Wiadomości

Tajemniczy wybuch w Skołyszynie

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy w Jaśle wyjaśniają przyczyny wybuchu w jednym ze sklepów w Skołyszynie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do wybuchu doszło we wtorek około godz. 14, w jednym ze sklepów w Skołyszynie. Wstępnie ustalono, że właściciel znajdującego się na parterze sklepu z instalacjami wodnymi,  wyszedł na chwilę poza teren budynku i wtedy usłyszał huk. Gdy wrócił zobaczył, że wybuch wyrwał ściankę działową wraz z drzwiami oraz uszkodził drzwi prowadzące z kotłowni na zaplecze sklepu. Wybuch uszkodził także stojącą w pobliżu puszkę z czerwoną farbą. Mężczyzna chwycił za gaśnicę i zaczął gasić płonące w kotłowni śmieci.

Do wybuchu doszło w pomieszczeniu kotłowni, jednak ani właściciel sklepu, ani przybyli na miejsce strażacy nie byli w stanie podać przyczyny wybuchu. W kotłowni nie było instalacji gazowej, ani żadnej butli z gazem, czy materiałów łatwopalnych. O zdarzeniu powiadomiono właścicielkę budynku, która fakt wybuchu zgłosiła na Policję dopiero drugiego dnia.

Technicy kryminalistyki wykonali oględziny budynku, zabezpieczono ślady z okopconych ścian i nadpalone śmieci w dwóch węglarkach. Przybyli na miejsce wybuchu biegli wykluczyli możliwość podłożenia materiałów wybuchowych lub jakichkolwiek porachunków. Wstępnie ustalono, że prawdopodobną przyczyną wybuchu było nagromadzenie się w pomieszczeniu kotłowni oparów jakiejś substancji łatwopalnej.

Nad wyjaśnieniem dokładnych przyczyn wybuchu pracują Policjanci Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaslo
jaslo
2024 lat temu

ktoś jaja sobie zrobił i tyle:yes::bigrazz:

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x