Wiadomości

Starosta Lechowski pod pręgierzem oskarżeń

Kanonada oskarżeń Tadeusza Górczyka pod adresem wicestarosty Witolda Lechowskiego. Na sesji powiatowej Górczyk zarzucił Lechowskiemu kłamstwo. Ten milczał.

Witold Lechowski, wicestarosta jasielski

Poszło o decyzję zarządu powiatu z 6 maja br. Zdaniem Górczyka na wniosek przewodniczącego Witolda Lechowskiego zarząd podjął decyzję o nieudzielaniu pomocy finansowej Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie”, który wystąpił o objęcie patronatu przez powiat i udzielenie wsparcia finansowego na kwotę 1 tys. zł na organizację X Jasielskiego Turystyczno-Nawigacyjnego Rajdu Samochodowego organizowanego 15 maja br.

Górczyk dopytywał na piśmie, co było powodem takiej decyzji. W odpowiedzi otrzymał lakoniczne – brak środków finansowych.

Na co poszły pieniądze?

Podczas wczorajszej sesji radny powiatu Tadeusz Górczyk przytoczył protokoły z dwóch odbywających się kolejno 14 i 18 maja posiedzeń zarządów.

Z ich treści wynika, że podjęto na nich decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego na imprezę Piknik Rodzinny w wysokości 1 tys. zł. Wsparcia  na kwotę 2 tys. zł  udzielono dla II LO na realizację powiatowego pikniku turystycznego „Szlakiem konfederatów barskich” Ożenna 2010.

Tadeusz Górczyk

Górczyk wyciągnął też kolejne dwa sprawozdania z posiedzeń z 26 i 28 maja. Zdecydowano wówczas o zakupie 35 koszulek sportowych oraz 35 czapeczek sportowych w celach promocyjnych.

Ale nie to wzbudziło gniew radnego tylko przekazanie przez zarząd kwoty 1 tys. zł dla Przemyskiego Klubu Sportowego i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących na zakup nagród dla uczestników I Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich Niewidomych i Słabowidzących o puchar ziemi jasielskiej.

Nie było środków na nasze jasielskie stowarzyszenie, jedno z najprężniej działających na Podkarpaciu, natomiast znalazły się środki dla przemyskiego – mówił Górczyk.

„Dlaczego pan kłamał?”

Po tej wyliczance nastąpiła kanonada oskarżeń.

W uzasadnieniu w protokole jest wpisane, że starosta Lechowski składał wniosek o odrzucenie uzasadniając, że brak jest na ten cel środków, a członkowie zarządu jednomyślnie poparli ten wniosek. Dlaczego pan kłamał wtedy i udzielając mi odpowiedzi? – pytał radny Górczyk.

Milczenie Lechowskiego w sprawie odszkodowania

Tadeusz Górczyk zapytał również wicestarostę Lechowskiego o sprawę samochodu służbowego starostwa, skradzionego na początku roku.

31 marca br. wicestarosta Lechowski pisał, że obecnie trwa postępowania odwoławcze od decyzji ubezpieczyciela, który odmówił przyznania odszkodowania ze względu na brak dowodu rejestracyjnego skradzionego samochodu. Chciałbym się dowiedzieć jak skończyła się ta sprawa – dopytywał się Tadeusz Górczyk.

Tadeusz Górczyk

To pytanie Lechowski skwitował milczeniem.

Brak zgody na lokalizację?

Ostatnim z szeregu tematów, jakie radny poruszył była sprawa przystanku autobusowego przy Floriańskiej, który powstał w miejsce wcześniej zlikwidowanego na wniosek mieszkańców.

Górczyk dopytywał, na jakiej podstawie przystanek został w tym miejscu na powrót postawiony.

Dowiedziałem się, że nie ma w dokumentacji decyzji o wyrażeniu zgody. Jeżeli powzięło się taką decyzję, a powiat jest odpowiedzialny za zaopiniowanie, to należało wystąpić do PKS z żądaniem przedłożenia decyzji, która wyrażała zgodę na lokalizację. Czy zrobiono coś w tej sprawie? –  pytał radny.

I tym razem również nie uzyskał odpowiedzi

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
40 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jjjjjj
jjjjjj
2024 lat temu

no wlasnie gdzie ten samochod to bardzo ciekawe moze ktos go ma

dawny uczeń
dawny uczeń
2024 lat temu

panie Witku i po co to panu? Szanowałem pana bardzo jako mojego nauczyciela historii na fakultecie w I LO.

Jasełko
Jasełko
2024 lat temu

widać, że dziwne rzeczy mają miejsce również w starostwie a nie tylko w UMJ

karol
karol
2024 lat temu

nie ładnie panie starosto!

Uczciwy
Uczciwy
2024 lat temu

Panie Witku, grabisz pan sobie przed wyborami..

db
db
2024 lat temu

Ale macie twarze w tym PIS-jasielskim. Na pewno wygracie wybory samorządowe. A v-ce starosta niech się już pakuje i niech nie zapomni odświeżyć swój gabinet po sobie:no:

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

URZĘDNIK PUBLICZNY POŚWIADCZA NIEPRAWDE ? WYROK MUROWANY ????????????

BRONKA
BRONKA
2024 lat temu

I PO CO SIE PCHAC DO POLITYKI, PANIE LECHOWSKI PRZECIEZ PAN SIE TU NIE NADAJE, BYŁAM BARDZO ZDZIWIONA PANA DECYZJĄ, NIE LEPIEJ SPRZEDAWAC SWOJA WIEDZE UCZNIOM!!!! ZREZYGNUJ PAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lech
lech
2024 lat temu

Zrezygnuj Pan lepiej z przewodniczącego PIS w Jaśle i więcej się Pan już nie kompromituj. Temu panu dziękujemy. I zapamiętaj Pan sobie że kto mieczem wojuje od miecza ginie.

introwertyk
introwertyk
2024 lat temu

i bardzo dobrze, że nie udzelili temu stowarzyszeniu wsparcia, niepełnosprawni na kazdym kroku mają jakieś wsparcie dotacje unijne itp.. czemu jeszcze powiat ma się dokładać?

Zygmunt
Zygmunt
2024 lat temu

To jest właśnie pis broniący wartości chrześcijańskich! Piszę właśnie list do prezesa Kaczyńskiego! Niech wie jak funkcjonują ludzie pod szyldem jego partii.

Luk
Luk
2024 lat temu

Jasło takich rzeczy nie zapomina Panie Witku.

Uczeń
Uczeń
2024 lat temu

Oj Panie Lechowski.
Już głosu na Pana nie oddam.

jarzabek
jarzabek
2024 lat temu

Pakuj manatki i wynocha !!!!!!!!!!!!!!1

.
.
2024 lat temu

Co chcecie… pewnie i wtedy, i teraz pod wpływem… takie jasielskie, partyjno-organizacyjne standardy:lol:
Proponuję otwarty konkurs na nową nazwę dla tej partyjki i składam pierwszą propozycję KiO – Kłamstwo i Obłuda 😡
Oczywiście doceniając także wkład starosty Kmiecika.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

Wyciąganie takich spraw to bicie piany przed wyborami, już się zaczyna polowanie na czarownice, oj wstyd oj wstyd.

pisior
pisior
2024 lat temu

Należy być uczciwym i prawdomównym ! Oj nieładnie !

J53
J53
2024 lat temu

Panie Lechowski! Oto skutki 4-letniego nieróbstwa w Starostwie. Pańskie codzienne dopołudniowe prasówki i niechęć do zgłębiania procedur urzędniczych przeszły już do historii tego urzędu.

Tadziu BurdelMama
Tadziu BurdelMama
2024 lat temu

Jednak stare polskie porzekadło jest w ciąż aktualne: "Uderz w stół a nożyce się odezwą". Wystarczyło aby podało nazwisko Witolda Lechowskiego, a stare partyjne aparatczyki od razy rzuciły się do zajadłego ataku na ale cóż przeszłość do czegoś zobowiązuje ale to już niedługo i będziemy mogli w końcu spokojnie odetchnąć bez różnych TW "Szakali" "Filozofów" i "Dyplomatów" 🙂 Aby tak dalej Panie Witoldzie jesteśmy z Panem najwyższy czas aby ci ludzie w końcu zniknęli z naszego życia publicznego.

Bękart
Bękart
2024 lat temu

Zycie Górczyka jest zakłamane od chwili poczęcia aż do Wiśnicza!Chciał wojny będzie ją miał!

Krzyżyk na droge
Krzyżyk na droge
2024 lat temu

Te Bękart. Musisz wiedzieć, że takich Pisdupków należy zneutralizować. Pomiatają krzyżami, sztylety wbijają w plecy. Wszyskie Komitety Wyborcze będą w Jaśle przeciwko tzw. Prawu i Sprawiedliwości. Dość jaślanie najedli się waszych absurdów. Poszli won.:smilewinkgrin:

spokomen
spokomen
2024 lat temu

To były suwerenne decyzje zarządu powiatu.Możemy się z nimi zgadzać lub nie.P.Lechowski to dobry człowiek czy komuś odmówił pomocy???

TK
TK
2024 lat temu

"Pytanie skwitował milczeniem" – to zdanie wyryjemy mu na polityczny nagrobku.
Panie Górczyk, starostwo to przy obecnym ukladzie kompetencji jednak mało ważne miejsce, startuj Pan na burmistrza !
Wiemy, że faktycznie Pan już nim byleś wiele lat, po co kryć się za figurą ! Jasłu potrzebny jest ktoś kompetentny, zdecydowany i z pomyslami !

Lord
Lord
2024 lat temu

Brawo Jaślanie nareszcie poprawne myślenie! Pis i banda przydupasów;- kategoryczne Won z Jasła!!! Lechowski…a kto to kurna jest!!!! kombinują,kombinują ale są ludzie którzy wiedzą jak ich rozliczyć! Brawo panie Górczyk!B)

spieprzajcie dziady z PiS
spieprzajcie dziady z PiS
2024 lat temu

PiS TO NAJWIEKSZE ZLO I ZARAZA JAKA DOTYKA POLSKE – widac to na kazdym kroku a szczyt mozna bylo zobaczyc pod Palacem Prezydenckim! Rozhisteryzowane hordy starcow i fanatykow Jaroslawa Rydzyka!

Serwis hondy
Serwis hondy
2024 lat temu

Górczyk – kim jest ten człowiek i czego jeszcze oczekuje ?

do ciekawego
do ciekawego
2024 lat temu

TO JEST POLITYK !!!!A ONI MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ I TO JEST DOZWOLONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

pewny
pewny
2024 lat temu

TO PIERWSZE ZDJĘCIE POSTAWIĆ PRZED CUKIERNICZKĄ !!!!!!! DZIECI A NIE RUSZĄ !!!!!!!!

mko
mko
2024 lat temu

a co to impreza, że na pierwszym zdjęciu pan od lewej taki czerwony, co sie mu stało może czuje koniec dna.

msi
msi
2024 lat temu

L U D Z I E – popatrzcie na swoje twarze w lustrze!

Andrzej
Andrzej
2024 lat temu

Tak to wyglada obraz niekompetencji oprawiony w ramki pana Witolda przez sp.zoo PIS.W praktyce…Co ten facet wie o administracji i zarządzaniu,skoro całe życie belferował???To nie szkółka,ze się uda ukryć to i owo.T.Górczyk obnażył to wszystko i za to mu chwała!

Gibon
Gibon
2024 lat temu

Odczepcie się od Lechowskiego na Niego nic nie ma.Ciekawe co jest na tych co tak ujadają?

kobla
kobla
2024 lat temu

PO to największa zaraza jaka dopadła Polskę razem z rządem i Palikotem ,Sobiesiakiem,Mirem itd.

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

Murarze na mury,nauczyciele do szkół.Jak może być dobrze skoro nie managerowie,a nauczyciele,tudzież pszczelarze dorwą się do władzy.A nie mówiłem ?:lol::uhoh:

gbur
gbur
2024 lat temu

A ten czerwony na pierwszym zdjęciu to Indianin, czy może lekko niedysponowany alkoholowo ???

do gbura
do gbura
2024 lat temu

nie to pogromca komunistów i w walce często się o nich ocierał i lekko zaczerwieniał,typowa choroba zawodowa.

tolerancyjny
tolerancyjny
2024 lat temu

I proszę kto by pomyślał,że Wicia tak walczył o demokrację, wolność, rozliczał innych od czci i wiary dzisiaj nabrał wody w usta. Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni.

były uczeń
były uczeń
2024 lat temu

Wit Lechowski to uczciwy gość- uczył mnie! Bedę na niego głosował.

Prawda
Prawda
2024 lat temu

Klamstwo i teoria spisku :uhoh:to dewiza pisiorów!

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" – DLA WSZYSTKICH WYKORZYSTYWANYCH PRZEZ PRACODAWCÓW,PAŃSTWO, ORAZ RENCISTÓW I EMERYTÓW – WEGETUJĄCYCH ZA GŁODOWE UPOSAŻENIA -ORGANIZUJEMY SIĘ W STOWARZYSZENIE ABY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ DŹWIGANIU TEJ PSEUDO DEMOKRACJI NA BARKACH NAJNIŻEJ UPOSAŻONYCH I KONTROLOWAĆ SPEŁNIENIE OBIETNIC RZĄDZĄCYCH.

Zobacz także
Close
Back to top button
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x