Wiadomości

Spotkanie samorządowców z Prezydentem Lechem Kaczyńskim

W czwartek 28 maja w Pałacu Prezydenckim odbyła uroczystość obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Na spotkanie z Prezydentem Lechem Kaczyńskim przybyli samorządowcy z całej Polski. Gościem Prezydenta była również Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.

Podczas spotkania Prezydent Lech Kaczyński podkreślił ogromne znaczenie wydarzeń z 27 maja 1990 r., kiedy to odbyły się pierwsze w powojennej historii wolne wybory powszechne. Dzięki temu rozpoczął się naturalny, sprawdzony w systemach demokratycznych proces wyłaniania osób, które zdobywszy zaufanie wyborców, są przygotowane do pełnienia funkcji liderów swoich lokalnych społeczności.

Nie byłoby dzisiejszej Polski bez olbrzymiej, twórczej energii, którą wyzwoliła samorządowa reforma, bez ogromnego wysiłku i osiągnięć samorządowców. – przekonywał Prezydent.

Lech Kaczyński wskazał też na obecne i bardzo ważne zadanie stojące w dzisiejszych czasach przed samorządowcami jakim jest walka z kryzysem ekonomicznym.

Za szczególnie ważną kwestię uważam przeciwstawienie się społecznym skutkom recesji, aby w jak najmniejszym stopniu dotknęła ona gospodarstwa domowe i nie odbiła się na życiu milionów Polaków. Wspominam o tych problemach dlatego, by podkreślić Państwa pracę, której wagę i wielkość potrafię docenić, opierając się na własnych doświadczeniach samorządowca. – powiedział Prezydent

Ważnym punktem spotkania samorządowców z głową państwa było wręczenie odznaczeń i orderów, tym samorządowcom, którzy szczególnie zasłużyli się w działalności na rzecz społeczności lokalnej i mają osiągnięcia w pracy samorządowej. Wśród 52 uhonorowanych samorządowców, wyróżniony został również jaślanin Bogdan Rzońca – V-ce Marszałek  Województwa Podkarpackiego, który otrzymał nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w działalności dla dobra Podkarpackiej Ziemi.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
spissekbrochaasbijanekRobole Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zwolniony
Gość
zwolniony

LUDZIE !!!-na to towarzystwo wzajemnej adoracji już nie można patrzec spokojnie !- krew człowieka zalewa jak widzi te zadowolone z SIEBIE gęby !. Może ta uśmiechnięta dama zjawiła by się w PEKTOWINIE ! wytłumaczyc ludziom dlaczego po 30 latach pracy lądują na pysku za bramą zakładu. i co im miasto do zaoferowania ma .

brocha
Gość
brocha

Medale,medale,medale,medale,medale……UFF!

asbi
Gość
asbi

Szyderczy, pozowany uśmiech nie wszystko załatwi. Poczekajmy do wyborów, to nie całe dwa lata. Wtedy się policzymy, za obietnice, za traktowanie mieszkańców, w końcu za nic nie robienie oprócz dbania o swój wizerunek. My mamy czas i cierpliwość. Poczekamy!

janek
Gość
janek

Czemu członkowie PiS-u na czwartym zdjęciu są za ogrodzeniem?:lol:Tylko Maria zdołała się przecisnąć i zapozować:D

Robole
Gość
Robole

a NIE BLIŻEJ BYŁO DO PEKTOWINU? PAN R. BYŁ CHYBA NAWET W RADZIE NADZORCZEJ PEKTOWINU I WIELE OBIECYWAŁ A TERAZ CO? lepiej do warszawy bo tam duzo ludzi ich widzi a w Pektowinie co 300 to się nie liczy. Dokad my zmierzamy?????????:upset:

Fryzjer
Gość
Fryzjer

Lech Kaczyński na burmistrza Jasła!

wodkan
Gość
wodkan

hiihihih ele PIS——- y

J.W
Gość
J.W

dlaczego ta pani ma szparę w zębach ?, co robi tam ten pan rudobrody z krainy OZ z medalem czerwonym na piersi ?

ixi
Gość
ixi

ciekawe czy mieli TLUMACZY, bo belkot tego pisowskiego karla jest nie do zrozumienia!

Adam
Gość
Adam

Wstydziła by się!
tfu!

spissek
Gość
spissek

nawet Prezydent na nią nie spojrzał,ale plama hehe i nie ma zdjęcia z Panem Prezydentem hihi

Close
X