MiastoWiadomości

Sprawca kradzieży zatrzymany

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili podejrzanego o dokonanie kradzieży. W ubiegłym roku z garażu przy jednej z ulic w Jaśle, skradł on przedmioty o wartości ponad 2 tys. złotych. Funkcjonariusze mimo upływu miesięcy badali sprawę i zdobyli dowody, które pozwoliły zatrzymać sprawcę.

Sprawca kradzieży zatrzymany (fot. archiwum, Przemysław Janas, Jaslonet.pl

Do kradzieży doszło początkiem października minionego roku. Z ustaleń wynikało, że złodziej przeskoczył przez ogrodzenie prywatnej posesji i wykorzystując niezamknięte drzwi garażu wszedł do budynku. Jego łupem padła kurtka oraz kilka kasków, spodni i par rękawic motocyklowych. Zabrał również znajdujące się w garażu elektronarzędzia. Wartość strat oszacowano na ponad 2 tys. zł.

Wykrycie sprawcy to efekt pracy policjantów z wydziału kryminalnego, którzy mimo upływu miesięcy pracowali nad wyjaśnieniem tej spraw. Na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji, wytypowali 18-letniego mieszkańca Jasła, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. W wyniku zatrzymania i przesłuchania podejrzanego, a także przeszukania miejsca jego zamieszkania, policjanci zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia.

W obliczu przedstawionych dowodów 18-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x