r e k l a m a
Wiadomości

Szpital w Jaśle: Po pikiecie w Rzeszowie nadal pat

Dalej patowa sytuacja szpitali po czwartkowej pikiecie pod budynkiem NFZ w Rzeszowie. Organizatorem pikiety był konwent starostów województwa podkarpackiego. W pikiecie uczestniczyły delegacje wszystkich szpitali w województwie oraz starostowie.

Pikieta pod rzeszowskim NFZ-em. (fot. Krzysztof Łokaj, Fotorzepa)

Podczas spotkania starostów i delegacji poszczególnych szpitali z zastępcą NFZ i delegacją wojewody podkarpackiego zostały przekazane postulaty szpitali. Został wyłoniony komitet składający się z przedstawicieli dyrektorów oraz starostów, który będzie reprezentował podkarpackie szpitale w rozmowach m.in. z Ministerstwem Zdrowia.

Mam przyjemność być w tym zespole roboczym. Będzie on koordynował  następne działania. Będziemy rozmawiać z NFZ-em i Ministerstwem. Walczymy o finansowanie wszystkich szpitali. Po raz pierwszy w historii pokazaliśmy, że działamy wspólnie. Zarząd województwa podkarpackiego, samorządowcy, wszystkie szpitale rejonowe i wojewódzkie mówią jednym głosem – mówił dziś jasielskim mediom starosta jasielski Adam Kmiecik. 

Póki co, nie ma jednak mowy o przełamaniu impasu.

Czekamy na jakiekolwiek decyzje i na odpowiedź na nasze postulaty. Do tej pory odpowiedź była tylko taka – pieniędzy nie ma a kontraktowanie na starych zasadach – mówi dyrektor Zbigniew Betlej.

Jeśli nie uda się wynegocjować nowego porozumienia i szpitale zostaną zmuszone do podpisania przedstawionych kontraktów, to w przypadku jasielskiego szpitala zostaną skrócone godziny przyjęć w Centrum rehabilitacji, wydłużą się kolejki do specjalistów, może również zostać ograniczona liczba łóżek w szpitalu.

Kolejki się wydłużą z tego względu, że też zostały ograniczone limity m.in. na oddziale wewnętrznym, chirurgii, dziecięcym, ortopedii – mówi dyrektor Betlej.

Dyrektor podkreśla, że nie dopuści do zamknięcia któregokolwiek z oddziałów. Dodaje jednak, że jeśli jasielska placówka zmuszona byłaby do przyjmowania pacjentów na bieżąco, spowoduje to zaciąganie większych zobowiązań wobec dostawców.

Będą rosły nadwykonania, za które nie mamy płacone. Ten protest nasz wynika między innymi z tego, że od dwóch lat mamy niezapłacone pieniądze za usługi, które wykonaliśmy. Jeśli te nadwykonania będą rosły, nasi dostawcy poczekają miesiąc, dwa i złożą sprawę do sądu. A na utratę płynności finansowej nie możemy sobie pozwolić – przekonuje Zbigniew Betlej

Nie wykluczone są również zwolnienia. Stracić prace może kilkunastu pracowników z personelu jasielskiego szpitala.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zak
zak
2024 lat temu

PiS-dołki przed wyborami robią zadymę w Rzeszowie.Wiedzą doskonale że zacofanie na Podkarpaciu to tylko i wyłącznie ich zasługa.Przestańcie mydlić ludziom oczy!

Obserwatorka
Obserwatorka
2024 lat temu

Zamiast protestować,trzeba szukać rezerw… Ileż to np. pożera kasy administracja,stołki nikomu nieprzydatne? A czy nie można np.oddzielić etaty szpitalne od przychodnian- ych(????)co poprawiłoby organizację pracy,i dało oszczędności(jakie…???).To oczywiście nie oznacza,że NFOZ winien urealniać koszty szpitala,i nie dopuszczać do długów za to ,zże szpital leczy…

MYK
MYK
2024 lat temu

macie może rację,że to zagrywki polityczne, ale niby dlaczego cała wschodnia ściana Polski jest gorzej traktowana, dlaczego chorzy na wschodzie są gorzej finansowani, OBSERWATOR PISZE DROGA ADMINISTRACJA , A WIESZ CZŁOWIEKU,ŻE JASIELSCY LEKARZE MAJĄ TRZECIE MIEJSCE W POLSCE POD WZGLĘDEM ZAROBKÓW?

Taka jedna,co to wie na 100%
Taka jedna,co to wie na 100%
2024 lat temu

MYK -ale fajna anegdota.Lekarze jasielscy mają 3 miejsce pod względem zarobków??? Wymień kto,może Ci uwierzą,jak nie podadzą gdzie trzeba za ujawnianie danych osobowych(haha)…Zapytaj u żródła,to Ci powiedzą.Tylko nie licz dyżurów,praktyk,które czynią aby godnie żyć,kosztem własnej rodziny i zdrowia…

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x