ze składanego lodowiska można zrobić lodowisko o charakterze stałym, w prosty sposób- zalać betonem To po co prowizorkę lepiej od razu super nowoczesne lodowisko jak to w kleszczenie Jasło zasługuje na kompleks nawet za 100 ml a w mieście są ważniejsze rzeczy niż obiecanki wyborcze w stylu rozkładane lodowisko .gdzie kompleks sportowy Ma gdzieś kto jest przeciwnikiem lodowiska a kto nie ile pieniędzy zmarnowaliście wielcy politycy radni i burmistrzowie przez ta kadencja na głupoty np. promenada w rynku czy rondo koło JDK… Czytaj więcej »

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Jasło zasługuje nie na składaną prowizorkę, ale na stałe lodowisko. Czyżby na chybcika przed wyborami trzeba było walnąć sobie lodowisko ?

ddr
ddr
2024 lat temu

Czy nie lepiej pieniądze które idą na deptak było przeznaczyć na lodowisko?

Konkluzja
Konkluzja
2024 lat temu

Ludowiec. Przecież razem z PO rządzicie, więc załatwcie te 100.000.000,00 zł, a postawimy Ci pomnik,zamrozimy, betonując jedynie twoje nóżki, i będziesz maskotką obiektów za 100.000.000,00 zł. Puknij Ty się sedesem (czyli sam sobą). Żeby z takiej niezbędnej, przyziemnej rzeczy, jak lodowisko, zrobić sprawę polityczną na miarę np. rewolucji październikowej to już totalny absurd, głupota i tępota umysłowa. PS. Ludowiec, najedz się (najlepiej grochu i kapusty), siadaj na siebie("sedes") i wal w niego. Nadchodzi zima, więc może uda ci się zbudować przynajmniej takiego bałwana, jak ty, nadając mu tytuł najgłupszego obywatela Jasła. Powodzenia!Muszę przyznać, że w jednym nie masz(sedes, ludowiec) równych.… Czytaj więcej »

mala
mala
2024 lat temu

Ty konkluzja, co Ty masz z tymi IP. Tyle numeru jeszcze o niczym nie świadczy, chyba, że masz jakies dokumenty z dochodzenia prokuratury??? I uważaj z tymi "bałwanami", "głupotą", "tępotą" itp. bo chyba za mniejszą krytykę Twoja Pani Burmistrz leciała do prokuratury!!!

Konkluzja
Konkluzja
2024 lat temu

A tyle mam z tymi IP, ile mi się podoba (baniak,mala- IP:94.251.195) Napisz mala jak się nazywasz, to cię ocenię, czy jesteś bałwanem, głupotą, tępotą, a nawet gorzej.Jeżeli chcesz baniaka polizać po pupci,pamiętaj o dokładnym umyciu zębów, tylko delikatnie, bo są one bardzo kruche, i mogą ci wypaść miernoto.Pa. PS. Czy ty rozróżniasz słowo krytyka od pomyj? Biegiem do prokuratury deb…ty osobniku! Ale w konkluzji muszę ci podziękować, ponieważ dzięki tobie zniżyłam się do twojego, bałwana, głupoty, tępoty poziomu, i to jest takie rozkoszne, łatwe w użyciu, więc błagam cię rzygaj dalej, tak mi się to spodobało, że z niecierpliwością… Czytaj więcej »

olo
olo
2024 lat temu

Konkluzja to napewno baniak 😛

Bodzio reporter
Bodzio reporter
2024 lat temu

Jak jesteście tacy mądrzy to sami załatwcie dofinansowanie na stałe lodowisko. To nie jest takie łatwe jakby się Wam wydawało.
Wolicie jeździć na roztopionym w 70% lodowisku czy po dobrym lodzie lecz na tymczasowym lodowisku puki nie znajda się pieniądze na lepsze?
Ja osobiście wolałbym przystać na te kilka lat na prowizorkę ale żebym przynajmniej miał jakąś frajdę z jazdy a nie non-stop omijać gigantyczne dziury roztopionego lodu…
W Jaśle mało komu można dogodzić. Nie dziwię się że wszyscy narzekają…

XL
XL
2024 lat temu

Jak Konkluzja to baniak, to rewelacja. Znam tego faceta z pół wieku.Nie do kupienia, sprzedania, lizania.On ma takie realne spojrzenie na rzeczywistość jasielską, że nie ma szans, aby ktokolwiek wcisnął Mu ciemnotę. Skoro wziął się za MOSiR to chwała Mu za to, bo wiadomo, że tego nie spieprzy.

kibic
kibic
2024 lat temu

ty bodzio reporter jak tu nie narzekac ślepy jestes nie widzisz co w jasle sie dzieje własnie o to chodzi ze sie nic nie dzieje i to ludzi denerwuje zobacz ile na czarnych ludzi chodzi mimo ze graja w klasie okregowej 6lidze!!!!!!!! przynajmniej wybudowali by jakis fajny stadion na to nie trzeba kolosalnej kasy trybuna zadaszona na jakies 2,5 – 3 tys miejsc i bedzie fajnie a tu stadion ma 100 lat i jak wygladal tak wyglada no to chyba lekka przesada przez 100lat nic nie zrobic he sory pare krzeselek zamiast lawek przybyło pozdrawiam wszystkich kibicow w jasle 🙂

Do PZPR
Do PZPR
2024 lat temu

Wy Towarzyszu to nie macie czasami żółtych papierków w twardej, czerwonej okładce, tzn.KPCH (Komunistyczna Partia Chin):lol:

mala
mala
2024 lat temu

Konkluzja Ty na prawdę jesteś, aż takim prostakiem, czy tylko takiego udajesz na forum?
Jaki piękny język: " takiego bałwana, jak ty", "to cię ocenię, czy jesteś bałwanem, głupotą, tępotą, a nawet gorzej.Jeżeli chcesz baniaka polizać po pupci,pamiętaj o dokładnym umyciu zębów, tylko delikatnie, bo są one bardzo kruche, i mogą ci wypaść miernoto". "Czy ty rozróżniasz słowo krytyka od pomyj?" – to pytanie chyba sobie powinieneś zadać. Ciebie nikt tutaj tak nie zbluzgał i nie obraził, a Ty tylko tyle potrafisz???

Wielbicielka
Wielbicielka
2024 lat temu

Kochana mala. Dobranoc, dobrze śpij, uśmiechnij się przez sen… i śnij o lodowisku składanym, rozkładanym, zrujnowanym, jakim tam sobie chcesz, i nie pisz juz na forum. Szkoda Jaslonetu.

Jasielska Łyżwiarka Figurowa
Jasielska Łyżwiarka Figurowa
2024 lat temu

Po co w Jaśle lodowisko, lepiej zbudować nartostradę z sztucznym naśnieżaniem. Co do samej górki potrzebnej na zbudowanie takiego obiektu to proponuje ją usypać gdzieś w okolicy obecnych obiektów MOSiR w Jaśle.
Taki obiiekt ( usypana górka) będzie służyć podatnikom przez kilkadziesiąt lat, a składane lodowisko może być użyteczne może 5 lat – a kosztuje niemało bo prawie 1 mln. złotych.

Do Baniaka
Do Baniaka
2024 lat temu

Pan zajmuje się polityką przede wszystkim.

Eureka
Eureka
2024 lat temu

Wypowiedź fachowca od rurki, cytat: Na dzień dzisiejszy jest to nowoczesne lodowisko, można je bez problemu składać, nie ma problemu z wymianą części, a nie tak jak lodowisko o charakterze stałym, które jest zabetonowane i jeśli chce się naprawić rurkę, to trzeba skruszyć beton, niszcząc lodowisko- koniec cytatu – bez komentarzy. Ta wypowiedź świadczy o autorze. Np. ogrzewanie podłogowe jest złe – lepsze są rurki na wierzchu, bo jakby co – to nie trzeba skruszyć betonu- żałosne- dajcie to gdzieś w świat – warto podzielić się z innymi tą odkrywczą myślą.

Świeży kotlet
Świeży kotlet
2024 lat temu

Do Baniaka, Eureka.KOLEJNE DWA W JEDNYM O ip:83.14.141.A CZYM TY SIĘ ZAJMUJESZ? Oczywiście! Wszystko jasne. Kolejna porcja pomyj.Wszystkim, którzy to czytają pozostaje życzyć SMACZNEGO, i oczekiwać jeszcze większej porcji na kolację.

Też dwa w jednym
Też dwa w jednym
2024 lat temu

Ogłośmy sprzedaż skruszonego betonu i dziurawych rurek PCV, tak jak np.muru berlińskiego, i wybudujmy za tą kasę zabetonowane lodowisko dla Jasielskiej łyżwiarki figurowej, tylko z rur o przekroju conajmniej 15 cm, ustawionych w pionie, bo jak się wydaje lubi wspinać sie do górki, a potem zjeżdżać, ruchem okrężnym.

mala
mala
2024 lat temu

Wielbicielko, rzeczywiście szkoda Jaslonetu dla tych bluzgaczy, których raczysz nie zauważać. Świeży kotlet też widzi pomuje tam gdzie ich nie ma – u "Eureki" i "Do baniaka". Na forum mimo, że rzadko piszę, to pisać będę zawsze, gdy zauważę obraźliwe ujadanie bez argumentacji, szczególnie dotyczy to ślepych i nielicznych zwolenników naszej Pani Burmistrz.
I jeszcze jedno, ja o lodowisku się nie wypowiadałam, więc czytaj ze zrozumieniem i pisz do rzeczy.

Wspomienie z 1.04.2009 r.
Wspomienie z 1.04.2009 r.
2024 lat temu

Ofijalna informacja UM Jasło: Jasło stawia na sport. W dniu 1 kwietnia Burmistrz Maria Kurowska spotkała się z Radnymi Rady Miejskiej Jasła i przedstawiła zamierzenia inwestycyjne na najbliższe lata: Projekt nowej hali sportowej MOSiR. Planowane lodowisko posiadałoby wymiary 30 m x 60 m., trybuny na 825 osób i mogłoby funkcjonować przez cały rok. W czasie przerwy w funkcjonowaniu lodowiska można byłoby organizować zajęcia w innych dyscyplinach sportu lub imprezy komercyjne np. targi lub imprezy estradowe. Należy wspomnieć, że cały projekt zakłada też budowę hali sportowej o wymiarach 42 m x 22 m. przeznaczonej do następujących dyscyplin: halowa piłka nożna, piłka… Czytaj więcej »

hikaru
hikaru
2024 lat temu

ileż jeszcze będę jeździł do Dębicy na lodowisko? Jeśliby w Jaśle wybudowali prawdziwe, z trybunami, z bramkami itp itd to pieniądze zaraz by się zwróciły bo lodowisko kryte potrzebne jak basen a i podejrzewam, że bardziej. Znów szkoły by się zgłaszały, to mógłby powstać skromny klubik hokeja na lodzie czy nawet tańca(!). Ludzi zainteresowanych lodowiskiem, przede wszystkim młodych, nie brak w Jaśle.A po co płacić Dębicy i innym okolicznym lodowiskom? Bieniak dobrze mówi. Zamknąć legitki i myśleć o rozwoju sportu w mieście bo z tym to kicha totalna: gdzie są piłkarze? gdzie siatkarze? inne sekcje? baseball? karate i judo tylko… Czytaj więcej »

ah1n1
ah1n1
2024 lat temu

mam pytanie – czy hikaru to jakiś wybitny łyżwiarz i podatnik jasielski musi dla niego przeznaczyć 1 mln zł. Najlepiej aby hikaru za swoje pieniądze wybudował to lodowisko, bo argumentuje, że pieniądze zaraz się zwrócą.

on
on
2024 lat temu

Odstąpmy od prowizorki Jasło zasługuje na nowoczesny obiekt !

Ekonom
Ekonom
2024 lat temu

Zadne obiekty sportowe na świecie ogólnie dostepne nie zarabiają na siebie. Są dofinansowywane z budżetu gminy, miasta, województwa, państwa, więc nie bredźcie. Dajcie spokój dyletanci !!! Do obiektów sportowych w Jaśle miasto dopłaca 50%

hikaru
hikaru
2024 lat temu

aha – nie jestem łyżwiarzem tylko przedstawiam moje zdanie. Trzeba być wybitnym łyżwiarzem żeby prosić o miejsce w którym można uprawiać sport? miejsce jakie powinno być w normalnym mieście? nie znam się na ekonomii jednak widzę co się dzieje z lodowiskiem chociażby w Dębicy i jak ładnie ono prosperuje. Pieniądze wydane na lodowisko się opłacają. Po co wybudowano w Jaśle kryty basen? taki sam powód jest w przypadku lodowiska.
Ekonom wyjaśnił Ci jak to z funduszami.
a tak btw. to pewnie wg. Ciebie powinniśmy przeznaczyć pieniądze na dożywianie "świni"??

izka
izka
2024 lat temu

dajcie spokoj dzis dzien dziadka::smilewinkgrin:::smilewinkgrin:

nunia
nunia
2024 lat temu

:smilewinkgrin::uhoh::bigeek:

Back to top button
44
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x