Wiadomości

Straciła dobytek życia. Może liczyć na pomoc i wsparcie

Gmina Jasło otworzyła specjalne konto, na które można wpłacać  pieniądze dla pani Marii Załubskiej. W pomoc kobiecie zaangażował się wójt Gminy Jasło oraz jasielskie PCK. 

Na razie pani Maria mieszka z trojgiem dzieci w mieszkaniu w Domu Pomocy Społecznej w Osobnicy. Gmina zapewniła jej wyżywienie oraz pomogła odzyskać część przedmiotów uwięzionych pod lawiną błotną, która spadła na jej dom. Od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kobieta otrzyma 6 tys. zł pomocy oraz 1 tys. zł na każde dziecko. Jasielski PCK przekaże kolejne 2 tysiące złotych w formie rzeczowej. 

Prosimy panią Marię Załubską o kontakt z Zarządem Rejonowym PCK. Pani Maria zdecyduje, jakie potrzebne rzeczy zakupimy jej za kwotę 2 tys. zł. Są to nasze środki statutowe – mówi Krystyna Długosz, kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle

Jaślanie pomagają

W akcję pomocy włączyli się jaślanie.

Do Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle zgłaszają się osoby, które chcą pomóc pani Załubskiej. Była informacja o chęci przekazania mebli dla pani Marii. Poinformowaliśmy o tym GOPS. Mam nadzieję, że pani Maria już odebrała te meble – mówi Długosz. 

Odszkodowanie od wojewody

Pani Maria od 13 lat mieszkała w Brzyściu. Jednak życie jej nie rozpieszczało. Straciła męża, musiała samotnie wychowywać trójkę dzieci. Sama wyremontowała mieszkanie. Po intensywnych opadach deszczu na jej dom spadła lawina błota.

Kobieta nie może liczyć na odszkodowanie z banku, ponieważ ubezpieczony na 60 tys. zł dom, był obciążony hipoteką. Pomoc zaoferuje jednak Wojewoda Podkarpacki. Ma on przekazać odszkodowanie dla pani Marii, jednak nie wiadomo ile ono wyniesie. Wstępnie mówi się o kwocie 100 – 150 tys. zł. 

Gmina pomoże znaleźć mieszkanie

Pani Maria chce nadal mieszkać w Brzyściu. Jak się dowiedzieliśmy, gmina Jasło pomoże w znalezieniu działki budowlanej, lub mieszkania dla pani Marii.

Gmina uruchomiła także konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc pani Marii. 

Wpłaty na pomoc dla Marii Załubskiej można przekazywać na rachunek: 
Gmina Jasło, ul. Słowackiego 4, 38-200 Jasło Nr rachunku: 58 1050 1458 1000 0012 0270 5560 z dopiskiem: Pomoc poszkodowanym przez powódź – Załubska.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ee
ee
2024 lat temu

Brawo dla Wójta 🙂

weronika
weronika
2024 lat temu

oticon:D:sleep:

aźniejsza nawet w hałaśliwych
aźniejsza nawet w hałaśliwych
2024 lat temu

aźniejsza nawet w hałaśliwych warunkach. Zastosowany zaawansowany dynamiczny system antysprzężeniowy pozwala na eliminację pisków sprzężenia bez ogólnej redukcji głośności.
Nawet nie zauważysz tych wszystkich drobny
😀
😆
:sleep:

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x