r e k l a m a
Wiadomości

Sprawę Klimkówki bada prokurator. Jasło doprecyzowuje wniosek

Nikt z moich kolegów burmistrzów i wójtów nie odważył się zaskarżyć Klimkówki do prokuratury – mówiła podczas spotkania z powodzianami burmistrz Jasła Maria Kurowska.

W czerwcu burmistrz Jasła złożyła doniesienie do prokuratury w Gorlicach o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarządce Zbiornika w Klimkówce.

Istnieje podejrzenie, że nieumiejętne gospodarowanie zasobami wodnymi na tym zbiorniku doprowadziło do zalania naszego miasta – mówiła w czerwcu o treści wniosku Maria Kurowska.

Wczoraj, podczas spotkania z mieszkańcami zalanych osiedli, burmistrz tłumaczyła, że prokuratura gorlicka nadal bada sprawę i prosi Jasło o uzupełnienie wniosku.

Państwo byli zainteresowani, co rozumiemy pod pojęciem wielkich strat, więc odpowiadamy na te pytania – mówi burmistrz Kurowska.

fot. gorlicepzw.pl

Burmistrz dodała, że decyzja o złożeniu wniosku do prokuratury nie tylko była słuszna, ale wymagała od niej dużej odwagi, bo zarzuty przeciwko Klimkówce są poważne.

Okazuje się, że zbiornik Klimkówka z retencyjnego przekształcił się w rekreacyjny – mówiła burmistrz. – Z tego, co przekazały mi moje służby, Klimkówka nie informowała Jasła we właściwy sposób o zagrożeniu – dodaje Kurowska.

Wniosek trafił do prokuratury, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości i aby miasto zabezpieczyć przed powtórzeniem się podobnego scenariusza.

Kiedy poznamy odpowiedź prokuratury, na to zdaniem burmistrza jest jeszcze za wcześnie.

Nie mamy wiedzy, kiedy będzie odpowiedź prokuratury – podkreśla Kurowska.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciech
ciech
2024 lat temu

Jeśli p. burmistrz nie wie, kiedy będzie odpowiedź prokuratury, to niech sobie poczyta kodeks postępowania adminstracyjnego. Ciekawe
jaką to rekreację miała p. burmistrz na myśli, skoro na kilka dni przed powodzią w Klimkówce lało jak z cebra, nad zalewem nie nie było psa z kulawą nogą, przystań była
zalana, a drogami prowadzącymi do zalewu
waliła woda niczym w górskich potokach?

do ciech
do ciech
2024 lat temu

czemu krytykujesz skoro sam nie wiesz? jak już to niech poczyta kodeks postępowania karnego:D

powodzianin
powodzianin
2024 lat temu

Najlepiej Kretynie do ciech to jakbyś cicho siedział i nie pisał takich bzdur bo jakby było tak jak mówisz to ropa była by wysoka i brudna a była niska i czysta tez parę dni przed powodzią.Więc nie pier… takich głupot

sss3
sss3
2024 lat temu

Ktoś mi może wytłumaczyć tok rozumowania osób uważających powódź przed którą nie zabezpieczyła Klimkówka za uzasadnienie dla budowy zbiornika Kąty-Myscowa?

Patrząc z boku
Patrząc z boku
2024 lat temu

Prokuratura w Gorlicach jest na takim samym poziomie jak np. prokuratura w Jaśle. Wniosek : nic nie ustali! Kontrola działalności zbiornika MUSI by na wyższym poziomie NIK, CBA, ministerstwo etc …

Jasło bez PiS
Jasło bez PiS
2024 lat temu

Dlaczego ta kobita zawsze pozuje do zdjęć?Zero naturalności:no::no::no:

dragoness
dragoness
2024 lat temu

"Dlaczego ta kobita zawsze pozuje do zdjęć?Zero naturalności" – bo "nie ma wiedzy", że tak się nie robi. Tak z ciekawości, jakiego przedmiotu uczy ta pani? Mam nadzieję, że nie polskiego!

dawid
dawid
2024 lat temu

powinna bys fotomodelka a nie burmistrzem lol buahahahha:lol:

zdziwiony
zdziwiony
2024 lat temu

zaskarża się do sądu,a prokuratóre można powiadomić o możliwości zaistnienia przestępstwa lub o jego popełnieniu,chłop na wsi o tym wie gdy się o miedze prawuje.Ale Pani Burmistrz nie ??????????

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

WYMAGAŁO ODWAGI CZY BYŁO OBOWIĄZKIEM URZĘDNIKA ?,COŚ NIE KUMAM,KOMU TU UPAŁY NIESŁUŻĄ ???

Ad rem..
Ad rem..
2024 lat temu

Pani Burmistrz co to za bohaterstwo Pani sobie przypisuje. W/g Pani wymagało to dużo odwagi. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury to nie skok na bandżi aby wymagało odwagi. Jest to jedna z podstawowych procedur gdy podejrzewamy możliwość popełnienia przestępstwa. Tego domagali się poszkodowani w powodzi mieszkańcy. Było to urzędniczym obowiązkiem.

Jasiołka
Jasiołka
2024 lat temu

Ładnych kolegów Pani ma.Takie tchórzyki!!!:uhoh:

Stary
Stary
2024 lat temu

Proszę, jakie samozadowolenie bije od naszej p.burmistrz! Sama nie zrobiła NIC, żeby zabezpieczyć miasto przed zalaniem, sztab kryzysowy dał popis bezradności i chaosu, ale za to znalazła psa i kij, żeby uderzyć.

ghjs
ghjs
2024 lat temu

BRAWO PANI BURMISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!

POWODZIANIN
POWODZIANIN
2024 lat temu

MOŻE DONIOSĘ TAKŻE DO PROKURATURY!!!!! NIE BYŁEM WCALE POINFORMOWANY O ZBILŻAJĄCEJ SIE POWODZI PRZEZ JASIELSKIE SŁUZBY.DLACZEGO…. O SKUTKACH POWODZI NIE CHCE PISAĆ…TRAGEDIA, NIE ZDĄŻYŁEM NIC URATOWAĆ!!!!!!!!!!!!

ciech
ciech
2024 lat temu

Do"do": Kpk obowiązuje w sprawach karnych,
na razie nie takowej, nie ma nawet wniosku o wszczęcie postępowania karnego, tylko tchórzliwy donos o MOŻLIWOSCI popełnienia przestępstwa. Do "powodzianina": Czemu Kretyn piszesz z dużej litery – czyżby dlatego, że to imię własne? Rzeka to jest Ropa a ropa to jest w twoich uszach.

brawo dla p.burmistrz
brawo dla p.burmistrz
2024 lat temu

popis za to głupoty dają ci, którzy twierdzą, że głównym winowajcą jest Pani burmistrz (a nie pogoda), zgadzam sie, wymagało to odwagi, bo nie każdy będzie starał się dojść prawdy, zwłaszcza,jeśli zwierzchność takiej zapory ma duuużo wyższe stołki, niż burmistrzowski. Ja także straciłam w powodzi dom i uważam, że priorytetem jest teraz odbudować i wrócic do normalności…

do bijącej brawo lizuski
do bijącej brawo lizuski
2024 lat temu

Jesteś żałosna.

ixi
ixi
2024 lat temu

PiS i Normalnosc TO DWA EKSTREMALNE BIEGUNY! :upset:
nie osmieszaj sie :yes:

kola
kola
2024 lat temu

ty ixi matole skoncz juz komentowac wszystkie artykuły-bo nic nie powiesz nigdy mądrego tylko jątrzysz.Do nauki .

bserwator
bserwator
2024 lat temu

Brawo dla Pani Burmistrz z jasła i wara od niej wszystkim krytykantom , ona jedyna skierowała sprawę do Prokuratury w sprawie złego zrzutu wody w zalewie Klimkówka i nik do niej nie dołączył a srać po niej to chcą wszyscy jak Wam nie wstyd , to przecież w imieniu także tych krytykujących wystąpiła Pani Burmistrz . Zbiorniki retencyjne mają na celu ratować przed powodziami wyłapując wielką wodę , a w przypadku Klimkówki jest odwrotnie odkąd powstała to przy każdych opadach niekoniecznie dużych puszczają tyle wody że zalewa dobytek ludzki, czy na to jeszcze nikt nie wpadł , czy tego oprócz… Czytaj więcej »

do ciech
do ciech
2024 lat temu

kpk obowiązuje również w ramach czynności wyjaśniających, gdy jest do czynienia z etapem poprzedzającym postępowanie karne czy jak to sobie określiłeś sprawę karną. w tym artykule jest mowa, że zawiadomiła o możliwości popełnienia przestępstwa, a więc wchodzi tu w grę automatycznie kpk. nawet to doprecyzowanie odbywa się w ramach kpk. a z tym kpa to wyskoczyłeś tak, że boki zrywać, hahahahahaha chciałeś wykazać jej nie kompetencję a tu zonk:D sam nie masz pojęcia o temacie, na który się wypowiadasz.

tojs
tojs
2024 lat temu

nikt sie nie chce osmieszac wiec nie skladal doniesienia

Back to top button
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x