Wiadomości

Staniszewski: Wolę być dobrym wójtem niż byle jakim burmistrzem

Nie spieszmy się za bardzo – mówią mieszkańcy Dębowca w sprawie starań o odzyskanie praw miejskich przez ich miejscowość. Ich zdaniem należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

Swoją decyzję wyrazili podczas spotkania wiejskiego. Wójt gminy Zbigniew Staniszewski rozumie obawy mieszkańców. Jego zdaniem prócz prestiżu z odzyskanych praw, mający 2 tys. mieszkańców Dębowiec, może nie być postrzegany jako miasto.

Będziemy malutkim miasteczkiem, nie wiem jak mieszkańcy okolicznych wiosek będą patrzeć na Dębowiec jako miasteczko – mówi Staniszewski.

Mieszkańcy najbardziej obawiają się wzrostu podatków.

Chciałbym podkreślić, że podatki nie mają związku z tym czy się jest miastem, czy nie. W tej sprawie i tak decyduje rada – tłumaczy wójt.

Podkreśla za to, że nie ma gwarancji na to, że będą dodatkowe środki z Unii Europejskiej dla miasta. Pewne jest natomiast, że miasto Dębowiec utrzymałoby dotacje dla terenów wiejskich

Obawiałem się, że jako miasto nie mielibyśmy możliwości starania się o środki unijne dla terenów wiejskich, ale przy tej ilości mieszkańców nie ma z tym problemu. Z tego co pamiętam, aby utracić środki miasto musi liczyć 6 lub 8 tys. mieszkańców. Nam do tego daleko –  mówi Staniszewski.

Dyskusja w sprawie przywrócenie praw miejskich – jak mówi Staniszewski – bywa dla niego trudna.

Niektórzy pytają z takim drobnym uśmieszkiem, co wójtowi zachciało się być burmistrzem? Ja chcę od razu odpowiedzieć, absolutnie nie, wolę być dobrym wójtem niż byle jakim burmistrzem – przekonuje Zbigniew Staniszewski.

Bezsporna jest propozycja uporządkowania numeracji domów w Dębowcu i nadania miejscowości nazw ulic.

Myślę, że jest to dobry krok. Chcemy mieszkańcom przedstawić propozycje nazw ulic, czy im się podobają, czy nie. Później przedstawimy te dane na zebraniu ogólnym. Na końcu zorganizujemy referendum – mówi Staniszewski.

Dopiero po tym mieszkańcy zdecydują, czy Dębowiec wkroczy w zasadnicza fazę starań o przywrócenie praw miejskich.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MM
MM
2024 lat temu

Dajcie sobie spokój z tym miastem, zajmijcie się codziennymi sprawami a miasto do was przyjdzie za 50 lat.

Franiu
Franiu
2024 lat temu

Ludzie! Dębowiec na dzień dzisiejszy absolutnie na miasto sie nie nadaje! W naszym powiecie oprócz Jasła, do Nowy Żmigród i Kołaczyce jeszcze możnaby pod miasto podciągnąć. Ale Dębowiec? Nie nie, tylko kupa śmiechu by była.

keller
keller
2024 lat temu

:)Panie Zbyszku , trzymamy za słowo z tym oświetleniem na osiedlu w Debowcu, aby to nie była tylko kiełbasa wyborcza.

kobi
kobi
2024 lat temu

Panie Zbyszku. Słowa Pańskie zawarte w tytule artykułu to odnoszą się do burmistrza Kołaczyc czy Jasła? Mnie pasuję i tu i tu.

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

LICZĘ ŻE MA NA MYŚLI JASŁO,BO KOŁACZYCE NIE SĄ TAK CIEMNE I PISOWSKIE A PANI BURMISTRZ KOŁACZYC MYŚLI O ZIEMSKICH RZECZACH A POZAGROBOWE ZOSTAWIA DUCHOWNYM.

mądry człowiek
mądry człowiek
2024 lat temu

a wiecie co ja wam wszystkim powiem?
DĘBOWIEC NIECH BĘDZIE MIASTEM !
zmieni sie wszystko na dobe 😉

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x