Wiadomości

Tadeusz Górczyk nowym szefem TVP Rzeszów!

Nowym dyrektorem rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej został Tadeusz Górczyk. Powołany w miejsce odwołanego dziś Jerzego Oleszkowicza.

Tadeusz Górczyk – nowy szef Telewizji Polskiej w Rzeszowie (po lewej)
fot. Jaslonet.pl

Tadeusz Górczyk pochodzi z Jasła, ma 48 lat. Żonaty, posiada dwóch synów. Absolwent AGH w Krakowie. Sprawował mandat posła na Sejm I kadencji z listy Porozumienie Centrum. Był współzałożycielem zarządu spółek radiofonii RMF FM i Fakty w Jaśle. W 2000 roku odpowiedzialny za produkcję programu TV Jasło, gdzie był autorem serwisów informacyjnych. Do 2007 sekretarz miasta Jasła, od 2006 radny powiatowy. Ostatnio kierował Zakładem Obsługi Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Funkcję dyrektora ośrodka regionalnego Telewizji Polskiej w Rzeszowie Tadeusz Górczyk miał objąć już w 2007 r., ale ostatecznie nie doszło do jego nominacji.

Powołanie Tadeusza Górczyka w miejsce Jerzego Oleszkowicza to jedno z pięciu zmian kadrowych w ośrodkach regionalnych, których dokonał dziś Zarząd Telewizji Polskiej S.A. Stanowiska stracili szefowie oddziałów w Rzeszowie, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

Tak pisał na swoim blogu Dariusz Krępski – znany rzeszowski dziennikarz

„Nowy dyrektor Górczyk zakładał kiedyś w Jaśle RMF FM, wtedy jeszcze, gdy krakowska stacja nie była megagigantem jak dziś. A to, że zmiany są konieczne wie na pewno każdy oglądający regionalny program. Może należałoby też popracować nad wizerunkiem tego ośrodka na zewnątrz. W czasach kiedy jak grzyby po deszczu powstają nowe cyfrowe kanały tematyczne tkwienie w mniemaniu, że jest się jedynym słusznym źródłem informacji brzmi trochę jak samouwielbienie, a przecież czego jak czego, ale samouwielbienia dziennikarze TVP Rzeszów twierdzą, że unikają jak ognia. I może wreszcie spotkanie z dyrektorem Górczykiem nie będzie tak trudne jak z jego poprzednikiem Oleszkowiczem. Nawet mój list adresowany imiennie do Pana Dyrektora i wysłany listem poleconym, z propozycją współpracy, pozostał bez odpowiedzi.”
Dariusz Krępski


Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
HM
HM
2023 lat temu

Szczere Gratulacje !

jpł
jpł
2023 lat temu

b r a w o – czas najwyższy pokazać rzeczywistość, aż do bólu. B R A W O

On
On
2023 lat temu

Juuuu Pi!!!!!
Do Dąbrówki wróc <nutki>

Chlop z Jasla
Chlop z Jasla
2023 lat temu

Panie Górczyk mamy nadzieje, że pod Pana kierownictwem te dziennikarzyny nie będą w niektórych sprawach i sprawkach nabierać wody w gęby. Powodzenia.

Sten K
Sten K
2023 lat temu

No to PiS-iory trzymać się, bo sypać się będą pióra:smilewinkgrin::D:D

Lenin Włodzimierz
Lenin Włodzimierz
2023 lat temu

Gratulacje Towarzyszu Pierwszy Sekretarzu.
Teraz tylko jeszcze elektryfikacja wsi i będzie dobrze :p:p:p

xyz
xyz
2023 lat temu

Jaślanin znów na eksponowanym stanowisku.Oby to nie zniszczyć.Gratulacje!!!

zorro94
zorro94
2023 lat temu

Drżyjcie mieszkańcy Białego Domu przy ul. Rynek w Jaśle….Dies irae. Cza:yes:s Prawdy w mediach nadchodzi… Gratulacje dla pana Górczyka!

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x