PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Spotkanie Czernecki – Kurowska. Rozmawiano o gospodarce, powodzi i inwestycjach (audio)

Nie było debaty publicznej było za to zamknięte spotkanie Marii Kurowskiej i Andrzeja Czerneckiego z jasielskimi przedsiębiorcami. Taką formę miało dzisiejsze, prawdopodobnie ostatnie wspólne spotkanie kandydatów na burmistrza Jasła, przed II turą wyborów.

Andrzej Czernecki i Maria Kurowska spotkali się z przedsiębiorcami (fot. W. Żebracki)
Spotkanie składało się z kilku części. Kandydaci rozpoczęli od dziesięciominutowej autoprezentacji podczas której przedstawili swój plan wyborczy. Następnie, po serii pytań zadawanych kontrkandydatowi, przystąpili do odpowiedzi na pytania przedsiębiorców.
W trakcie spotkania nie zabrakło kilku punktów zapalnych gorącej dyskusji, jak wystąpienie Tadeusza Baniaka, dyrektora MOSiR-u, czy poruszonej przez Marię Kurowską sprawy biuletynu wydanego przez KWW Jaślanie, zaskarżonego w trybie wyborczym do sądu.
Całość spotkania wyborczego do odsłuchania tylko w portalu Jaslonet.pl:

(pobierz mp3)
Biuletyn (dez)informacyjny?
Wiele emocji do dyskusji wniósł temat biuletynu wydanego przez Komitet Wyborczy „Jaślanie”. Podczas serii pytań zadawanych kontrkandydatowi Maria Kurowska wróciła do tego tematu.
Dlaczego w ulotce którą wydał pana komitet wyborczy jest tyle przekrętów, jest tyle niepewności, jest tyle oszczerstw? Ja tego zupełnie nie rozumiem (…) Tak zamierza pan kreować i sprawować urząd właśnie w ten sposób, żeby oszukiwać wyborców? – mówiła Maria Kurowska
Andrzej Czernecki i Maria Kurowska spotkali się z przedsiębiorcami (fot. W. Żebracki)
Przypomnę, że na 4 zarzuty do jednego się tylko sąd ustosunkował (..) więc może nie brnijmy w tą stronę, żebyśmy nie napędzali tego co Pani Burmistrz usiłuje zrobić, czyli zdyskredytować całą tą ulotkę, która jest po części wykonana na podstawie materiałów komisji rewizyjnej, po części moich osobistych doświadczeń. (…) Myślę, że było to niepotrzebne podniesienie emocji na które państwo tutaj nie zasługują – mówił Andrzej Czernecki
Najważniejsze inwestycje oczami przyszłego burmistrza
Jednym z pytań zadanych przez przedsiębiorców było to dotyczące najważniejszych inwestycji, które miałby doczekać realizacji za kadencji poszczególnych kandydatów.
Andrzej Czernecki wśród głównych założeń inwestycyjnych widzi strefę aktywności gospodarczej, Centrum Innowacyjności im. Łukasiewicza oraz rozbudowę obiektów MOSiR i budowę stadionu lekkoatletycznego. Maria Kurowska za najważniejsze uważa rekultywację wysypiska, odbudowę basenu odkrytego oraz budowę skateparku i parku linowy w ramach kompleksu na osiedlu Gądki.
Całość spotkania wyborczego do odsłuchania tylko w portalu Jaslonet.pl:

(pobierz mp3)
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mohamed
Mohamed
2024 lat temu

Nawet sam Czernecki mówi, że sąd ustosunkował się do jednego z zarzutów. Natomiast portale internetowe cytują Dyzia, który nie znając prawa zaczął mówić o zwycięstwie 3-1 :))))) Ale cóż można się po nim spodziewać…

Jaś
Jaś
2024 lat temu

Najlepsze było jak się potwierdziły informacje, które krążą po mieście, że jako wójt pan Czernecki pracuje dla PiS-u i posła Mularczyka, a w Jaśle z PiS walczy i wyśmiewa. Chyba całkiem przy okazji startował do sejmiku z PSL. Tak przy okazji, ile dostał głosów, bo słyszałem, że bardzo mało

Jaro
Jaro
2024 lat temu

Myślcie co chcecie a ja wiem swoje;
JASŁO BYŁO , JEST I BĘDZIE PISOWSKIE a burmistrzem Pani Maria Kurowska !!!!

LECHO
LECHO
2024 lat temu

Jaro wstydu nie masz??

jaslak
jaslak
2024 lat temu

do Mohamed, Jaś, Jaro: a świstak siedzi i zawija… :)))
Byłem na wczorajszej debacie – Czernecki wygrał z Kurowską na każdym polu.
Wypowiedzi Kurowskiej można by streścić w jednym zdaniu: „kocham Jasło bo jest dzięki mnie takie piękne, a Jaślanie kochają mnie bo jestem piękna” 😉 – czyli jednym słowem „polityka miłości” :))) hehe.
I to by było na tyle.

pablo
pablo
2024 lat temu

Głosujcie na Czarneckiego 5.12.2010

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Prezentacja,styl przedstawiania i wymiany poglądów na debacie ostatecznie przekonały mnie ,że M. Kurowska zasługuje na ponowny wybór na urząd Burmistrza.Pan Czarnecki ,popierając PIS poza bramami Jasła,nawiązując do przegranej sprawy sądowej (biuletyn) ,uważając owo za zwycięstwo a nadto przedstawiając w sposób nieuzasadniony z punktu widzenia realiów ekonomicznych rozwój inwestycji w mieście-potwierdził,że idzie na całość,nie przebierając w metodach by mieć bliżej do pracy,pomścić przegraną,i zasłużenie, sprzed lat…Po tej debacie wyborcy chyba upewnili się,że przegrana te była słuszna,sprawiedliwa,i że nic nie jest w stanie zmienić owo zdanie…Pani Kurowska ma wyrażny plan działania,oparty na realnych potrzebach społecznych,oczekiwaniach.Oczywiście część Jaślan,ma prawo myśleć i myśli odmiennie(przeważnie… Czytaj więcej »

ciech
ciech
2024 lat temu

Do Jasia: Przecież Czernecki swoją karierę zawdzięcza Zającowi i Putyrze. Przecież to Zając wyniósł go na to stanowisko wywalając Raka, któregoi zresztą też wcześniej popierał. Dopiero gdy w 2002 r. PiS poparł kandydaturę Rzońcy na burmistrza to ich drogi się rozeszły. Żeby było śmieszniej, to 4 lata temu usiłował kandydować z ramienia Platformy. Były radny, niejaki R. podając się za przewodniczącego koła PO /którym wcześniej zresztą był/ namówił senatora Gowina do poparcia kandydatury Czerneckiego wprowadzając go w błąd, że wystawiło go jasielska PO co też zrobił w wywiadzie dla TV. Potem wybuchł skandal, pan R. wyleciał z PO a senator… Czytaj więcej »

jaślak
jaślak
2024 lat temu

A może w jednym zdaniu napiszesz jakie p.Czarnecki ma plany.Ja też byłem na tym spotkaniu i mimo uważnego słuchania nic o jego planach nie wiem.Mętna mowa i nic więcej.Zmarnowany czas.Nie zawiódł mnie jak zwykle p. Baniak .Jego pretensje do p. Kurowskiej są chyba o to że zrobiła go dyrektorem MOSIR,a przecież on nim nie powinien być ,bo nic nie potrafi.

fff
fff
2024 lat temu

Do” Mohameda” Przecież Kurowska ewidentnie przegrała w sądzie bo na 4 zakwestionowane przez nią punkty sąd przychylił się zaledwie do jednego, a poza czterema punktami były jeszcze 4 strony, które pokazały cała prawdę o urzędującej (już niedługo) pani burmistrz.

podatnik
podatnik
2024 lat temu

Osoba, która w czasie swojej kadencji uprawia czarny pijar, rozsławiając swoje miasto poprzez „Dąb Hitlera” nie jest godna zostać jego burmistrzem. To wstyd i hańba.

S-S
S-S
2024 lat temu

Dobrze,że w poniedziałek Kurowska zezwoli na chwilowe otwarcie wysypiska przy ul.Żniwnej.Szykuje się w Jaśle niezła jazda .Podobnie jak w Lipcach Rejmontowskich wywieziono Jagnę,tak z Jasła będa wywożeni wielcy ślizgacze,którzy po wielkich przegranych czują żal do całego świata,ale nie do siebie.

Mohamed
Mohamed
2024 lat temu

Do „jaslak”: Noj właśnie tym się różni wiedza prawnicza od wiedzy prawniczej potocznej.

mlody
mlody
2024 lat temu

Ja zaglosuje nie na banialuki Czerneckiego,pamietam 8lat jego rządów i byl to dla jasła najgorszy okres-poprostu zapasc miasta,wole maryske

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

proszę mi powiedzieć w końcu na którym policzku Kurowska ma pypcia bo na plakatach ma na prawym a na zdjęiach na lewym ?

Sławek
Sławek
2024 lat temu

To co mnie zaniepokoiło, to, że Pan Czarnecki nie powiedział przez całą debatę NIC. Kompletnie NIC. Żadnego konkretu, jedyne co się przewija pomiędzy oklepanymi zdaniami typu będę zabiegał, żeby była praca itd. to deklaracja zrobienia z Jasła centrum innowacji. Ludzie. Co to znaczy centrum innowacji. żadnego konkretu. Czarnecki może postawić blaszaka, albo namiot na peryferiach i napisać na nim centrum innowacji. Natomiast Pani Kurowska jasno deklaruje: mosty, orlik, hala. Czarnecki nie deklaruje niczego, bo nawet nie potrafi się wysłowić i nie zna realiów. Dla jasności, czytam w waszych komentarzach, że Czarnecki pomoże przedsiębiorcom. Pytam się którym przedsiębiorcą pomoże. On nic… Czytaj więcej »

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

p o odsłuchaniu debaty teraz juz wiem na kogo oddam głos ,liczyłem że Pan Andrzej ma pomysł na rozwój Jasła a tu głębokie roszczarowanie. Szkoda:( Kurowska otrzyma mój głos

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

po 1: gratuluje kasowania postów 🙂 Prawda w oczy kole! po 2: Muszę niektórym przypomnieć, bo widać chcą zapomnieć: http://shesaliar.110mb.com/klamstwakurowskiej.html http://shesaliar.110mb.com/zaprzepaszczoneszansekurowskiej.html po 3: To Czernecki nakreśla nowe wizje miasta, bardzo ciekawe, takie, które przyniosą duże korzyści miastu. Nie muszę przypominać że międzynarodowe dni Wina to właśnie jego pomysł. Kurowska w pierwszym roku rządzenia chciała je odwołać (sic!), żeby nie było że to Czernecki wymyślił (żenujące). To samo było z miastami partnerskimi (tragedia). To była polityka zamykania Jasła i wprowadzenie szarzyzny… Czernecki natomiast chce otworzyć miasto znowu na bardzo ciekawe pomysły jakimi są np.: wybudowanie lądowiska (ultra lekkie samoloty fajna sprawa),… Czytaj więcej »

zadziorna
zadziorna
2024 lat temu
Dyzio
Dyzio
2024 lat temu

Drodzy Jaślanie! Po lekturze listu Andrzeja Czerneckiego uznałem za swój moralny obowiązek przypomnienie Państwu kilku faktów z okresu rządów byłego burmistrza. Wiemy doskonale jak wyglądało zarządzanie miastem w poprzednich kadencjach, kiedy to prawdziwym burmistrzem był Pan Tadeusz Górczyk, który po wyroku wydanym przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie przeciwko Andrzejowi Czerneckiemu usunął obecnego kandydata z KWW PSP. Sprawa dotyczyła nadużyć finansowych byłego burmistrza na kwotę blisko 60 tys. zł za podwójne rozliczenie delegacji do Brukseli. Kolejnym faktem wartym przypomnienia jest droga w „Sobniowie” i zemsta na mieszkańcach Pana Czerneckiego. Pamiętacie Państwo jak wyglądała droga przez osiedle? Czy zapomnieliście Państwo jaki był… Czytaj więcej »

.
.
2024 lat temu

Ona ma jedynie słuszną legitymację, legitymację, więc po co zawracać sobie główkę jakimiś debatami ? Tym bardziej, że cóż może w nich zaprezentować – pustkę umysłową i niekompetencję, zasłanianą w bluźnierczy sposób „przywiązaniem” do Kościoła i nauk Jana Pawła II, których jak dowodzi cała jej działalność publiczna albo nie zna, albo z premedytacją się do nich nie stosuje. Historia i krew nie kłamią – tak samo ów osobnik też z Błażkowej rodem, co przyprowadził Żyda na postronku na Gestapo, opowiadał potem że to wszystko z chrześcijańskich pobudek… Warto też przypomnieć Dyziowi, że więcej wpływu na status i prywatyzację państwowych zakładów… Czytaj więcej »

kot
kot
2024 lat temu

dzisiaj zobaczylismy jak pan tusk paraduje szuka koalicjiw sejmikach miastach jakimi metodami szkoda ze teraz to widac ,,,, jescze moda na PO bedziecie wymiotowac

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Do Mohamed, to chyba ty nie znasz się na prawie. Pani Maria zaskarżyła 4 punkty( czyli z resztą zarzutów się zgadza, a jest ich dużo). W 3 punktach sąd przyznał rację KWW Jaślanie. To chyba sprawa jest prosta. Ta pani kłamała nas.

Czernecki - zastępca pisowskiego wójta
Czernecki - zastępca pisowskiego wójta
2024 lat temu

alem ładnie zgasiła Baniaka:) hehe

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

Brawo dla prawdziwej Jaślanki!
nic dodać nic ująć!

jasielska
jasielska
2024 lat temu

Jaslanie, oddajcie głos na Kurowską – i nie słuchajcie tych bajdurzeń Czerneckiego – fałsz i obłuda, zero prawdy – ewentualnie podbozne życzenia frustrata. W przypadku jego wyboru znowu bedziecie czekać grzecznie pod drzwiami na adiencje i jesli juz Was tam wpuszczą dostaniecie obiecanki na odczepnego i tyle. Kurowska szanuje ludzi, swój urząd i dane obietnice. Dla pana Cz. Jasło jest ratunkiem nadszarpniętego ego a nie wyzwaniem obywatelskim. Czy ten pan nie potrafi spełnić się w swoim zawodzie? Koniecznie musi rządzić?

Back to top button
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x