r e k l a m a
Wiadomości

Spotkanie samorządowców z Prezydentem Lechem Kaczyńskim

W czwartek 28 maja w Pałacu Prezydenckim odbyła uroczystość obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Na spotkanie z Prezydentem Lechem Kaczyńskim przybyli samorządowcy z całej Polski. Gościem Prezydenta była również Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.

Podczas spotkania Prezydent Lech Kaczyński podkreślił ogromne znaczenie wydarzeń z 27 maja 1990 r., kiedy to odbyły się pierwsze w powojennej historii wolne wybory powszechne. Dzięki temu rozpoczął się naturalny, sprawdzony w systemach demokratycznych proces wyłaniania osób, które zdobywszy zaufanie wyborców, są przygotowane do pełnienia funkcji liderów swoich lokalnych społeczności.

Nie byłoby dzisiejszej Polski bez olbrzymiej, twórczej energii, którą wyzwoliła samorządowa reforma, bez ogromnego wysiłku i osiągnięć samorządowców. – przekonywał Prezydent.

Lech Kaczyński wskazał też na obecne i bardzo ważne zadanie stojące w dzisiejszych czasach przed samorządowcami jakim jest walka z kryzysem ekonomicznym.

Za szczególnie ważną kwestię uważam przeciwstawienie się społecznym skutkom recesji, aby w jak najmniejszym stopniu dotknęła ona gospodarstwa domowe i nie odbiła się na życiu milionów Polaków. Wspominam o tych problemach dlatego, by podkreślić Państwa pracę, której wagę i wielkość potrafię docenić, opierając się na własnych doświadczeniach samorządowca. – powiedział Prezydent

Ważnym punktem spotkania samorządowców z głową państwa było wręczenie odznaczeń i orderów, tym samorządowcom, którzy szczególnie zasłużyli się w działalności na rzecz społeczności lokalnej i mają osiągnięcia w pracy samorządowej. Wśród 52 uhonorowanych samorządowców, wyróżniony został również jaślanin Bogdan Rzońca – V-ce Marszałek  Województwa Podkarpackiego, który otrzymał nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w działalności dla dobra Podkarpackiej Ziemi.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zwolniony
zwolniony
2021 lat temu

LUDZIE !!!-na to towarzystwo wzajemnej adoracji już nie można patrzec spokojnie !- krew człowieka zalewa jak widzi te zadowolone z SIEBIE gęby !. Może ta uśmiechnięta dama zjawiła by się w PEKTOWINIE ! wytłumaczyc ludziom dlaczego po 30 latach pracy lądują na pysku za bramą zakładu. i co im miasto do zaoferowania ma .

Adam
Adam
2021 lat temu

Wstydziła by się!
tfu!

ixi
ixi
2021 lat temu

ciekawe czy mieli TLUMACZY, bo belkot tego pisowskiego karla jest nie do zrozumienia!

J.W
J.W
2021 lat temu

dlaczego ta pani ma szparę w zębach ?, co robi tam ten pan rudobrody z krainy OZ z medalem czerwonym na piersi ?

wodkan
wodkan
2021 lat temu

hiihihih ele PIS——- y

Fryzjer
Fryzjer
2021 lat temu

Lech Kaczyński na burmistrza Jasła!

Robole
Robole
2021 lat temu

a NIE BLIŻEJ BYŁO DO PEKTOWINU? PAN R. BYŁ CHYBA NAWET W RADZIE NADZORCZEJ PEKTOWINU I WIELE OBIECYWAŁ A TERAZ CO? lepiej do warszawy bo tam duzo ludzi ich widzi a w Pektowinie co 300 to się nie liczy. Dokad my zmierzamy?????????:upset:

janek
janek
2021 lat temu

Czemu członkowie PiS-u na czwartym zdjęciu są za ogrodzeniem?:lol:Tylko Maria zdołała się przecisnąć i zapozować:D

asbi
asbi
2021 lat temu

Szyderczy, pozowany uśmiech nie wszystko załatwi. Poczekajmy do wyborów, to nie całe dwa lata. Wtedy się policzymy, za obietnice, za traktowanie mieszkańców, w końcu za nic nie robienie oprócz dbania o swój wizerunek. My mamy czas i cierpliwość. Poczekamy!

brocha
brocha
2021 lat temu

Medale,medale,medale,medale,medale……UFF!

spissek
spissek
2021 lat temu

nawet Prezydent na nią nie spojrzał,ale plama hehe i nie ma zdjęcia z Panem Prezydentem hihi

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X