Wiadomości

Starosta i senator Zając nie pozwolą ruszyć Dębu Hitlera (tv)

Dąb rosnący u zbiegu ulic Kościuszki i Kołłątaja zostanie zachowany, bo Starosta Jasielski nie wydał zgody na wycinkę drzewa. Drzewo ma również obrońcę w osobie senatora Stanisława Zająca.


Zgodnie z prawem, decyzję w sprawie wycinki drzew na terenie miasta Jasła podejmuje powiat. Dwukrotnie burmistrz Kurowska wystosowała pismo z takim wnioskiem do Starostwa, ale ze względów formalnych oba postępowania w tej sprawie wygasły, gdyż nie zostały dostarczone przez UM wymagane dokumenty.

Powiat ma inne zdanie niż UM

Według Marii Kurowskiej, wycięcie drzewa jest konieczne do przeprowadzenia budowy ronda. Innego zdania jest powiat.

Adam Pawluś, członek zarądu Powiatu Jasielskiego

Wydaje nam się, że drzewo to może rosnąć, inwestycja ta może zostać zrealizowana – mówi Adam Pawluś, członek zarządu Powiatu Jasielskiego, nadzorujący wydział ochrony środowiska, zajmujący się m.in. sprawami wycinki drzew, zastrzega jednak, że są to informacje nieoficjalne. – Kiedy będziemy mieć komplet dokumentów, będziemy mogli zająć oficjalne stanowisko.

A to ostatnie poznamy wówczas, gdy do Starostwa wpłynie kolejne pismo z Urzędu Miasta.

Czy jednak dojdzie do wystosowania przez burmistrz Marię Kurowską takiego pisma? I czy Kurowska zdoła uzyskać potrzebną zgodę?

Zając nie poprze Kurowskiej

Drzewo znalazło zagorzałych obrońców wśród mieszkańców Jasła a ostatnio także w osobie senatora Stanisława Zająca. Senator wystosował list do Starosty Jasielskiego z wyjaśnieniem sytuacji odnośnie budowy ronda i planowanej wycinki drzewa, która jego zdaniem może być decyzją pochopną.

 – Jako mieszkaniec Jasła w pełni podzielam obawy mieszkańców Jasła związane z pochopnym planem usunięcia drzew, a szczególnie jednego z nich – dębu, którego usytuowanie przy odpowiednim rozwiązaniu planistycznym moim zdaniem nie narusza koncepcji budowy ronda komunikacyjnego u zbiegu ulic Kościuszki i Kołłątaja – czytamy w liście Stanisława Zająca do Starosty Jasielskiego.

W liście czytamy, że senator popiera plany budowy ronda, ale zastrzega, że nie zgadza się na wycinkę drzewa.

Ważnym argumentem w tej sprawie jest fakt, że przez kilkadziesiąt lat – nawet przy ruchu przez centrum miasta samochodów o dużym tonażu – usytuowanie rosnących w tym miejscu drzew nie przeszkadzało przyjętym rozwiązaniom komunikacyjnym i nie wpływało w istotny sposób na ograniczenie płynności ruchu – pisze senator Zając.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

nareszcie coś rozsądnego w sprawie dębu

Ronin
Ronin
2024 lat temu

A wiecie co z nie oficjalnych źródeł wiem że naszej kochanej Panie Burmistrz nie wystawi już PiS na burmistrza ma pepszego kandydata 🙂
P.S.
Panie Zduński czy Pan składał wypowiedzenie? Jeśli tak to prosze go nie wycofywać na żekome prośby Pani Burmistrz – tak słyszałem 🙂

Antek
Antek
2024 lat temu

No i super. Co prawda nie dokonały się obiecane przez Pana Senatora w przypadku wybrania jego ukochanej kandydatki Marii K. cuda, obwodnicy "z prawdziwego zdarzenia" ani słychu, ani tym bardziej widu, ale może chociaż taka pietruszkę jak dąb pan Senator wspomoże. Szkoda, że nie wykazał takiej determinacji w na prawdę ważnych dla Jasła sprawach, chociażby przy rezygnacji z zakładu utylizacji odpadów.
Wybory coraz bliżej.

pol
pol
2024 lat temu

Jednym słowem są jeszcze ludzie co mają poukładane w głowie !!! :yes:

zaks
zaks
2024 lat temu

Starosta to kandydat Zająca na stanowisko Burmistrza Jasła.Wszystko Jasne bo pan na drugim zdjęciu ma być starostą.

dębowa
dębowa
2024 lat temu

yeee yeeee dąb zostanie:D

ZZTop
ZZTop
2024 lat temu

OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY !

Radny
Radny
2024 lat temu

Ale sie pisiory jasielsko-dąbrówskie napiepszają. Żenada!!!

us}}
us}}
2024 lat temu

Kiedy się kończy okres ochronny na zające i inne kuraki ?????- czes na odstrzał tego towarzystwa !

www
www
2024 lat temu

No to teraz Stasiek będzie miał u PiSowców przewalone.

Baca
Baca
2024 lat temu

No to niech zajac ruszy burmistrzynia, ino cym i jak?najlepiej z tylnego siedzenia

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Czy długo w Jaśle będzie ten cyrk? Może w końcu młode pokolenie z Jasła zaangażuje się w wybory samorządowe i zacznie realizować swoje pomysły odnośnie rozwoju miasta, bo obecna obsada zarówno w UM jak i w starostwie nie wiele ma wspólnego z rozwojem naszego miasta.

am
am
2024 lat temu

Nareszcie Pan Zając zrobił coś w Jaśle , lub dla Jasła

tam_i_tu
tam_i_tu
2024 lat temu

do Kuby: jeśli pisze Pan "senator Zając" powinien Pan napisać starosta Kmiecik. Ch.. Zając nie jest starostą i senatorem (mam nadzieję, że ostatnią kadencję), bo takich … dawno powinno się …

jr
jr
2024 lat temu

ciekawe czy Zając sprzeciwia się dlatego że jest to drzewo czy dlatego ze jest to drzewo "Hitlera"? heheh

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Brawo Panie Starosto i Panie Senatorze-za mądrość w sprawie…

Zobacz także
Close
Back to top button
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x