Wiadomości

Sytuacja poprawia się, prognozy jednak bardzo ostrożne

Sytuacja na jasielskich rzekach z godziny na godzinę poprawia się. W tej chwili poziom wszystkich wód na terenie Jasła nie przekracza stanów ostrzegawczych.

rz. Wisłoka, ul. Mickiewicza

O godz. 15:00 poziom Wisłoki w Żółkowie wynosił 172 cm, jest to 48 cm poniżej stanu ostrzegawczego. Wisłoka w Krajowicach osiągnęła poziom 302 cm, 28 cm poniżej stanu ostrzegawczego. Stan Ropy w Topolinach to 184 cm, czyli 36 cm poniżej stanu ostrzegawczego. Na Jasiołce przy ul. Kazimierza Wielkiego rzeka osiągnęła poziom 254 cm, czyli 46 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle uważa, że obecną sytuację można określić mianem dobrej.

rz. Wisłoka, osiedle Gądki

Niepokojące informację przekazało dziś jednak Biuro Prognoz Meteorologicznych z Krakowa. Dla terenu powiatu jasielskiego przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą 15-25 mm, lokalnie 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach 50-70 km/h.

Burze spowodują zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych – czytamy w komunikacie.


Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pablo
Pablo
2024 lat temu

dziekowac Bogu ze te rzeki opadly…pozdrawiam

!
!
2024 lat temu

opadły tylko u nas! a reszta? teraz inni cierpią np. w Sandomierzu !

NA POCHYBEL
NA POCHYBEL
2024 lat temu

SAMOCHWAŁA W KONCIE STAŁA I TAK LATA SWEGO PiS RZADU PODSUMOWAŁA zdolny/a jestem niesłychanie mam na świecie poważanie w kraju same osiągnięcia dłuższe zycie od poczęcia koalicja wzór współpracy (SO & LPR) Z PIS– u dumni są mocherowi rodacy rząd najlepszy od półwiecza skupił się na wielkich rzeczach dla narodu becikowe peron we Włoszczowie gospodarka rozpędzona są mieszkania TRZY z miliona w kraju lepiej zyje się rodzinom – jednej matce i dwum synom (niestety jest tylko jeden już dop. autora) nie ma WSI choc jeszcze troche a zrobimy wszędzie wioche CBA – udane akcje super MAN co rusz atrakcje w… Czytaj więcej »

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x