Wiadomości

Studium przyjęte. Sobel: Nie czujemy się przegrani (tv)

Mimo zastrzeżeń mieszkańców radni przyjęli zmiany w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Jasła.

Jasło z lotu ptaka. (fot. Preisner)

Przypomnijmy. W ramach studium planowany jest most łączący ulicę Chopina z Gądkami. Mieszkańcy osiedli Chopina i Mickiewicza protestowali przeciwko budowie, bo ich zdaniem nie było konsultacji z mieszkańcami. Ponadto protestujący obawiali się, że ruch z kierunku Gorlic przez most na Gądkach może przebiegać przez ich osiedla.

Burmistrz Pabian zapewniał, że zagrożenia ruchu tranzytowego nie ma. Mimo to mieszkańcy chcieli, aby burmistrz miasta Jasła wprowadziła do studium zapis w tej sprawie.

Chcieliśmy prosić o poprawkę, żeby odcinek od ulicy 3-go Maja na tzw. „Pohulance” do Pektowinu zlikwidować. Na resztę się zgadzamy. Tak więc most będzie łączył mieszkańców Gądek z Jasłem, a na osiedlu ruch będzie się nadal odbywał, nic się nie zmieni – mówił Marian Sobel.

Wniosek protestujących został złożony na ręce burmistrz miasta Jasła, jednak z przyczyn formalnych pismo to nie mogło zostać rozpatrzone. 

W związku z tym, że nie jesteśmy w procedurze uchwalania studium, nie jesteśmy na etapie składania jakichkolwiek wniosków to pismo nie może być rozpatrzone – tłumaczył sekretarz Urzędu Miasta Jasła.

W głosowaniu za przyjęciem studium opowiedziało się 9 radnych, przeciwko głosowało 8 radnych a 3 wstrzymało się od głosu.

Mimo niekorzystnej dla mieszkańców decyzji, ci nie czują się przegrani i nie składają broni. Chcą zaskarżyć uchwałę i pokazać, że nie został dopełniony wymóg formalny, czyli nie odbyły się konsultacje społeczne.

Nie czujemy się przegrani, ubolewamy nad tym ale to nie koniec legislacji. Skorzystamy w całości z przysługujących nam praw i zaskarżymy tę uchwałę, zarzucając naruszenie artykułu 11 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, czyli o sposobie przygotowania i powiadomienia mieszkańców o całokształcie tych zagadnień – mówił Marian Sobel, wnioskodawca protestu.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronin
Ronin
2024 lat temu

oczywiście przez wąskie zakręciki , wąskie uliczki pojedzie cały tranzyt ciezkiego trnasportu – i dobrze że wiecej mostów i przejazdów porobią może wkoncu rozkorkują miasto – a o jakich konsultacjach mówi ten Sobel był przy urnie wybrał to co wybrał a radni to jego głos więc poco dwa razy konsultować pan skonsultował składając swój głos na radnych i burmistrza a jak pan nie był to panska tylko i wyocznie wina wtym co sie dzieje w miescie

Ronin
Ronin
2024 lat temu

A jeszcze może byści chcieli mega fabryyki wiasle roboty od h i jedna ulice w centrum miasta taz ludzie nieżyczą sobie głownej ulicy bo za piastów tez je tu nebyło – uważam że inwetycje które mają sprzyjać rozwojowi miast i usprawnieniu jego funkcjonowania powinny być realizowane a konultowane tylko i wyłacznie z expertami a nie podstarzałymi zrzędami.

anna
anna
2024 lat temu

do Ronin-Żal mi Ciebie…chyba chodziłeś do szkoły do Dąbrówki, naucz się pisać i wtedy pisz jak ci nie wstyd…)))

Ronin
Ronin
2024 lat temu

a wy nauczcie sie ekonomi biedni ludzie wstyd robić z tego miast drugi zapyziałe krosno gdzie bedzie nim zdziła banda przesiębiorców walących potężne marże

Cytryn Kwas zadowolony
Cytryn Kwas zadowolony
2024 lat temu

Jezeli obiekt handlowo-usługowy da miejsca pracy dla około 1300 osób to się pytam ile
miejsc pracy zapewniają handlowcy jasielscy ?
Tylko głupcy głosują przeciw – nie wybierać
ich nigdy bo są antyjasielscy.(chciłbym znać
nazwiska tych co byli przeciw i się wstrzymali, nigdy nie głosować na tych byłych towarzyszy)

Do ronin
Do ronin
2024 lat temu

Ronin – jak tam twoja działalność – czy juz wszystko spłacone państwu.

"zachwycona"
"zachwycona"
2024 lat temu

Obwodnica jest oczywiście potrzebna, ale nie bądźmy naiwni i nie pozwólmy władzom nazywać drogi biegnącej przez centrum miasta obwodnicą. Myślę, że większość komentatorów miała okazję jechać obwodnicą Tarnowa, Bochni itp. (2-3 km od miasta). Przed wyborami czeka nas jeszcze dużo debilnych decyzji a skutki odczują mieszkańcy Jasła a nie Dąbrówki, tamtędy pseudo obwodnica nie będzie przebiegać. Na pocieszenie i poprawę nastroju zapraszam na jasielski "deptak" – tyle kostki i betonu w jednym miejscu… serce rośnie:lol:

józik
józik
2024 lat temu

WUML w Jaśle mi się przypomina

jkj
jkj
2024 lat temu

ludzie przeciez to jest zwykłe przedwyborcze bicie piany, najpierw most przeszkadza potem juz nie, tylko jakis kawałek drogi a zachwile droga nie będzie juz przeszkadzała tylko pewnie chodniki

mentor
mentor
2024 lat temu

Ronin, pan Sobel juz raz Jasło uratował w turnieju miast z Iławą,kiedy zafałszowali głosy za jasłem i chwała mu za to,a teraz jako człowiek madry a nie pisowski oszołom chce w sposób zgodny z prawem walczyć o bezpieczeństwo i spokój osiedla na którym mieszka,popiera go całe osiedle, nie pluj na ludzi którzy zrobili cos dla miasta, ty nie zrobiłeś nic

bruner
bruner
2024 lat temu

jaka jeszcze głupotę wyszykuje ta kobieta z dabrówki, chyba przygotowuje się do ślubu czy na ołtarze bo wystepuje cała w bieli, szaty do ziemi, czy wam już rozum odebralo i nikt nie widzi co sie dzieje, przeciez mamy właśnie nowe rondo hitlera i bruken platz na rynku, wszyscy tak mowią, to bedzie jedyna pamiątka po tej kobiecie, czy w jasle odradza się nazizm?

nc
nc
2024 lat temu

Najważniejsze że Ci co ustalali studium wezmą pieniądze za to, reszta się nie liczy. Ja tam mieszkam i na pewno nie dam poprowadzić sobie drogi 15 metrów od mojego domu.

xyz
xyz
2024 lat temu

do nc a kto cie będzie pytał teraz juz po wszystkim

paluszek
paluszek
2024 lat temu

Szkoda,że tak mało ludzi wie jak wyglada rada miasta, śmiechu warte jak radni na czele z burmistrz sa wyglodzeni, przedmiotem najwiekszego zainteresowania są SLONE PALUSZKI, a nie tam jakieś sprawy miasta, poziom tych ludzi jest żenujący, a apetyt jednego lekarza T. chyba jest chorobliwy, czy w domu mu jeść nie dają?

Zobacz także
Close
Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x