Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań w Trzcinicy

Szczęśliwy finał poszukiwań w Trzcinicy
Szczęśliwy finał poszukiwań w Trzcinicy

W niedzielę kilkunastu policjantów wraz z psem tropiącym oraz strażaków ochotniczych straży pożarnych z Trzcinicy i Osobnicy prowadziło poszukiwania za 20-letnim mężczyzną, który zaginął na terenie miejscowości Trzcinica. Po kilkugodzinnej akcji zaginiony został odnaleziony. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj po północy dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Trzcinicy, że na jego posesji leży nietrzeźwy mężczyzna i nie można nawiązać z nim kontaktu. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali będącego w stanie upojenia alkoholowego 23-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Jak ustalili, mężczyzna był członkiem brygady, montującej panele solarne na terenie Jasła. Funkcjonariusze odwieźli mężczyznę do miejsca zakwaterowania i przekazali pod opiekę kierownikowi brygady.

Policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili także, że z 23-latkiem był drugi mężczyzna, który oddalił się przed przybyciem patrolu, by jak twierdził, wezwać pomoc. Okazało się jednak, że mężczyzna ten nie dotarł do miejsca pobytu nie wrócił też na miejsce interwencji.

Policjanci byli pewni tego, że drugi mężczyzna, 20-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, nie zna terenu, może też być pod wpływem alkoholu, a panujące warunki pogodowe, szczególnie niska temperatura mogą zagrażać jego życiu. Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisem mężczyzny i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań.

Do akcji zaangażowani byli policjanci z jasielskiej komendy oraz podległych posterunków. Wsparcia udzielili także strażacy z ochotniczych straży pożarnych w Trzcinicy i Osobnicy. Do poszukiwań wykorzystano również psa tropiącego z Komendy Powiatowej Policji z Jaśle.

Po około 6 godzinach mężczyzna został odnaleziony przez policjantów w Jaśle na ulicy 3-Maja w rejonie stacji paliw. Był zziębnięty i przemoczony, nie pamiętał w jaki sposób dotarł do Jasła. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy i przewieźli do jasielskiej komendy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie pół promila alkoholu. Został przekazany pod opiekę kierownikowi brygady.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x