r e k l a m a
Wiadomości

Straż Miejska nadal bez komendanta Masteja

W piątek 15 stycznia br. komendantowi Straży Miejskiej w Jaśle Ryszardowi Mastejowi skończył się urlop zdrowotny, na który komendant poszedł w sierpniu 2009 roku. Zgodnie więc z przepisami prawa pracy komendant powinien dziś (18 stycznia) przyjść do pracy. Jednak w budynku przy ul. PCK 2a się nie pojawił.

Nie było go również  w Urzędzie Miasta, co potwierdził p.o. rzecznika UM Paweł Kozioł.

W dalszym ciągu funkcję komendanta pełni pan Leon Matysik w zastępstwie komendanta Masteja, którego dziś nie było w pracy. Nie mam informacji dlaczego pan Mastej nie przyszedł do pracy. Nie było go też w Urzędzie Miasta. Nie dostarczył zwolnienia chorobowego. Nic nie wiem na temat, czy w jakikolwiek inny sposób kontaktował się z UM – mówił dziś mediom jasielskim Paweł Kozioł.

Kozioł nie umiał odpowiedzieć na pytanie, czy jest prawdą, że Ryszard Mastej zostanie odwołany z pełnionej funkcji.

Na ten temat nic nie wiem – mówił p.o. rzecznika UM.

Dodaje jednak, że Ryszard Mastej był na zwolnieniu pięć miesięcy i po tym okresie powinien do 5 dni dostarczyć potrzebne dokumenty.   

Postanowiliśmy więc skontaktować się z samym komendantem Mastejem. W rozmowie dla Radia Via, którą przeprowadził Piotr Chojecki, Mastej wyjaśnił powody swojej absencji w pracy.

Do 15 stycznia byłem na zwolnieniu lekarskim i tamta choroba pozwoliła mi na powrót do pracy, przesłałem do UM stosowne pismo, że jestem zdolny do pracy, to było w piątek. Ale inna choroba nie pozwala mi na powrót do pracy. Dziś zgłosiłem się do lekarza, który to potwierdził.  Na dzień dzisiejszy mam zwolnienie lekarskie do1 lutego. A co będzie dalej orzeknie lekarz – mówił w rozmowie z dziennikarzem Radia Via Ryszard Mastej.

Mastej podkreśla również, że nie pojawił się dziś w Urzędzie Miasta, bo jego stan zdrowia na to mu nie pozwolił. Natomiast poinformował telefonicznie sekretarza UM o swojej wizycie u lekarza i nowym zwolnieniu, które dostarczy pocztą.

Kontaktowałem się telefonicznie z sekretarzem Urzędu, ponieważ informowałem, że zgłosiłem się do lekarza. Lekarz wystawił mi 2-tygodniowe zwolnienie, które na ręce sekretarza przesyłam – mówi Radiu Via Ryszard Mastej.

Zwolnienie zostało wysłane dziś listem poleconym i powinno trafić do UM jutro.

Na pytanie o plotkach na temat swojego odwołania Mastej podkreśla to samo co pół roku temu (Czytaj więcej: „Ryszard Mastej nie jest już komendantem Straży Miejskiej?„)

Nie mogę się do tego tematu odnieść, bo nikt bezpośrednio, czy pośrednio –  w rozmowie telefonicznej – się ze mną nie kontaktował. Sprawę mojego odwołania słyszałem na zasadzie „jedna pani, drugiej pani” – mówił komendanta Mastej – nie wiem skąd się te doniesienia pojawiły, ponieważ ostatnio, nikt z moich przełożonych, współpracowników, czy dziennikarzy się ze mną nie kontaktował  – ucina komendant Mastej.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kiszma
Kiszma
2024 lat temu

Coś porysowany ten samochód ;d

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia
2024 lat temu

Biedny człowiek, nękany chorobami na tak odpowiedzialnym stanowisku!

Tadziu Burdel Mama
Tadziu Burdel Mama
2024 lat temu

Hm czy pewnych Panów coś łączy może "Sprawa operacyjna POLMOZBYT" no pewno niedłógo się o tym dowiemy 😉

Strażnik
Strażnik
2024 lat temu

Myślę że sprawa ma inny podtekst Pani Burmistrz chce odwołać Komendanta lecz nie umie togo zrobić z honoren i czepia się wszystkich mozliwych sposobów. Uważam że jest dobrym komendantem i szkoda takiego człowieka.

AD
AD
2024 lat temu

Jak ten czas szybko biegnie. Komendancie, życzę dużo zdrowia i spokojnego powrotu na stanowisko. Twój brak jest odczuwalny. Pozdrawiam.

rozrzalony
rozrzalony
2024 lat temu

ta pani funkcunariuszka niech ma troche kultury do osob starszych bardzo nieladnie sie odnosila domnie jba mam dzieci starsze jak onajeszcze sie znalazl obronca jej kolga

Wiktor R.
Wiktor R.
2024 lat temu

Pan Ryszard Mastej, komendant i prefekt Straży Miejskiej powiniem wrócić na swoje stanowisko. Choroba przychodzi niespodzianie i każdy obywatel ma konstytucyjne prawo do leczenia. Fak, że komendant z Jasła został prefektem wymownie świadczy o jego kompetencjach. Natomiast o jego kulturze osobistej przekonałem się wielokrotnie. Odwołanie go z pełnionej funkcji dałoby podstawy sądzić o innych (?) "powodach pozbycia się go". Myślę, że spraw przybierze pomyślny obrót i tego życzę.

ZET
ZET
2024 lat temu

Strażnicy to przeszkoleni ludzie z odpowiednimi kompetencjami. Sadzimy, że komendant Straży Miejskiej w Jaśle jest również w pełni kompetentnym, aby pełnić tę funkcję. Potwierdzają to opinie wielu ludzi. Zapewne po wyborach nowe władze ten fakt docenią, dość już "dębowych sytuacji"

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2024 lat temu

Pan Komendant jest typową ofiarą rozgrywek kadrowych. Pani Burmistrz, kóra zdając sobie sprawę że juz Jej kariera się kończy to niszczy wszystko i wszystkich.

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

dobry czlowiek a dobrego nigdydlugo tak i z komendantem

zdegustowany
zdegustowany
2024 lat temu

Nie wiem jak można tak podrywać prawdziwym i najlepszym fachowcem w swojej dziedzinie na podkarpaciu. Za Jego szefowania była to najlepsza straż w regionie.od niego uczyli się inni.

jpł
jpł
2024 lat temu

… wszystko co idzie ku lepszemu musi być "uwalone" przez spolegliwą władzę. I komuż to ma służyć. Czyżby poprawie bezpieczeństwa, porządkowaniu codzienności – na pewno nie PORZĄDKOWI I PRAWORZĄDNOŚCI W NASZYM (podkreślam – NASZYM) królewskim Mieście. Mierny ale wierny – tak było kiedyś – a dzisiaj???
Codzienność aż krzyczy, a władza ma się dobrze.Dlatego nie po drodze im z Panem Ryszardem Mastejem. Ale pamiętajmy: Pan Bóg jest nierychliwy, ale sprawiedliwy" co już wielokrotnie nam udowodnił. Poczekamy i my …

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

czego oczekujecie od działań Pani Burmistrz. jej najwieksze osiagniecie to skłocenie środowiska jasielskiego i tu musze przyznac udało się Jej to. Pan komendant jest kolejną osobą z nie Jej ukladu i trzeba sie Go pozbyć. Niewazne, że dobry pracownik i menager. To przecież On tworzył tą straż, chyba wszyscy zapomnieli jak chodził i "żebrał" sponsorów aby wyposażyć Straż Ale jedno jest pocieszające juz niedługo Jej rządów będzie sobie dęby sadziła.

anna
anna
2024 lat temu

To nie sprawiedliwe że Pana Ryszarda Masteja tak potraktowano.Dobrych uczynków już się nie pamięta..bardzo cieniutką pamięć ma pani burmistrz.Jak trzeba było ratować powodzian to PanMastej i jego pracownicy byli w pierwszym szeregu.Narażali życie ,zdrowie i mieli nieprzespane noce.Może już wtedy Pan Mastej stracił zdrowie a teraz to mu się wypomina, kazdy ma prawo chorować.Głowa do góry Panie Ryszardzie.Jaślanie są z Panem.Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.Jaślanie wpisujcie się i nie dajcie się bajerować władzy.To nasz rodak-Jaślanin z krwi i kości misimy być z Ryszardem.To dobry pracownik i dobry człowiek.

Do Wiktora R.
Do Wiktora R.
2024 lat temu

Nie jestes zorientowany w temacie to nie pisz bzdur ze Pan Mastej jest prefektem, już dawno mu podziękowano, zapewne byly powazne powody, no ale nikt tego nie komentuje, bo nie ma takiego polecenia.

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Szanowny forumowiczy "DO Wiktora" masz rację, że nie wszystko sie pisze na formum, ale chyba wszyscy piszacy oraz będący w tzw temacie wiedzą, że próba odwołania Pana R. M jest scisle zwiazana z wojenką Pani Burmistrz z pewnymi osobami, które nie tak dawno byli jej mentorami i jadali wspólne posilki poklepujac sie po plecach. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze Burmistrzem została osoba przypadkowa a przez to z nas sie śmieje prawie cała Polska a to za przyczyną dębu etc.etc.Nie wiem czy Go odwołali z prefecta ale o ile jest mi to wiadomo to stanowisko to jest kadencyjne i… Czytaj więcej »

przyjaciel
przyjaciel
2024 lat temu

Ryszardzie Mastej z całego serca!! ABY CIE PAN BÓCEK BŁOGOSŁAWIŁ I NA DŁUGIE LATA NAM OSTAWIŁ. Dużo zdrowia życzę i nieustających pasm sukcesów. Jesteś wielki, trzymam kciuki, a obecna sytuacja jest przejściowa, oboje o tym wiemy. Pozdrawiam Cię i całą Twoją rodzinę.

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

Panie Komendancie prosze wyzdrowiec i wracac na swoje stanowisko tam pana miejsce a pani burmistrz zamiast zwalniac za dobra prace to nich awansuje ludzi i na nią przyjdzie czas

ten zły
ten zły
2024 lat temu

Do Jaślanina Jak to "Burmistrzem została osoba przypadkowa"?! Przecież nie została ot tak. To my, mieszkańcy Miasta, wybraliśmy ją na Burmistrza. Więc po co te jęki. Teraz z honorem trzeba dotrwać do jesieni, pójść do wyborów i zmienić wstydliwą i kompromitującą sytuację. Poprzednie, tak bardzo krytykowane, władze Miasta nie przynosiły wstydu na zewnątrz. Przeciwnie o Jaśle było słychać w różnych miejscach, ale zawsze pozytywnie. Tylko w Jaśle było źle, w myśl powiedzenia: cudze chwalicie swego nie znacie. No i wybraliśmy by było prawo i sprawiedliwość. Teraz narzekamy. Podobnie z R.Mastejem. Znają go w całej Polsce, bo oprócz tego, że był… Czytaj więcej »

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Szanowny "Ten Zły" masz w całej rozciągłości rację i rzeczywiście to my do tego doprowadzilismy. poprzednie władze zostały praktycznie obalone przez te osoby, które promowały aktualną Pania Burmistrz i my mając zaufanie do nich zagłosowalismy tak jak widać A teraz w podzięce Pani Burmistrz zrobiła im kuku a przy okazji i nam mieszkancom. Pozdrawiam i wytrzymajmy jeszcze.

obywatel
obywatel
2024 lat temu

Panie Komendancie,wyzdrowiej,wróć i działaj dalej.
Powodzenia!

strażnik
strażnik
2024 lat temu

Pani Burmistrz uważa że to szkoła i wszyscy muszą słuchać co powie Pani a dobrych trzeba zniszczyć bo uczeń nie może być lepszy od nauczyciela

orzecznik zuz
orzecznik zuz
2024 lat temu

Jak taki schorowany to na rentę, bo szkoda aby się męczył skoro nowa choroba nie pozwoliła mu wrócić do pracy, to znaczy że kłopoty zdrowotne są poważne, pierwsza choroba też musiała być w stadium zaawansowanym skoro tyle trwała.

Nina
Nina
2024 lat temu

Panie Komendancie, jest Pan sznowanym czlowiekiem, ale niestety pada ofiara rozgrywek personalnych malych i chorobliwie zazdrosnych ludzi.
Niech Pan wraca do zdrowia i dalej pracuje dla dobra naszego miasta.
Takich ludzi nam potrzeba, a nie lizusow, nadskakiewiczow i msciwcow o wybujalych ambicjach. Mam nadziej, ze po wyborach juz ich nie bedzie!
Pozdrawiam serdecznie, wierze, ze wszystko zakonczy sie dobrze dla Pana.

Alek
Alek
2024 lat temu

Wiadomo powszechnie jakie napięcie psychiczne panuje wśród zatrudnionych w UM w Jaśle. Wszyscy się boją, sobie nie ufają i donoszą. Nie chce się chodzić do pracy. Atmosfera strachu,podejrzliwości i powracające pytanie, "kto będzie następną ofiarą pani Kurowskiej?". Każdy ma złudzenia, że nie on. Dlatego milczy i przytakuje, boi się narażać, bo rodzina, bo trzeba przecież żyć. Tak było i za "komuny". Zwykła dwulicowość i ciągła obawa. Gratulacje dla pan Masteja, że chciał zostać sobą, myślał samodzielnie i tym naraził się jasielskiej matronie. A ona nie zapomina niczego i nie wybacza nikomu. Ale już niedługo, bo idą wybory. I musi odejść.… Czytaj więcej »

Plemsmons
Plemsmons
2024 lat temu

Witajcie, obrotne pozycjonowanie popiera a faworyzuje.

futrzany
futrzany
2024 lat temu
Back to top button
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x