r e k l a m a
Wiadomości

Starosta Lechowski pod pręgierzem oskarżeń

Kanonada oskarżeń Tadeusza Górczyka pod adresem wicestarosty Witolda Lechowskiego. Na sesji powiatowej Górczyk zarzucił Lechowskiemu kłamstwo. Ten milczał.

Witold Lechowski, wicestarosta jasielski

Poszło o decyzję zarządu powiatu z 6 maja br. Zdaniem Górczyka na wniosek przewodniczącego Witolda Lechowskiego zarząd podjął decyzję o nieudzielaniu pomocy finansowej Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie”, który wystąpił o objęcie patronatu przez powiat i udzielenie wsparcia finansowego na kwotę 1 tys. zł na organizację X Jasielskiego Turystyczno-Nawigacyjnego Rajdu Samochodowego organizowanego 15 maja br.

Górczyk dopytywał na piśmie, co było powodem takiej decyzji. W odpowiedzi otrzymał lakoniczne – brak środków finansowych.

Na co poszły pieniądze?

Podczas wczorajszej sesji radny powiatu Tadeusz Górczyk przytoczył protokoły z dwóch odbywających się kolejno 14 i 18 maja posiedzeń zarządów.

Z ich treści wynika, że podjęto na nich decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego na imprezę Piknik Rodzinny w wysokości 1 tys. zł. Wsparcia  na kwotę 2 tys. zł  udzielono dla II LO na realizację powiatowego pikniku turystycznego „Szlakiem konfederatów barskich” Ożenna 2010.

Tadeusz Górczyk

Górczyk wyciągnął też kolejne dwa sprawozdania z posiedzeń z 26 i 28 maja. Zdecydowano wówczas o zakupie 35 koszulek sportowych oraz 35 czapeczek sportowych w celach promocyjnych.

Ale nie to wzbudziło gniew radnego tylko przekazanie przez zarząd kwoty 1 tys. zł dla Przemyskiego Klubu Sportowego i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących na zakup nagród dla uczestników I Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich Niewidomych i Słabowidzących o puchar ziemi jasielskiej.

Nie było środków na nasze jasielskie stowarzyszenie, jedno z najprężniej działających na Podkarpaciu, natomiast znalazły się środki dla przemyskiego – mówił Górczyk.

„Dlaczego pan kłamał?”

Po tej wyliczance nastąpiła kanonada oskarżeń.

W uzasadnieniu w protokole jest wpisane, że starosta Lechowski składał wniosek o odrzucenie uzasadniając, że brak jest na ten cel środków, a członkowie zarządu jednomyślnie poparli ten wniosek. Dlaczego pan kłamał wtedy i udzielając mi odpowiedzi? – pytał radny Górczyk.

Milczenie Lechowskiego w sprawie odszkodowania

Tadeusz Górczyk zapytał również wicestarostę Lechowskiego o sprawę samochodu służbowego starostwa, skradzionego na początku roku.

31 marca br. wicestarosta Lechowski pisał, że obecnie trwa postępowania odwoławcze od decyzji ubezpieczyciela, który odmówił przyznania odszkodowania ze względu na brak dowodu rejestracyjnego skradzionego samochodu. Chciałbym się dowiedzieć jak skończyła się ta sprawa – dopytywał się Tadeusz Górczyk.

Tadeusz Górczyk

To pytanie Lechowski skwitował milczeniem.

Brak zgody na lokalizację?

Ostatnim z szeregu tematów, jakie radny poruszył była sprawa przystanku autobusowego przy Floriańskiej, który powstał w miejsce wcześniej zlikwidowanego na wniosek mieszkańców.

Górczyk dopytywał, na jakiej podstawie przystanek został w tym miejscu na powrót postawiony.

Dowiedziałem się, że nie ma w dokumentacji decyzji o wyrażeniu zgody. Jeżeli powzięło się taką decyzję, a powiat jest odpowiedzialny za zaopiniowanie, to należało wystąpić do PKS z żądaniem przedłożenia decyzji, która wyrażała zgodę na lokalizację. Czy zrobiono coś w tej sprawie? –  pytał radny.

I tym razem również nie uzyskał odpowiedzi

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

40
Dodaj komentarz

avatar
40 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
CHORE PAŃSTWO !!!!!Prawdabyły uczeńtolerancyjnydo gbura Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jjjjjj
Gość
jjjjjj

no wlasnie gdzie ten samochod to bardzo ciekawe moze ktos go ma

mko
Gość
mko

a co to impreza, że na pierwszym zdjęciu pan od lewej taki czerwony, co sie mu stało może czuje koniec dna.

pewny
Gość
pewny

TO PIERWSZE ZDJĘCIE POSTAWIĆ PRZED CUKIERNICZKĄ !!!!!!! DZIECI A NIE RUSZĄ !!!!!!!!

do ciekawego
Gość
do ciekawego

TO JEST POLITYK !!!!A ONI MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ I TO JEST DOZWOLONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Serwis hondy
Gość
Serwis hondy

Górczyk – kim jest ten człowiek i czego jeszcze oczekuje ?

spieprzajcie dziady z PiS
Gość
spieprzajcie dziady z PiS

PiS TO NAJWIEKSZE ZLO I ZARAZA JAKA DOTYKA POLSKE – widac to na kazdym kroku a szczyt mozna bylo zobaczyc pod Palacem Prezydenckim! Rozhisteryzowane hordy starcow i fanatykow Jaroslawa Rydzyka!

Lord
Gość
Lord

Brawo Jaślanie nareszcie poprawne myślenie! Pis i banda przydupasów;- kategoryczne Won z Jasła!!! Lechowski…a kto to kurna jest!!!! kombinują,kombinują ale są ludzie którzy wiedzą jak ich rozliczyć! Brawo panie Górczyk!B)

TK
Gość
TK

"Pytanie skwitował milczeniem" – to zdanie wyryjemy mu na polityczny nagrobku.
Panie Górczyk, starostwo to przy obecnym ukladzie kompetencji jednak mało ważne miejsce, startuj Pan na burmistrza !
Wiemy, że faktycznie Pan już nim byleś wiele lat, po co kryć się za figurą ! Jasłu potrzebny jest ktoś kompetentny, zdecydowany i z pomyslami !

spokomen
Gość
spokomen

To były suwerenne decyzje zarządu powiatu.Możemy się z nimi zgadzać lub nie.P.Lechowski to dobry człowiek czy komuś odmówił pomocy???

msi
Gość
msi

L U D Z I E – popatrzcie na swoje twarze w lustrze!

Andrzej
Gość
Andrzej

Tak to wyglada obraz niekompetencji oprawiony w ramki pana Witolda przez sp.zoo PIS.W praktyce…Co ten facet wie o administracji i zarządzaniu,skoro całe życie belferował???To nie szkółka,ze się uda ukryć to i owo.T.Górczyk obnażył to wszystko i za to mu chwała!

Prawda
Gość
Prawda

Klamstwo i teoria spisku :uhoh:to dewiza pisiorów!

były uczeń
Gość
były uczeń

Wit Lechowski to uczciwy gość- uczył mnie! Bedę na niego głosował.

tolerancyjny
Gość
tolerancyjny

I proszę kto by pomyślał,że Wicia tak walczył o demokrację, wolność, rozliczał innych od czci i wiary dzisiaj nabrał wody w usta. Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni.

do gbura
Gość
do gbura

nie to pogromca komunistów i w walce często się o nich ocierał i lekko zaczerwieniał,typowa choroba zawodowa.

gbur
Gość
gbur

A ten czerwony na pierwszym zdjęciu to Indianin, czy może lekko niedysponowany alkoholowo ???

leszcz.pl
Gość
leszcz.pl

Murarze na mury,nauczyciele do szkół.Jak może być dobrze skoro nie managerowie,a nauczyciele,tudzież pszczelarze dorwą się do władzy.A nie mówiłem ?:lol::uhoh:

kobla
Gość
kobla

PO to największa zaraza jaka dopadła Polskę razem z rządem i Palikotem ,Sobiesiakiem,Mirem itd.

Gibon
Gość
Gibon

Odczepcie się od Lechowskiego na Niego nic nie ma.Ciekawe co jest na tych co tak ujadają?

Krzyżyk na droge
Gość
Krzyżyk na droge

Te Bękart. Musisz wiedzieć, że takich Pisdupków należy zneutralizować. Pomiatają krzyżami, sztylety wbijają w plecy. Wszyskie Komitety Wyborcze będą w Jaśle przeciwko tzw. Prawu i Sprawiedliwości. Dość jaślanie najedli się waszych absurdów. Poszli won.:smilewinkgrin:

Bękart
Gość
Bękart

Zycie Górczyka jest zakłamane od chwili poczęcia aż do Wiśnicza!Chciał wojny będzie ją miał!

lech
Gość
lech

Zrezygnuj Pan lepiej z przewodniczącego PIS w Jaśle i więcej się Pan już nie kompromituj. Temu panu dziękujemy. I zapamiętaj Pan sobie że kto mieczem wojuje od miecza ginie.

BRONKA
Gość
BRONKA

I PO CO SIE PCHAC DO POLITYKI, PANIE LECHOWSKI PRZECIEZ PAN SIE TU NIE NADAJE, BYŁAM BARDZO ZDZIWIONA PANA DECYZJĄ, NIE LEPIEJ SPRZEDAWAC SWOJA WIEDZE UCZNIOM!!!! ZREZYGNUJ PAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ciekawy
Gość
ciekawy

URZĘDNIK PUBLICZNY POŚWIADCZA NIEPRAWDE ? WYROK MUROWANY ????????????

db
Gość
db

Ale macie twarze w tym PIS-jasielskim. Na pewno wygracie wybory samorządowe. A v-ce starosta niech się już pakuje i niech nie zapomni odświeżyć swój gabinet po sobie:no:

Uczciwy
Gość
Uczciwy

Panie Witku, grabisz pan sobie przed wyborami..

karol
Gość
karol

nie ładnie panie starosto!

Jasełko
Gość
Jasełko

widać, że dziwne rzeczy mają miejsce również w starostwie a nie tylko w UMJ

dawny uczeń
Gość
dawny uczeń

panie Witku i po co to panu? Szanowałem pana bardzo jako mojego nauczyciela historii na fakultecie w I LO.

introwertyk
Gość
introwertyk

i bardzo dobrze, że nie udzelili temu stowarzyszeniu wsparcia, niepełnosprawni na kazdym kroku mają jakieś wsparcie dotacje unijne itp.. czemu jeszcze powiat ma się dokładać?

Zygmunt
Gość
Zygmunt

To jest właśnie pis broniący wartości chrześcijańskich! Piszę właśnie list do prezesa Kaczyńskiego! Niech wie jak funkcjonują ludzie pod szyldem jego partii.

Tadziu BurdelMama
Gość
Tadziu BurdelMama

Jednak stare polskie porzekadło jest w ciąż aktualne: "Uderz w stół a nożyce się odezwą". Wystarczyło aby podało nazwisko Witolda Lechowskiego, a stare partyjne aparatczyki od razy rzuciły się do zajadłego ataku na ale cóż przeszłość do czegoś zobowiązuje ale to już niedługo i będziemy mogli w końcu spokojnie odetchnąć bez różnych TW "Szakali" "Filozofów" i "Dyplomatów" 🙂 Aby tak dalej Panie Witoldzie jesteśmy z Panem najwyższy czas aby ci ludzie w końcu zniknęli z naszego życia publicznego.

J53
Gość
J53

Panie Lechowski! Oto skutki 4-letniego nieróbstwa w Starostwie. Pańskie codzienne dopołudniowe prasówki i niechęć do zgłębiania procedur urzędniczych przeszły już do historii tego urzędu.

pisior
Gość
pisior

Należy być uczciwym i prawdomównym ! Oj nieładnie !

wyborca
Gość
wyborca

Wyciąganie takich spraw to bicie piany przed wyborami, już się zaczyna polowanie na czarownice, oj wstyd oj wstyd.

.
Gość
.

Co chcecie… pewnie i wtedy, i teraz pod wpływem… takie jasielskie, partyjno-organizacyjne standardy:lol:
Proponuję otwarty konkurs na nową nazwę dla tej partyjki i składam pierwszą propozycję KiO – Kłamstwo i Obłuda 😡
Oczywiście doceniając także wkład starosty Kmiecika.

jarzabek
Gość
jarzabek

Pakuj manatki i wynocha !!!!!!!!!!!!!!1

Uczeń
Gość
Uczeń

Oj Panie Lechowski.
Już głosu na Pana nie oddam.

Luk
Gość
Luk

Jasło takich rzeczy nie zapomina Panie Witku.

CHORE PAŃSTWO !!!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!!!

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" – DLA WSZYSTKICH WYKORZYSTYWANYCH PRZEZ PRACODAWCÓW,PAŃSTWO, ORAZ RENCISTÓW I EMERYTÓW – WEGETUJĄCYCH ZA GŁODOWE UPOSAŻENIA -ORGANIZUJEMY SIĘ W STOWARZYSZENIE ABY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ DŹWIGANIU TEJ PSEUDO DEMOKRACJI NA BARKACH NAJNIŻEJ UPOSAŻONYCH I KONTROLOWAĆ SPEŁNIENIE OBIETNIC RZĄDZĄCYCH.

Close
X