Wiadomości

Stanisław Zając honorowym obywatelem gminy Jasło

Niech to będzie pamiątką, że gmina pamiętała i zawsze będzie pamiętać o śp. Stanisławie Zającu – mówił przekazując akt nadania honorowego obywatelstwa Stanisławowi Zającowi żonie Alicji Zając, wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz.

Decyzja w tej sprawie zapadła jednogłośnie na sesji Rady Gminy. Jak podkreślał Wojciech Piękoś, kilkukrotnie próbowano nadać honorowe obywatelstwo Stanisławowi Zającowi, jednak termin ten ciągle się przesuwał. Ta uroczystość miała odbyć się w innych, radośniejszych okolicznościach.

Honorowe obywatelstwo dla Stanisława Zająca tak naprawdę za to, co zrobił dla gminy, wystarczyłoby na trzy honorowe obywatelstwa gminy – mówił Wojciech Piękoś, przewodniczący Rady Gminy Jasło.

Wśród zasług wymienianych, przez wójta Stanisława Pankiewicza znalazły się m.in. zabieganie o pozyskiwanie dotacji z Unii Europejskiej na realizację projektu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki pn. Program Poprawy Czystości Zlewni Rzeki Wisłoki.  

Dzięki Jego wsparciu w 2005 roku zapadła pozytywna decyzja o dofinansowaniu całego projektu o wartości 48 milionów euro, a gmina Jasło była największym beneficjentem, realizując priorytetową inwestycję w zakresie gospodarki ściekowej – mówił Pankiewicz.

Dodał również, że dzięki Stanisławowi Zającowi pozyskano środki na realizację budowy skansenu archeologicznego „Karpacka Troja” oraz dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.  

Męża wspominała Alicja Zając.

Staszek postawił sobie wysoką poprzeczkę w swoim życie, ale postawił także wysoką poprzeczkę mnie, swoim dzieciom, które musiały uznać, że priorytetem w naszym domu jest praca dla innych i myślę, że również swoim wnukom, które muszą pamiętając o dziadku brać z niego przykład – mówiła Alicja Zając.  

Przed kilkoma dniami senatorowi Stanisławowi Zającowi pośmiertnie przyznano honorowe obywatelstwo gminy Dydnia.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
2024 lat temu

Tytuł się zdewaluował.

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

kim wcześniej był wójt gminy i do jekiej organizacji politycznej należał ????????????

KK
KK
2024 lat temu

BAWCIE SIĘ DALEJ KOSZTEM NARODU -BAWCIE !

skandal
skandal
2024 lat temu

ta argumentacja to jakiś okropny żart

libra
libra
2024 lat temu

"Dzięki Jego wsparciu w 2005 roku zapadła pozytywna decyzja o dofinansowaniu całego projektu o wartości 48 milionów euro" – te słowa wójta Pankiewicza niestety nie wyrażają prawdy o sfinansowaniu – Programu Poprawy Czystości Zlewni Rzeki Wisłoki – i o zasługach senatora Zająca w tym zakresie. Żyją przecież ludzie, którzy w tym przedsięwzięciu brali udział i pamiętają kto tak naprawdę jest ojcem sukcesu. To co dziś nie może przejść przez gardło panu Pankiewiczowi, to jasne i wyraźne podkreślenie, że tylko ówczesny burmistrz Czernecki przyczynił się do pozyskania tak ogromnych środków finansowych dla gmin dorzecza Wisłoki. Absolutnie nie staram się zdeprecjonować zasług… Czytaj więcej »

chorągiewka
chorągiewka
2024 lat temu

Jeżeli Czernecki wróci do władzy to natychmiast wielu ludzi, w tym i wójt P. przypomni sobie o jego pracy i zasługach. Okaże się nawet, że zapomnieli o nim na chwilę, ale cały czas mieli go w poważaniu. Ot chorągiewka na wietrze – tam się obraca skąd akurat zawieje. Tak to prawda, szczególnie u nas , że w polityce nie ma żadnych zasad. Śmieszni są ci mali ludzie, którzy myślą, że naród ich obdarzył np. zaufaniem – nie, coraz częściej obdarza ich pogardą. I słusznie – solidnie na to zapracowali.

Karol
Karol
2024 lat temu

Kto nie pracował bezinteresownie na rzecz dobra ogółu,nie zrozumie podjętej wyżej decyzji.Praca dla regionu jasielskiego w parlamencie przez tragicznie zmarłego senatora Zająca była niewątpliwie wielka.I owo wyróżnienie Jemu się należy…Szkoda,że dopiero śmierć jest uświadomieniem zasług- jak to u nas bywa w zwyczaju…

zak
zak
2024 lat temu

Ostatnie podrygi PiS-dołków i ich przydupasów.

ciech
ciech
2024 lat temu

P. "libra" a co to za wpływowa persona był ten Czernecki czy jak mu tam? Nie przepadałem za Zającem ani za PiSem, ale bez jego pomocy
to nawet przepustki by sobie nie załatwił do min. Gęsickiej.

sam do Karol
sam do Karol
2024 lat temu

Podaj przykłady tej pracy.Chociaż jedną bezinteresowną rzecz.No właśnie……….:yes:

libra
libra
2024 lat temu

Do "ciech". Pan Czernecki był od maja 2004 r. do stycznia 2007 r. członkiem Komitetu Regionów Unii Europejskiej. W związku z tym nie potrzebował przepustki do min. Gęsickiej, bo ta Pani akurat takimi sprawami się nie zajmowała. Pamiętam spotkanie zorganizowane przez Pana Pankiewicza, gdzie zaproszony senator Zając był proszony o pomoc w pozyskaniu środków finansowych z Unii. Podczas tego spotkania Pan Czerneci telefonicznie skontaktował się ze znajomym pracownikiem w Brukseli i poinformował, że projekt Związku Dorzecza Wisłoki został zakwalifikowany do finansowania. Dziś jakiś "ciech" czy może "cieć" pyta kto to był Czernecki. Ano był,Burmistrzem miasta Jasła, jakiego Jasło wcześniej nie… Czytaj więcej »

NP1910
NP1910
2024 lat temu

Ty zak zamilcz tumanesku

Praktyczne "dobiazgi"
Praktyczne "dobiazgi"
2024 lat temu

Przed wyjazdem do Warszawy pani Alicja potrzebuje trochę medali za męża, może się przydadzą? Senatorzy mało mogą załatwić dla swoich regionów, Zając jako poseł był bardziej skuteczny (był bliżej rządu).

Karol
Karol
2024 lat temu

Karol do sama-Na takie pytania nie odpowiada się.Odpowiedzi się zna,jak ktoś wie.Ty nie wiesz? Przykro mi to słyszeć.Pociesz się,ze takich osób jest więcej dlatego w Jaśle,ciągle gówno mozna zrobić.!:upset:

ciech
ciech
2024 lat temu

"Libra" Po pierwsze Zając w l. 2004 – 07 nie był senatorem tylko posłem, po drugie w epoce telefonów to dzwonić sobie może każdy, nawet
Czernecki i nawet do Brukseli i nie potrzeba do tego mieć znajomych, po trzecie masz rację,
takiego burmistrza to Jasło mieć z nie będzie, chociażby z jednego powodu – nie wytrzymałoby tego ze względów finansowych, po czwarte "ciech" to mój nick a "cieć" to taka persona, która może wpuścić taką szychę jak Czernecki do ministerstwa jeśli ktoś mu załatwi przepsustkę.

spokojnie
spokojnie
2024 lat temu

po pierwsze "ciech" ,Zając w latach 2002 – 2005 był radnym Sejmiku a nie posłem i jak chcesz kogoś obrażać lub lekceważyć to najpierw się czegos naucz a po drugie Pan Czernecki zostawił zadłużenie na poziomie 38% przy tylu inwestych w miescie ,stworzył Zwiazek Gmin i z sukcesami zarządzał nim 8 lat a Twoja Kurowska juz zadłużyła Jasło na ponad 50% i zrobiła rondo zamiast obwodnicy. Czernecki przez 9 latach mniej zadłuzyl miasto niż Kurowska przez 3 .Trzeba mieć szacunek dla ludzi którzy naprawde zrobili coś dla Jasła.Szacunek dla ŚP.Pana Senatora ,dla byłych Burmistrzów i Radnych .Uczmy sie szanować innych… Czytaj więcej »

ciech
ciech
2024 lat temu

"Spokojnie": A ty poducz się z arytmetyki o procencie składanym to może zrozumiesz dlaczego dług Jasła lawinowo wzrasta i przestaniesz wypisywać głupoty o "zadłużeniu tylko 38 %". Przestrzegano przed tym na długo przed wyborami 2006 r. gdy o Kurowskiej nikomu się nie śniło. Kurowska to zresztą taka sama przykościelna prawica jak i Czernecki, więc kogo miałbym tu bronić?

Abe
Abe
2024 lat temu

Cieć albo baniaczysko, cóż to za różnica ? Twój rozumek to nawet na procencie składanym by niewiele urósł. Jasło, jakie jest, niestety, każdy widzi. Co innego kredytować inwestycje, co innego przeżerać kredyty na bieżące wydatki i sadzić ronda i kwiatuszki. Dawny burmistrz ideałem nie był, ale pani K. ze świtą swoich 100 nowych urzędników to koszmar z trzeciorzędnego horroru.

Back to top button
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x