Wiadomości

Stanisław Pankiewicz najlepszym wójtem na Podkarpaciu

W tym roku Podkarpacka Nagroda Samorządowa dla najlepszego wójta w Województwie Podkarpackim trafiła w ręce Stanisława Pankiewicza, wójta Gminy Jasło.

Wójt Gminy Jasło, Stanisław Pankiewicz ze statuetką najlepszego Wójta w województwie podkarpackim

„Było to dla mnie zaskoczeniem. Nie spodziewałem takiego wyróżnienia gdyż, nie miałem wiedzy jak pracują inni koledzy w samorządach. Decyduje o tym kapituła konkursu, na podstawie pewnych kryteriów. Natomiast trudno jest oceniać się samemu, czy jest się dobrym, czy gorszym”  – mówi nam wójt Pankiewicz.

Widać jednak, że kapituła konkursu nie miała problemów z wyborem najlepszego wójta. Co więc przesądziło o tym sukcesie?

„Przede wszystkim pozyskanie  dotacji środków unijnych Funduszu Spójności. Nasza gmina ma największy udział w dotacji w Związku Gmin Wisłoka. Te pieniądze są bezpośrednio przypisane naszej gminie. Także inwestycje, które udało nam się zrealizować, czyli  przede wszystkim budowa sieci kanalizacyjnych, budowa oczyszczalni ścieków. To zaważyło na końcowej ocenie” – przekonuje Pankiewicz.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa dla najlepszego Wójta w województwie podkarpackim

A czym dla wójta jest samo wyróżnienie?
 
„Cieszę się bardzo, że Gmina Jasło została zauważona w tym rankingu gmin. Uważam, że jest to przede wszystkim wyróżnienie dla naszej gminy. Wójt jest reprezentantem gminy dlatego ta statuetka przypadła właśnie wójtowi” – mówi nam laureat.  

Najlepsza strona internetowa na Podkarpaciu

Podczas tegorocznej edycji konkursu, laur zwycięstwa dla najlepszej strony internetowej samorządu w województwie podkarpackim przypadł właśnie Gminie Jasło.

„Było to dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem, bo jeszcze rok temu mieliśmy nienajlepszą stronę internetową, a kiedy po roku czasu gmina wiejska uzyskuje miano najlepszej strony internetowej na Podkarpaciu jest to bardzo pocieszające. Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy i nie tylko mogą korzystać z takiej strony, która jest stroną przyjemną i przyjazną”  – mówi Stanisław Pankiewicz.

Była to już dziewiąta edycja konkursu organizowanego wspólnie przez PPST i Tygodnik „Nowe Podkarpacie.” Nagrody zwycięzcom wręczył Przewodniczący Zarządu PSST Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław
Jarosław
2024 lat temu

Panie Wójcie.Po co ta skromność.Nagroda sie Panu należy,bo po prostu Pan ma konkretne osiągnięcia w pracy.Gratulacje,Brawo.

do
do
2024 lat temu

chyba za ten niewypał z Jareniowką!!!???????

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x