Wiadomości

Sobniów. Spotkanie konsultacyjne z Panią Burmistrz bez Pani Burmistrz [relacja tv]

„Burmistrz Miasta informuje o planowanych konsultacjach z mieszkańcami osiedli miejskich na temat założeń programowych i finansowych oraz polityki społeczno-gospodarczej Miasta Jasła na 2009 rok według następującego kalendarza:” – taka informacja wraz z tabelą określającą kalendarz spotkań widnieje na stronie internetowej Urzędu Miasta od dnia 17 października 2008 r.
Według tego grafiku w dniu 28 października 2008 r. miały się odbyć spotkania Burmistrza Miasta Jasła z mieszkańcami dwóch osiedli – Górki Klasztornej i Sobniowa.

W tymże dniu, w Urzędzie Miasta o godzinie 17:00 Burmistrz Maria Kurowska, w asyście Skarbnika Miasta Jacka Borkowskiego i Kierownika Wydziału Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta Pawła Zawady, odbyła spotkanie z mieszkańcami osiedla „Górka Klasztorna”.
Niestety, na planowanym w tym samym dniu spotkaniu o godzinie 19:00 z mieszkańcami osiedla „Sobniów” Pani Burmistrz się nie pojawiła. Nie pojawił się też żaden z jej zastępców. Pani Burmistrz wysłała tylko pracowników Urzędu Miasta – wspomnianych wyżej: Skarbnika Miasta i Kierownika Wydziału Gospodarki Mieniem. Po godzinie 19:00 wśród zgromadzonych w Domu Ludowym mieszkańców osiedla Sobniów zapanowała konsternacja, która przerodziła się w oburzenie.
Uczestnicy spotkania stwierdzili, że prowadzenie dyskusji w tej sytuacji jest bezcelowe i pozbawione sensu. Ich zdaniem Pani Burmistrz zlekceważyła mieszkańców.

Prowadząca spotkanie Radna Rady Miejskiej Jasła i Przewodnicząca Osiedla Sobniów Elżbieta Bernal po szybkiej konsultacji z mieszkańcami przedstawiła jedynie krótkie sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla i nie kryjąc oburzenia zaistniałą sytuacją zakończyła spotkanie.

RELACJA WIDEO

Przypomnijmy, że do zorganizowania takich spotkań na każdym osiedlu, w dniach od 1 do 31 października każdego roku poprzedzającego rok budżetowy, zobowiązuje Burmistrza Statut Miasta Jasła.

Podsumowując informujemy, że według grafiku pozostały jeszcze trzy takie spotkania osiedlowe. Zakończymy więc słowami z cytowanej na wstępie informacji, pod którą podpisała się Pani Burmistrz:
„Serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych osiedli do wzięcia udziału w ww. spotkaniach”.

alaok

Konkluzja od redakcji: Jasło ma za mało burmistrzów. Przydałby się jeszcze czwarty…

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vc
vc
2024 lat temu

Księdza żadnego nie było z którym by się można obfotografować to po co przyjeżdżać.
Do Kurowskiej – zobacz kobieto dzięki czyim głosom zostałas wybrana – drugi raz Sobniów sie na to nie nabierze

ks
ks
2024 lat temu

Mam prośbę aby ktoś rozgarnięty z opozycji zaczął akcję zbierania podpisów o odwołanie tej pani z funkcji burmistrza..podpisy najlepiej zacząć zbierać w sobniowie, od razu zostaną zebrane w dostatecznej ilości.

anonim
anonim
2024 lat temu

Marysia strzeliła focha….ciekawe dlaczego….? pytanie retoryczne:-)

bit
bit
2024 lat temu

to cala maryska umawia sie i nie przychodzi a pozniej pretensje ,pretensje do calego swiata chora kobita

anonim
anonim
2024 lat temu

No nieźle, 13 spotkań za nami, na jednym władz nie było i już sensacja. Nie sądźcie bo sami będziecie sądzeni…

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x