Wiadomości

Starostwo: Kto znów życzliwie donosi?

Z nietypowym pytaniem Tadeusz Górczyk zwrócił się podczas sesji powiatowej do starosty Adama Kmiecika, wicestarosty Witolda Lechowskiego, członka zarządu Adama Pawlusia oraz Jana Muzyki i Henryka Motkowicza. – Czy panowie w bieżącym roku składaliście jakieś pisma do organów ścigania przeciwko władzom samorządowym powiatu w formie doniesienia, zawiadomienia czy wyjaśnienia? – pytał Górczyk.

Donos na Kmiecika II?

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o sprawie donosu jaki złożył Adam Pawluś na decyzję starosty Adama Kmiecika (czytaj więcej).

Wydaje się, że przypadek, który pokazałem może pojawić się w innym miejscu i w innym czasie – powiedział dość enigmatycznie Górczyk.

Zwrócił się o komplet dokumentów w tej sprawie do starosty Kmiecika.

„Nie donosiłem”

Poprosił też, aby każdy z członków zarządu powiatu wypowiedział się indywidualnie.

Przez te 4 lata nie przypominam sobie, żebym kierował jakiekolwiek pisma tego typu do organów ścigania na jednostki samorządu terytorialnego. Kilka pism do prokuratury wysłałem, aczkolwiek nie te, o które pyta pan radny – odpowiedział Adam Kmiecik.

Nie przypominam sobie, abym takie pisma kierował. Brzydzę się donosicielstwem. Nigdy nie donosiłem i nie zamierzam – podkreślił Witold Lechowski

Nie składałem doniesień na nikogo i nigdy. Najprawdopodobniej, na 99%, bo nigdy wszystkiego nie można przewidzieć, nie będę tego robił – mówił Henryk Motkowicz.

Jeśli wszyscy to i ja muszę się wypowiedzieć. Nigdy nie byłem żadnym ORMO-wcem, czy innym agentem i nigdy na nikogo, na żaden samorząd nie donosiłem, ani na osobę prywatną żadnego doniesienia nie złożyłem – przekonywał Jan Muzyka.

Jedynie Adam Pawluś przypomniał, że złożył pismo do prokuratury w sprawie „zbadania zgodności z obowiązującym prawem działań, które podejmowane są przez organy samorządowe i przedsiębiorców przy poborze żwiru i piasku na terenie gminy Skołyszyn a zwłaszcza w miejscowości Przysieki”. I to po interwencji mieszkańców.

O co tu chodzi?

Górczyk nie chciał zdradzić, czemu tak zależało mu na deklaracjach członków zarządu powiatu. Starosta Adam Kmiecik również był ostrożny.

Coś więcej będę mógł powiedzieć, kiedy ta sprawa zostanie zbadana – mówił.

Pytany, co zrobi, gdy powtórzy się sytuacja jak z Adamem Pawlusiem, Kmiecik odpowiedział:

Jeśli się okaże to faktem, będziemy na ten temat rozmawiać. Dzisiaj trudno jest mi gdybać. To jest za poważna sprawa, żeby wróżyć z fusów – odparł Kmiecik.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JJ
JJ
2024 lat temu

Adam trzymaj sie. Sprawiedliwosc w koncu zwyciezy.

obserwator
obserwator
2024 lat temu

No cóż, znowu żenada, wybory w tle……..
Zastanawiam się, czy iść na wybory…..:|

Kapuś
Kapuś
2024 lat temu

Tadziu.Tak trzymaj.Będę się modlił wspólnie z Tobą, żeby tych psiorów przepędzić z miasta. Zorganizujemy po wyborach wystawę donosicieli na rynku przy sikawce, żeby łatwiej było ich olać!!!:bigeek:

święty
święty
2024 lat temu

Na pierwszej fotografii widać kandydata na ołtarze w chrakterystycznej pozie jedynego sprawiedliwego. Po obu stronach, po wyretuszowaniu osoby z PZD można sobie wyobrazić 2 anioły ciągnące kandydata do nieba. Lepszy symbol powiatu niż św. Michał Archanioł pogromca szatana. Chociaż niektórzy mówią, że na pomniku patrona powiatu stojącym w sali obrad Rady Powiatu, można dopatrzeć się podobieństwa oblicza deptanego jegomościa do kandydata na ołtarze.:lol: Każdy może wybrać sobie odpowiednią wersję:yes:

Typowe dla jasielskich notabli
Typowe dla jasielskich notabli
2024 lat temu

Jak długo wskazani wyżej Panowie za ogromne nasze pieniądze będą uprawiać pajacowanie.Pan ie Góczyk,jeżeli ma Pan "twarde dowody",to nie twórz enigmatów,a wskaż kto donosi,w jakiej sprawie,chyba,ze i Pan ma coś za uszami i jest to typowe odwrócenie od siebie uwagi.Kolejny raz jakiś bełkot,a nic konkretnego.Przy suto zakrapianych imprezach super kolesie,a w eter półgębkiem puszczają świństewka.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

TO PO TO JEST TA RADA BY NA SIEBIE DONOSIŁA I SIĘ ŻARŁA,A MYŚLAŁEM ŻE MA INNE ZADANIA

Kotka
Kotka
2024 lat temu

Niektórzy, to mają miny, jak srające koty na pustyni ha,ha,ha…:lol::lol::lol:

jarzabek
jarzabek
2024 lat temu

Wszyscy niewinni ,a chapią kase na lewo,nie płacąc podatków-ciekawe czy pan J.M.płaci podatek od transportu swoim samochodem ciężarowym,SKANDAL.a inni ?

Misja
Misja
2024 lat temu

Panie Adamie i panie Witku znowu cos macie na sumieniu ??? Miny mówia wszystko !!!

PROKURATOR BURAS
PROKURATOR BURAS
2024 lat temu

Panie Górczyk napisz czy nie skłamałeś człowieku nie ujawniając częściowo dochodów. Z kogo człowieku robisz głupa? Uderzyć w stół a nożyce się odezwą.

Serwisant HONDY
Serwisant HONDY
2024 lat temu

Biedny Pan radny Tadeusz wszędzie gdzie się pojawia powstają konflikty. Chyba trzeba powiadomić Jaworowicz jeszcze. Tylko czy telewizja się tym zajmie bo przecież będąc tam chwile również doszło do swego rodzaju afery. Zatem należy sobie zadać pytanie czy GÓRCZYK nadaje się do pełnienia funkcji publicznych.

J.B.PSL
J.B.PSL
2024 lat temu

Podobno doniósł ktoś z serwisu HONDY i takie ploty krążą po mieście. :yes: :bigeek:

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" — kto doszedł po grzbietach i trupach robotniczych do celu , a teraz się na nich wypiął , kto zniszczył Solidarność i jej szczytne cele walcząc nie o robotników, ale o koryto i własną pozycję , kto wreszcie dzisiaj pomaga w jednoczeniu i walce o wspólną sprawę , godziwą zapłatę za ciężką pracę i byt ,który jest gorszy niż skazanych przestępców , czy sierot w domach dziecka, a na których utrzymanie idzie kilka razy więcej środków niz na 1 osobę w większośći polskich rodzin utrzymujących się z uczciwej pracy, czy wypracowanej emerytury . Gdzie są następcy… Czytaj więcej »

.
.
2024 lat temu

Zdjęcie nr 3 – fotką roku ! :smilewinkgrin:

tt
tt
2024 lat temu

Pan Górczyk nie może wyjść z szoku, kiedy stracił fajną fuchę w Urzędzie Miasta. Jakimś cudem został radnym i zamiast pracować pajacuje. Myślę, że jaślanie w najbliższych wyborach rozsądniej bedą wybierać swoich przedstawicieli. Niektórzy tak zapatrzyli się w telewizor, że pajacują jak ich koledzy z ulicy Wiejskiej. Niemniej jednak uważam, że kiedyś, może już niedługo, ludzie oddzielą plewy od ziarna i wreszcie nasi przedstawiciele nie będą zabierać chleba kabareciarzom. Tego sobie i Państwu życzę.

ViceHrabiaDeValmont
ViceHrabiaDeValmont
2024 lat temu

A o trefnym oświadczeniu majątkowym Górczajewa i jego niezweryfikowaniu droga redakcjo napiszecie czy może sie boicie?

Wierząca
Wierząca
2024 lat temu

Teraz szok czeka pisiarnie. I tak zbyt długo żonglowali na uczuciach zwykłych ludzi i moherów. Całe zło ma swój początek na Śniadeckich. Przecież to Stanisław Z.wypromował Raka, później Czerneckiego, a na końcu Kurowską, ale bardzo szybko wszystkich pupilków przestał lubić. Czas na zmianę tego stanu rzeczy.Trzeba wybierać rozsądnych, normalnych ludzi, a nie namaszczonych przez proboszczów. Wydaje się,że Kościół zrozumiał swoje błędy, i po raz pierwszy od wielu lat nie będzie się wtrącał do nie swoich spraw. Tak nam dopomóż Bóg!:yes:

amis
amis
2024 lat temu

A co Muzyka nie umie się wypowiedzieć, czy ustala z pisiorami co ma odpowoedzieć.

Kazek
Kazek
2024 lat temu

Donosicieli werbowali w Wiśniczu, niektórzy zainteresowani coś na ten temat wiedzą!!

Lans OMEGA TRWA
Lans OMEGA TRWA
2024 lat temu

Na tym portalu nie wolno pisać nic na nie które osoby. jaslo4u.pl =ilove PO !

jan
jan
2024 lat temu

po co ten etatowy członek zarządu, skoro donosi.

do jana
do jana
2024 lat temu

PO TO BY BRAŁ KASE ZA BZDURNE POMYSŁY,PRZYKŁAD CHCIAŁ ODSZKODOWANIE 6 MILIONÓW OD MPN ZA DROGĘ W FOLUSZU.ALE CHBA NIE DOSTAŁ ZŁOTÓWKI BO SPRAWA UCICHŁA.

ludziom robi się coraz ciaśnie
ludziom robi się coraz ciaśnie
2024 lat temu

Tym razem może się podobać Pawluś,który dopiął swego.Wykonał swoją robote.Pomijając Prokurature Rejonową i Okręgową wręczył Kiełtyce z Apelacyjnej w Rzeszowie donos,że Kmiecik wynióśł ze żwirowni bezprawnie dwa wiaderka żwiru z Przysiek.Wszyscy bardzo mądrzy.Ludzie z klucza partyjnego,kiedyś noszący baldachimy,którzy według powiedzenia Wałęsy"ani me..,ani be.. ,ani kukuryku.Tacy ludzie decydują o Powiecie,o stanowieniu i przestrzeganiu prawa.

HERBOWY
HERBOWY
2024 lat temu

donosiciele i kapusie to nr1ZYGLOWICZ STANISLAW psel DRZEWO czerwony pysk nr2PAWLUS MALOWANY NR3GORCZYK PADALEC nr4 KMIECIK zaklota pala OD RESZTY WARA

Bambo
Bambo
2024 lat temu

a nie mówiłam ,że Lechowski jest uczciwy do bólu Panie G… prawda????

Gorylek
Gorylek
2024 lat temu

:smilewinkgrin:Oj Bambo.Wyleź na drzewo i prostuj krzywe banany:upset:

drzewko
drzewko
2024 lat temu

JAK KTO!!!!!! DRZEWO Z KOŁACZYC DOBRY Z NIEGO SZPICEL

Bliżniaki
Bliżniaki
2024 lat temu

Panie Misjo mamy Pana na sumieniu ale wkrótce to ujawnimy !!!!!!!!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x