r e k l a m a
Wiadomości

Szpital ma nową karetkę transportową

40 tys. zł  kosztowała oddana wczoraj do użytku karetka transportowa. Samochód zastąpi wysłużonego Lublina, który uległ awarii 3 miesiące temu. W sfinansowaniu nowego samochodu pomógł jasielski PNiG.

„Udałem się do pana prezesa Kruczaka z prośbą o pomoc w zakupie samochodu transportowego. Pan prezes jak zwykle nie odmówił, za co jestem mu serdecznie wdzięczny. Ponieważ decyzje o zakupie były podejmowane bardzo szybko z efektem takim, że dzisiaj samochód już służy społeczeństwu. Bez pomocy Kruczaka zakup byłby na pewno trudniejszy” –  opowiada o zakupie karetki Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

PNiG na zakup karetki przekazał aż 25 tys. zł, pozostałe pieniądze Szpital zabezpieczył ze środków własnych. To już kolejny raz, kiedy PNiG dofinansowuje zakup sprzętu dla jasielskiego szpitala.

Zbigniew Betlej

Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

„Corocznie taką pomoc uzyskujemy. To nie jest tylko rok bieżący. Ale w latach ubiegłych kiedy się do pana prezesa zwróciliśmy nigdy nam nie odmówił pomocy  czy to finansowej czy innej” – mówił dyrektor Zbigniew Betlej

Pytany o powód, dla którego PNiG od lat decyduje się na pomaganie Szpitalowi, prezes Jan Kruczak odpowiedział:

Jan Kruczak - prezes PGNiG

Jan Kruczak, prezez PNiG Jasło

„Firma od lat pomaga w różnych formach, czy w formach sponsoringu, czy w formach darowizn różnym organizacjom, instytucjom charytatywnym. Między innymi wspomagamy szkoły, domy dziecka, szpitale, inne ośrodki służby zdrowia. W tym roku przeznaczamy większą pomoc na służbę zdrowia i na zakłady opieki społecznej, hospicja. To jest nasz główny cel.”

Jan Kruczak i Jan Woliński - PGNiG

Jan Woliński oraz Jan Kruczak – PNiG Jasło

Otrzymana karetka kosztowała 40 tys. zł i jest to samochód transportowy, wykorzystywany wyłącznie do przewozu pacjentów. Natomiast karetka z wyposażeniem medycznym, używana jako samochód specjalistyczny kosztuje ok. 350 tys. zł. Szpital w tym roku ma zamiar kupić dwie takie karetki dzięki zakwalifikowaniu się do organizowanego przez Ministerstwo programu zakupu ambulansów.

„Czekamy w tej chwili na podpisanie umowy z Ministerstwem. Będziemy mogli zakupić ze środków unijnych dwa duże samochody z pełnym wyposażeniem medycznym. To już na pewno w bardzo dużym stopniu zaspokoi nasze potrzeby i rozwiąże problemy transportowe naszego Pogotowia Ratunkowego”  – tłumaczy dyrektor Betlej.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jazzz
Jazzz
2021 lat temu

Wiecej sprzetu to bardzo dobra wiadomosc!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X