r e k l a m a
Wiadomości

Szpital ma dwa nowe mercedesy

Dwie karetki specjalistyczne marki mercedes, z pełnym wyposażeniem medycznym trafiły wczoraj do jasielskiego szpitala. Wartość zakupionych samochodów to 800 tys. zł. Lwia część środków (85%) pochodzi z funduszy unijnych, resztę dołożyły samorządy oraz szpital.

Udział własny w postaci zbiórki ze wszystkich gmin powiatu jasielskiego i pieniędzy z Urzędu Miasta wyniósł ponad 112 tys. zł,  szpital zaś dopłacił 100 tys. zł – tłumaczy Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 

Karetki ratujące życie

Dwie karetki będą poważnym wzmocnieniem dla szpitala jasielskiego. Dyrektor Betlej cieszy się, że udało się zakupić oba samochody z pełnym i nowym wyposażeniem.

Do tej pory gdy kupowaliśmy karetki, stać nas było na zakup samochodu a z wyposażeniem już było gorzej. Natomiast tutaj program obejmował zakup samochodów z pełnym wyposażeniem medycznym. Jest to najnowocześniejsze wyposażenie w Polsce, jeśli chodzi o karetki – mówi dyrektor Betlej.

W karetce znajduje się więc wszystko to co potrzebne jest do ratowania życia m.in.: respirator, pulsoksymetr z  defibrylatorem, czy niespotykana do tej pory w jasielskich karetkach pompa infuzyjna a także nowoczesne i lekkie nosze.

Na europejskim poziomie 

Oba  mercedesy są jednymi z najnowocześniejszych dostępnych na rynku samochodów. Mogą pochwalić się parametrami technicznymi, wśród których na szczególna uwagę zasługuje posiadanie norm emisji spalin Euro 5. Był to wymóg przy staraniu się przez szpital o dotację z Unii Europejskiej.

Nowe samochody będą więc wzmocnieniem taboru samochodów i zastąpią dwa inne samochody.

Zastąpią one dwa stare mercedesy, które są już wyeksploatowane i zostaną wystawione do sprzedaży – mówi nam dyrektor Betlej. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jołEFAwk12 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wk12
Gość
wk12

co jest ważniejsze emisja spalin czy życie pacjenta ,karetka ma jak najszybciej dojechać do pacjenta powinny mieć silniki v12 doładowane anie ograniczenia w emisji spalin

EFA
Gość
EFA

Tadeusz to dzięki twojemu pobytowi tutaj u NAS dziękujemy./PRACOWNICY CZYNNEGO JESZCZE SZPITALA/

joł
Gość
joł

fajna jezdziłem :smilewinkgrin:

Close
X