r e k l a m a
Wiadomości

Starostwo zmienia swój wygląd

Starostwo Powiatowe w Jaśle wkrótce zmieni swój wygląd. Właśnie trwają prace przy docieplaniu budynku. Projekt realizowany jest w ramach zadania „termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. Prócz Starostwa zostaną docieplone dwa budynki: II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr 2. Koszt całej inwestycji to ponad 2 mln zł.

Na razie Starostwo nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na zrealizowanie dwóch pozostałych inwestycji. Jak zapowiada Adam Pawluś, brakujące pieniądze będą pochodziły z  Regionalnego Programu Operacyjnego.

Prawdopodobnie w przyszłym roku wystąpimy do RPO o zakwalifikowanie wniosku na realizację tego zadania. W ramach tego zadania chcemy zrealizować docieplenie, wymianę centralnego ogrzewania, wymianę okien w trzech obiektach użyteczności publicznej – mówi Adam Pawluś, członek zarządu powiatu jasielskiego.  

Starostwo jako pierwsze

Na razie intensywne prace trwają przy Starostwie. Do tej pory udało się wymienić system centralnego ogrzewania budynku, została zainstalowana klimatyzacja sali obrad. Prace trwają przy dociepleniu i wykonaniu elewacji budynku od ul. Kazimierza Wielkiego.

Zamierzamy wykonać jeszcze dalszą cześć, docieplenia budynku Starostwa, modernizację kotłów ciepła – mówi Adam Pawluś.

Zakończenie tych prac uzależnione jest od pogody. Końcowy efekt zobaczymy więc pod koniec tego lub na wiosnę przyszłego roku.

Docieplenie zostanie zakończone w tym roku, a  jeżeli nie będzie sprzyjających warunków atmosferycznych, bo tylko przy dodatnich temperaturach można będzie położyć tynki, to ta część zadania zostanie zakończona na wiosnę 2010 roku – tłumaczy Pawluś.

Na szkoły przyjdzie czas

Prace przy pozostałych dwóch budynkach: II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół nr 2 rozpoczną się po uzyskaniu pieniędzy z RPO.

Pozostałe roboty zostaną wykonane już  po zakwalifikowaniu naszego wniosku. Mam nadzieję, że to nastąpi w 2010 i pełne zakończenie tego zadania nastąpi albo w 2010, albo w 2011 roku – tłumaczy Adam Pawluś.

Rozpatrzeniem wniosków zajmie się  zarządca programu czyli Urząd Marszałkowski. Starostwo posiada wszelkie niezbędne dokumenty.

Liczymy na to, że nasz wniosek zostanie zakwalifikowany – mówi nam Pawluś.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
elos
elos
2024 lat temu

i dobrze że zmieniają wygląd bo obecny był że tak to ujmę "niestosowny" na takie miasto jakim jest Jasło, powinni też coś zrobić z fontanna bo ta jest taka nie na nasze czasy i paskudna po prostu 🙂 a to centrum miasta – rynek

jak będzie
jak będzie
2024 lat temu

Zamiast pokazywać Pana Pawlusia, pokażcie lepiej jak będzie wyglądało – może macie jakiś projekt ?

ToMi
ToMi
2024 lat temu

Gdyby gospodarka w regionie tak rosła jak budynek Starostwa byłbym dumnym mieszkańcem Jasła.
A tu podobno jest bezrobocie no to myślę sobie że nie w Starostwie gdzie pokoi przybędzie.

MM
MM
2024 lat temu

Przecież córki i synowie czekają na swoje biurka więc etacik też się stworzy – to się nazywa walka z bezrobociem.

ToMi
ToMi
2024 lat temu

Mamy taką władzę jaka sami wybraliśmy, A ona głodna oj głodna i pomagać rodzinie oraz poplecznikom trzeba, a ty podatniku masz nowe rondo nowa sygnalizację świetlną to siedź cicho, a więc będę już milczał

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x