r e k l a m a
Wiadomości

Szpital ma dwa nowe mercedesy

Dwie karetki specjalistyczne marki mercedes, z pełnym wyposażeniem medycznym trafiły wczoraj do jasielskiego szpitala. Wartość zakupionych samochodów to 800 tys. zł. Lwia część środków (85%) pochodzi z funduszy unijnych, resztę dołożyły samorządy oraz szpital.

Udział własny w postaci zbiórki ze wszystkich gmin powiatu jasielskiego i pieniędzy z Urzędu Miasta wyniósł ponad 112 tys. zł,  szpital zaś dopłacił 100 tys. zł – tłumaczy Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 

Karetki ratujące życie

Dwie karetki będą poważnym wzmocnieniem dla szpitala jasielskiego. Dyrektor Betlej cieszy się, że udało się zakupić oba samochody z pełnym i nowym wyposażeniem.

Do tej pory gdy kupowaliśmy karetki, stać nas było na zakup samochodu a z wyposażeniem już było gorzej. Natomiast tutaj program obejmował zakup samochodów z pełnym wyposażeniem medycznym. Jest to najnowocześniejsze wyposażenie w Polsce, jeśli chodzi o karetki – mówi dyrektor Betlej.

W karetce znajduje się więc wszystko to co potrzebne jest do ratowania życia m.in.: respirator, pulsoksymetr z  defibrylatorem, czy niespotykana do tej pory w jasielskich karetkach pompa infuzyjna a także nowoczesne i lekkie nosze.

Na europejskim poziomie 

Oba  mercedesy są jednymi z najnowocześniejszych dostępnych na rynku samochodów. Mogą pochwalić się parametrami technicznymi, wśród których na szczególna uwagę zasługuje posiadanie norm emisji spalin Euro 5. Był to wymóg przy staraniu się przez szpital o dotację z Unii Europejskiej.

Nowe samochody będą więc wzmocnieniem taboru samochodów i zastąpią dwa inne samochody.

Zastąpią one dwa stare mercedesy, które są już wyeksploatowane i zostaną wystawione do sprzedaży – mówi nam dyrektor Betlej. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wk12
wk12
2024 lat temu

co jest ważniejsze emisja spalin czy życie pacjenta ,karetka ma jak najszybciej dojechać do pacjenta powinny mieć silniki v12 doładowane anie ograniczenia w emisji spalin

EFA
EFA
2024 lat temu

Tadeusz to dzięki twojemu pobytowi tutaj u NAS dziękujemy./PRACOWNICY CZYNNEGO JESZCZE SZPITALA/

joł
joł
2024 lat temu

fajna jezdziłem :smilewinkgrin:

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x