r e k l a m a
Wiadomości

Szpital dostał prawie 4 mln zł. – będzie nowy trakt porodowy

3 mln 880 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymał jasielski szpital na przebudowę traktu porodowego oraz modernizację oddziału położniczego i noworodkowego.

Z dodatkowych pieniędzy cieszą się władze szpitala, które podkreślają, że dzięki dofinansowaniu w końcu uda się zapewnić pacjentom należyty standard opieki.

W tej chwili na bloku porodowym nie mamy praktycznie sali cięć. Wybudowanie takiej sali bardzo ułatwi pracę, pacjentka nie będzie musiała być przewożona na salę operacyjną, natomiast przebudowa oddziału położniczego i noworodkowego związana jest z tym, że musimy pomieszczenia dostosować do obecnie obowiązujących przepisów – mówi Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Jak podkreśla dyrektor jasielskiego szpitala, zmiany zwłaszcza na bloku porodowym będą gruntowne.

Blok porodowy praktycznie jest w niezmienionym stanie od wybudowania szpitala. Był on niewiele modernizowany, dlatego wymaga gruntownej modernizacji tak, aby spełniał warunki jakim powinny odpowiadać w tej chwili obiekty służby zdrowia – wyjaśnia dyrektor Betlej.

Prace nad przebudową oddziałów rozpoczną się już na początku 2010 roku, a ich zakończenie planowane jest na rok 2011.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
...los Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
los
Gość
los

Mamy szansę mieć piękny szpital, a za co leczyć???Tego nie wie nikt….

...
Gość
...

teraz czas na Wladze Miasta i Regionu..bo jak dzieci (przyszli podatnicy) beda sie rodzic to trzeba ich bedzie jakos w tym "skostnialym" miejscu zatrzymac..chyba ze sie sprowadzi Chinczykow i Wietnamczykow…a tubylcow "oleje"..

Close
X