MiastoWiadomości

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie wspólnie z funkcjonariuszami jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. 30-letni mężczyzna zadzwonił do urzędu gminy z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa i poddał się dobrowolnie karze.

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

Policjantów z komisariatu w Nowym Żmigrodzie o anonimowym telefonie informującym o podłożeniu ładunku wybuchowego w miejscowym urzędzie gminy powiadomił wójt. Do zdarzenia doszło poza godzinami pracy urzędników. W tym czasie w budynku przebywały dwie osoby. Po ich wyjściu funkcjonariusze zabezpieczyli urząd.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Nieetatowego Zespołu Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KPP w Jaśle. Po kilku godzinach poszukiwania zostały zakończone. Okazało się, że był to fałszywy alarm. W pomieszczeniach urzędu funkcjonariusze nie odnaleźli żadnych niebezpiecznych materiałów.

Policjanci z komisariatu przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W ustalenie „żartownisia” zaangażowani zostali również policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. W toku prowadzonych czynności, na podstawie operacyjnych ustaleń i zebranych informacji, funkcjonariusze wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Jasła.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. Mężczyzna został zatrzymany. Był bardzo zaskoczony, gdyż nie spodziewał się, że śledczy trafią na jego trop. Podejrzany usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu. W trakcie przesłuchania przyznał się do przestępstwa i wyjaśnił, że był wówczas pijany, urząd wybrał przypadkowo, a telefonował ponieważ chciał, aby coś się działo, bo jak twierdził „dzień był nudny”.

Przypominamy, że zgodnie z art. 224a kodeksu karnego, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.
.
2024 lat temu

1 000 000 zł kary i odechcę się głupich żartów
Pomyśli 100 razy zanim zrobi to drugi raz

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Tykająca bombą jest cały ten nasz system sprawowania władzy i dystrybucji wypracowanego dochodu narodowego. Co się stanie kiedy dotrze do nich to że nie mają za co żyć…

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x