r e k l a m a
Wiadomości

Święto Konstytucji 3 Maja (foto)

Uroczystą mszą świętą na rynku jasielskim rozpoczęły się obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Cieszyły się one zainteresowaniem wielu jaślan, którzy z różnych powodów postanowili spędzić ten dzień właśnie w taki sposób.

„Traktuję to jako formę wypoczynku ale zawsze od  dzieciństwa przychodziłam, żeby zobaczyć orkiestrę, żołnierzy, a teraz mam okazję pokazać to samo mojemu synkowi”  – mówi jedna z uczestniczek obchodów.

Jak podkreślali starsi jaślanie, pamiętający czasy PRL, kiedy święto to było zdelegalizowane, obchody te traktują, jako obowiązek patriotyczny.

A czym w takim razie jest patriotyzm dla młodych jaślan, skoro przychodzą na tego typu uroczystości dla przyjemności a nie z przymusu?

„Ja jestem z gatunku tych młodych ludzi, którzy wyrośli na gruncie katolicyzmu i patriotyzmu ale nie odrzucają nowych nurtów, przyjmuję zmiany jakie niesie ze sobą świat” – mówi nam Ilona studentka z Krakowa.

Taki otwarty stosunek na wpływy światowych trendów przyświecał również twórcom Konstytucji 3 Maja.

Podkreślił to podczas przemówienia burmistrz Ryszard Pabian, mówiąc, że polska konstytucja stała się wzorem do naśladowania dla krajów XIX-wiecznej Europy, a dla Polaków jest ona testamentem złożonym na ręce przyszłych pokoleń.

Po uroczystej mszy, uczestnicy obchodów przeszli do Parku Miejskiego, gdzie złożono kwiaty i wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Zapis z uroczystości znajdą państwo w fotorelacji Bogdana Bachty.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krysia
krysia
2021 lat temu

Piękna uroczystość i moje kochane Jasło wciąż za nim tęsknię

jpł
jpł
2021 lat temu

… a gdzie te tłumy, Burmistrz i RESZTA.

M
M
2021 lat temu

P. Burmistrz oczywiscie nei bylo:) Tlumow tez

ja
ja
2021 lat temu

zal mi ich……

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X