Wiadomości

Św. Michale Archaniele broń nas (radnych) w walce…

Kojarzony z egzorcyzmami święty, będzie czuwał nad radnymi. Św. Michał Archanioł ma bowiem zostać patronem Powiatu Jasielskiego.

Pomysł zrodził się w związku z pewnym jubileuszem. 8 grudnia br. mija 3 lata pracy obecnej Rady Powiatu. Współpraca między radnymi a starostwem – jak mówi Alicji Zając – bardzo dobrze się układa. Dlatego, aby podziękowań za tą współpracę na jednym ze wzgórz Folusza miałby zostać postawiony pomnik św. Michała Archanioła. 

Folusz był w obrębie parafii Cieklin, która jest pod wezwaniem Michała Archanioła i chcemy obok Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej stworzyć takie miejsce zadumy. Myślę, że patronów nigdy za dużo i jeżeli będziemy mieli jednego z największych archaniołów – Michała za patrona to będzie to procentowało pozytywnymi działaniami – mówiła po wczorajszej sesji rady powiatu Alicja Zając.

A działania mogą być tylko pozytywne z racji specyfiki patrona.

Przypomnijmy,  św. Michał Archanioł wsławił się w walce z diabłem, a ten jak wiadomo tkwi w szczegółach, których w podejmowanych przez radnych uchwałach nie brakuje. 

Po drugie, patron pozwoli radnym wyciszyć się podczas podejmowania ważnych dla powiatu decyzji – bo jak mówi ludowe porzekadło – co nagle to… no wiadomo. 

No i na koniec, św. Michał będzie chronił radnych w czasie uchwalania budżetów.  Warto bowiem w tym miejscu  przypomnieć słowa pisarza i dziennikarza Karla Krausa, który mawiał „Gdy mówisz, co będzie w przyszłym roku, diabeł chichocze.”

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
belzebub
belzebub
2024 lat temu

Brawo portal ! brawo :yes::yes::yes: :lol::lol::yes::yes:

ut
ut
2024 lat temu

Tym darmozjadom to by się przydała opieka ale psychiatryczna !!!!! W mieście w którym znalezienie pracy graniczy z cudem , w mieście z którego co młodszy ucieka ,oni fundują następny poroniony pomysł !!Fktycznie przyda się opieka niebios ,ale przed takimi radnymi.

ben
ben
2024 lat temu

Średniowiecze! Jak to czytam to nie wierzę w to. Spotykają się typki i dyskutują o takich bzdetach. Proponuje jeszcze z dwie kapliczki świętego Rycha i Czesia. i może jakąś fontannę dodającą +5 do ogłady.

mieszkanka Jasła
mieszkanka Jasła
2024 lat temu

Św. Michale Archaniele strzeż nas przed takimi radnymi!!!!!!

Zwolennik
Zwolennik
2024 lat temu

Tak to doskonały pomysł z Aniołem od egzorcyzmów…Diabelskiego nasienia wszak w gronie radnych powiatu(takze i miasta)-nie brak!!! No i w ten sposób będziemy mieli za niedługo 2 pomniki świętych: Antoniego i Michała Archanioła…Moze to początek galerii wszystkich świętych porozrzucanych po ziemii jasielskiej jako dodatek do Troi…Tak,tak,Jasło ma szansę być Wąchockiem

RONIN
RONIN
2024 lat temu

Kolejne ma…oły chcą kupić wybory. Ku.. ludzie niechce was obrażać ale Jasło jest wizytówką najwiekszej herazji i wyśmiewane na każdym kroku że rzadzi tym miastem kler w postaci słynnego grubego proboszcza, który rozdaje elektorat, że sami świeći w koło kapliczki pomniki świętych to ambicją kazdego radnego. skonczcie z tą obłudą świętymi się w koło obstawiaci a na przykładnych katolików nie działacie – kłamstwa i obietnice składacie z których się nie wywiązujecie. A co do lokalizacji to może chcecie wybudować pomnik na Diablim Kamieniu – porąbana wizja – oddajcie młodym władze nad miastem a stare prychy z PRLowskimi pogladami niech już… Czytaj więcej »

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Jubileusz,pożal się Boże…To już lepszych projektów nie potrafi wymyślić Zającowa? Wazelina wyborcza?Wcześnie zaczynają…

Antek
Antek
2024 lat temu

Trzecia okrągła rocznica niepodzielnego panowania nad miastem i powiatem Senatora i Małżonki Jego Przewodniczącej stanowczo wymaga upamiętnienia. Most w krzaki w Pielgrzymce i droga w warzyckie pastwiska to za mało, konieczna jest jeszcze statua, ale powinna być z długimi, kosmatymi uszami:smilewinkgrin:

eks jaślanka
eks jaślanka
2024 lat temu

Cóż sie dziwić , jaki elektorat taka władza. Jasło ma tylu mądrych ludzi,zadbajcież o wizerunek swojego uroczego miasta i powiatu.

jasiu
jasiu
2024 lat temu

O Boże,czym się ci ludzie zajmują

wujek
wujek
2024 lat temu

Widzę,że książka Bocheńskiego"Z dziejów głupoty polskiej" nigdy nie będzie miała zakończenia

Zobacz także
Close
Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x