r e k l a m a
Wiadomości

Spotkanie z detektywem

W ramach „Detektywistycznych ferii w bibliotece”, dzieci odwiedziły dziś Komendę Policji w Jaśle gdzie m.in. spotkały się z technikiem kryminalistyki. 

Grupę, przeszło 30 osób przyjęła komisarz Sabina Kramarczyk. Spotkanie rozpoczęło się  pogadanką na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych.

Następnie dzieci spotkały się z technikiem kryminalnym asp.sztab. Wiesławem Czyżem. Opowiadał on o swojej pracy, a także zaprezentował dzieciom specjalistyczny sprzęt do zbierania dowodów z miejsca przestępstwa. Dzieci dowiedziały się między innymi jak pobiera się odciski palców.


Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się, zorganizowany przez asp.sztab. Tomasza Dzika  pokaz sprzętu oraz wyposażenia policyjnego. Dzieci, mogły przymierzyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów między innymi podczas ochrony meczów.


Największą atrakcją  okazał się jednak policyjny  radiowóz. Dzieci mogły posiedzieć w radiowozie, włączyć sygnał dźwiękowy i świetlny oraz nadać komunikat przez megafon.

Dzieci zobaczyły też policyjne pomieszczenia przeznaczone dla osób zatrzymanych, a na koniec otrzymały  broszury zawierające informacje na temat bezpieczeństwa najmłodszych. 


Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć znajduje się w fotogalerii.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wuju
wuju
2024 lat temu

No i pozytywnie!

kacperek
kacperek
2024 lat temu

mały strzylej !

wokio
wokio
2024 lat temu

synu od dziś biorę sie za twoje wychowanie nie pozwole żebys został p……. :upset:

gosia :)
gosia :)
2024 lat temu

hehe ale śmiesznie wyszliscie na zdjeciach ;p ;p

mama
mama
2024 lat temu

jako matka jestem zadowolona z zajęć prowadzonych przez mdk i biblioteke.. moje dziecko aktywnie i ciekawie spędza czas i nie narzeka przez te ferie na nudy.. super pomysł

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x