r e k l a m a
Wiadomości

Św. Michale Archaniele broń nas (radnych) w walce…

Kojarzony z egzorcyzmami święty, będzie czuwał nad radnymi. Św. Michał Archanioł ma bowiem zostać patronem Powiatu Jasielskiego.

Pomysł zrodził się w związku z pewnym jubileuszem. 8 grudnia br. mija 3 lata pracy obecnej Rady Powiatu. Współpraca między radnymi a starostwem – jak mówi Alicji Zając – bardzo dobrze się układa. Dlatego, aby podziękowań za tą współpracę na jednym ze wzgórz Folusza miałby zostać postawiony pomnik św. Michała Archanioła. 

Folusz był w obrębie parafii Cieklin, która jest pod wezwaniem Michała Archanioła i chcemy obok Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej stworzyć takie miejsce zadumy. Myślę, że patronów nigdy za dużo i jeżeli będziemy mieli jednego z największych archaniołów – Michała za patrona to będzie to procentowało pozytywnymi działaniami – mówiła po wczorajszej sesji rady powiatu Alicja Zając.

A działania mogą być tylko pozytywne z racji specyfiki patrona.

Przypomnijmy,  św. Michał Archanioł wsławił się w walce z diabłem, a ten jak wiadomo tkwi w szczegółach, których w podejmowanych przez radnych uchwałach nie brakuje. 

Po drugie, patron pozwoli radnym wyciszyć się podczas podejmowania ważnych dla powiatu decyzji – bo jak mówi ludowe porzekadło – co nagle to… no wiadomo. 

No i na koniec, św. Michał będzie chronił radnych w czasie uchwalania budżetów.  Warto bowiem w tym miejscu  przypomnieć słowa pisarza i dziennikarza Karla Krausa, który mawiał „Gdy mówisz, co będzie w przyszłym roku, diabeł chichocze.”

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
wujekjasiueks jaślankaAnteklakiluck.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
belzebub
Gość
belzebub

Brawo portal ! brawo :yes::yes::yes: :lol::lol::yes::yes:

jasiu
Gość
jasiu

O Boże,czym się ci ludzie zajmują

eks jaślanka
Gość
eks jaślanka

Cóż sie dziwić , jaki elektorat taka władza. Jasło ma tylu mądrych ludzi,zadbajcież o wizerunek swojego uroczego miasta i powiatu.

Antek
Gość
Antek

Trzecia okrągła rocznica niepodzielnego panowania nad miastem i powiatem Senatora i Małżonki Jego Przewodniczącej stanowczo wymaga upamiętnienia. Most w krzaki w Pielgrzymce i droga w warzyckie pastwiska to za mało, konieczna jest jeszcze statua, ale powinna być z długimi, kosmatymi uszami:smilewinkgrin:

lakiluck.pl
Gość
lakiluck.pl

Jubileusz,pożal się Boże…To już lepszych projektów nie potrafi wymyślić Zającowa? Wazelina wyborcza?Wcześnie zaczynają…

RONIN
Gość
RONIN

Kolejne ma…oły chcą kupić wybory. Ku.. ludzie niechce was obrażać ale Jasło jest wizytówką najwiekszej herazji i wyśmiewane na każdym kroku że rzadzi tym miastem kler w postaci słynnego grubego proboszcza, który rozdaje elektorat, że sami świeći w koło kapliczki pomniki świętych to ambicją kazdego radnego. skonczcie z tą obłudą świętymi się w koło obstawiaci a na przykładnych katolików nie działacie – kłamstwa i obietnice składacie z których się nie wywiązujecie. A co do lokalizacji to może chcecie wybudować pomnik na Diablim Kamieniu – porąbana wizja – oddajcie młodym władze nad miastem a stare prychy z PRLowskimi pogladami niech już… Czytaj więcej »

Zwolennik
Gość
Zwolennik

Tak to doskonały pomysł z Aniołem od egzorcyzmów…Diabelskiego nasienia wszak w gronie radnych powiatu(takze i miasta)-nie brak!!! No i w ten sposób będziemy mieli za niedługo 2 pomniki świętych: Antoniego i Michała Archanioła…Moze to początek galerii wszystkich świętych porozrzucanych po ziemii jasielskiej jako dodatek do Troi…Tak,tak,Jasło ma szansę być Wąchockiem

mieszkanka Jasła
Gość
mieszkanka Jasła

Św. Michale Archaniele strzeż nas przed takimi radnymi!!!!!!

ben
Gość
ben

Średniowiecze! Jak to czytam to nie wierzę w to. Spotykają się typki i dyskutują o takich bzdetach. Proponuje jeszcze z dwie kapliczki świętego Rycha i Czesia. i może jakąś fontannę dodającą +5 do ogłady.

ut
Gość
ut

Tym darmozjadom to by się przydała opieka ale psychiatryczna !!!!! W mieście w którym znalezienie pracy graniczy z cudem , w mieście z którego co młodszy ucieka ,oni fundują następny poroniony pomysł !!Fktycznie przyda się opieka niebios ,ale przed takimi radnymi.

wujek
Gość
wujek

Widzę,że książka Bocheńskiego"Z dziejów głupoty polskiej" nigdy nie będzie miała zakończenia

Close
X