Wiadomości

Święto barbórkowe górników naftowców (foto)

W Jasielskim Domu Kultury odbyły się uroczystości Dnia Górnika Naftowca. Nie obyło się bez okolicznościowych przemówień i odznaczeń dla pracowników spółki PNiG Jasło.

A było co świętować, bo spółce PNiG Jasło udało się przetrwać kryzys finansowy, który nie oszczędził branży wiertniczej na całym świecie.

Udało się nam przede wszystkim utrzymać rynki, na których działamy, czyli: niemiecki, libijski, rosyjski oraz uzyskanie dobrego wyniku finansowego. Uzyskaliśmy wynik na poziomie kilku milionów złotych, a więc całkiem nieźle, biorąc pod uwagę wskaźniki makroekonomiczne na rynkach zagranicznych – mówi Przemysław Baciak, rzecznik prasowy Spółki PNiG w Jaśle.

Wiercą dla ojca Rydzyka

PNiG Jasło realizuje wiercenia zarówno dla klientów polskich jaki i dla firm zagranicznych. Wśród klientów polskich jest m.in. Fundacja Lux Veritatis, której współzałożycielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk.

Pytany o szczegóły realizacji tego zadania rzecznik firmy Przemysław Baciak odpowiada:

W tym momencie został zakończony drugi otwór, który wiercił nasz oddział Naft-Gaz w Wołominie. Na temat wyniku wiercenia informacji może udzielać tylko Lux Weritatis, nie mogę odpowiedzieć czy był on pozytywny, czy też nie – mówi Baciak.

Ekspansja na nowe rynki?

W przyszłym roku Spółka będzie nadal mierzyć się z kryzysem w branży naftowej, który – jak mówi rzecznik PNiG – potrwa do momentu, gdy cena baryłki wróci do tej sprzed kryzysu. Mimo to polska spółka naftowa będzie próbować wejść na nowe rynki.

W przyszłym roku prócz utrzymania rynków zagranicznych chcemy spróbować ekspansji na rynkach zagranicznych. Być może uda się zwiększyć udział eksportu – mówi Przemysław Baciak.

Nagrody i odznaczenia czas przyznać

Podczas uroczystości barbórkowych w Jasielskim Domu Kultury zostały przyznane odznaczenia dla zasłużonych górników i nafciarzy oraz ratowników górniczych. Nagrodzona została także cała firma. Na ręce Prezesa Zarządu PNiG Jasło Sp. z o.o. Jana Kruczaka został przekazany „Medal Pamiątkowy z Okazji 90-lecia PCK.”

Lista nagrodzonych znajduje się tutaj

Uroczystości Dnia Górnika Nafciarza uświetniła swoim występem Irena Jarocka.

Więcej zdjęć w fotogalerii.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
2024 lat temu

aaa to dlatego tylu "zachwianych" po jaśle chodziło i trzeba było uważać żeby nie rozjechać.

wiertacz
wiertacz
2024 lat temu

udalo sie zwiercic kieszenie wiernych efektow niema i niebedzie chyba ze rydzyk dostanie dofinansowanie

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x