Wiadomości

Tajny współpracownik w starostwie

O swojej współpracy ze służbami PRL Stanisław Żygłowicz poinformował już w 2006 roku, kiedy złożył oświadczenie w tej sprawie. Czy jednak nie dziwi fakt, że osoba, która przez 8 lat była zarejestrowana jako TW zasiada we władzach Powiatu?

Może to dziwić tym bardziej, że władze PO jak i PiS jasno wyrażają się w tej kwestii. Jednym głosem prezesi obu partii mówią, iż do piastowania wyższych stanowisk (a takim jest niewątpliwie zarząd powiatu) wymagana jest krystaliczna przeszłość. A jeśli chodzi o Stanisława Żygłowicza mamy tylko zrębek informacji na temat jego przygody ze służbami.

Stanisław Żygłowicz / fot. Jaslonet.pl

Z zachowanych w IPN  informacji wiemy, że Żygłowicz został zarejestrowany w dniu 07.03.1979 roku przez Wydział Paszportów KW MO w Krośnie jako tajny współpracownik o pseudonimie „Drzewo.”  Następnie „Drzewo” został przekazany na stan pionu II KM MO/RUSW w Jaśle. Tam  współpracował aż do 18.02.1987 roku, kiedy został zdjęty z ewidencji. Powodem było „wyczerpanie możliwości operacyjnych.”

Akta Żygłowicza zostały zniszczone.

Nie mamy więc informacji czym zajmował się Żygłowicz przez te 8 lat i na jakich zasadach odbywała się ta współpraca?

Kolejne pytania jakie się rodzą to, czy możemy w tym przypadku mówić o jawności informacji na temat Żygłowicza? Czy radni powiatowi wybierając członków zarządu wiedzieli o przeszłości  kandydatów? I czy wyborcy wybierając swoich przedstawicieli do powiatu znali przeszłość przyszłych radych?

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
84 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mgr Sławomir
Mgr Sławomir
2024 lat temu

cieszy mnie fakt że ten portal potafi wyciągać tego typu tematy na światło dzienne.. brawo dla autora
nie jest to co prawda jakaś sensacja.. zachęcam do lektury dokumentów IPNu.. można się przekonać ilu TW jest obecnie przy władzy w całej Polsce

TWierdzący...
TWierdzący...
2024 lat temu

Podzielcie Polskę idioci na tych co TW byli za komuny i tych co są TW za demokracji,która ponoć jest smaczniejsza dla Narodu..
A moze by tak k… do roboty się wziąść i zamknąć tą inkwizycję polityczą w bunkrach atomowych,by jak wybuchna nie smierdzieli nienawiscia do ludzi????

sprawiedlwy
sprawiedlwy
2024 lat temu

jak taki człowiek może popatrzeć ludziom prosto w oczy. jesli ma trochę honoru powinien się podac do dymisji

Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

Wyciąć dzrzewo natychmiast !

Antek
Antek
2024 lat temu

Kolejny dowód, że zajcoPiS zwalcza układy – ale tylko nie swoje, i agentów bezpieki – jeśli akurat nie są obecnie potrzebni do interesików. Serdeczne pozdrowienia dla Pana Adama P., zasłużonego (ponoć) tropiciela ubeków i obrońcy ideałów Solidarności.

xyz
xyz
2024 lat temu

aż dziw bierze że pan adam p. nie wykrył tego przecież on wszystko wie i każdego oskarża jak mogło to uciec jego fenomenalnej uwadze

Antek
Antek
2024 lat temu

No nieźle, on aż 8 lat współpracował?, musiał grać ważną rolę! Przecież mógł zaszkodzić tylu ludziom swoimi informacjami, zniszczyć im życie. Przykre to bardzo, nie wiedziałem o tym. Przykre bo pewnie wybrał tak długoletnią współpracę by lepiej mu się żyło, a reszta ludzi, czy o nich pomyślał? Dla niego to dobrze, że dokumenty na jego temat zginęły, w innym wypadku ze wstydu przed swoimi wyborcami z domu by nie wyszedł.

traker
traker
2024 lat temu

Cy każda osoba która współpracowała ma sie powiesić czy wystarczy że sie ktoś np przyznał i powiedział że TAK WSPÓŁPRACOWALEM i ok może pracować i żyć a powinno siie gnebić i pietnować tych co zataili swoją przeszłość !!!

Miner
Miner
2024 lat temu

To stary cwaniaczek polityczny, jak SLD był na fali, to startował z SLD, jak PO była na fali to startował z PO, jak w przyszłym roku na fali będzie LPR, to wystartuje z LPR. Szkoda gadać, tylko przykro, że wyborcy dają się tak nabierać. Podobnie postępował Zajac. Jak AWS był na fali , to startował z AWS, jak trzeba było, to startował z LPR, jak PIS był na fali, to startował z PIS. Trudno zatem uznać,że zarówno Żygłowicz jak też Zajac mają jakiekolwiek idee. Sory! Mają!Dbają o własne interesy!!!:uhoh::uhoh::uhoh:

jetzt
jetzt
2024 lat temu

A co na to Rada Powiatu ? Czy jest reakcja radnych?, zarządu? Czy do Jasła zmiany ustrojowe jeszcze nie dotarły? ,a może strach małych ludzi w małym mieście…a swoją drogą TW dalej ogrywa , tyle że jawnie.

"TW piła motorowa "
"TW piła motorowa "
2024 lat temu

trzeba to drzewko wyciąć. Skandal jak ten gość może ludziom w oczy paczyć. Agent jeden powinien podać sie do dymisji ,ciekawe co na to Panowie z PIS skandal co ?

darek w
darek w
2024 lat temu

Tw : „Drzewo” hiih chyba krzaczki? konfident jeden

DRWAL
DRWAL
2024 lat temu

potrzebny drwal? ma siekierke?

E>L
E>L
2024 lat temu

A to szelma, fuj donosiciel 😛

Michał
Michał
2024 lat temu

A Pan Kuba Kowalczyk ile lat ma?

Siekierka
Siekierka
2024 lat temu

najwyższa pora….. prawda wyszła na jaw!!

kibic
kibic
2024 lat temu

Działacz LKS ostoje budował stadion w kołaczycach miał znajomych to mu pomagali

normal
normal
2024 lat temu

Teraz Pan Żygłowicz całym sercem popiera PiS.Zdaje sobie sprawę że w Platformie nie ma czego szukać:yes:

antymąciel
antymąciel
2024 lat temu

A co Panie Michale, już chce Pan wyskoczyć z tekstami typu "gówniarz, nic nie rozumie"?

Kaz
Kaz
2024 lat temu

No i pytanie do PO: Czy to partia z zasadami czy tylko interesowna k… Jeśli to drugie – a chyba tak – to Kołaczyce zaprasza na zakręt w Krajowicach? Miejsce w sam raz na siedzibę…

Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

JESZCZE TO:
Karta E-14 z kartoteki ogólnoinformacyjnej Wydz. "C" KW MO/WUSW Krosno; dziennik rejestracyjny KW MO/WUSW Krosno, poz. 2609; dziennik archiwalnych działu I KW MO/WUSW Krosno, poz 2251; dziennik ewidencji mikrofilmów (wyeliminowana agentura) KW MO/WUSW Krosno, poz. 1073; mikrofilm o sygn. IPN Rz 00139/400 (2251/1); karta Mkr-2 z kartoteki ogólnoinformacyjnej Biura "C" MSW.
Akta paszportowe. Karta PZ-35 z kartoteki paszportowej Biura Paszportów MSW; akta o sygn. EAKS 11656.
ŻRÓŁO: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=Ż&katalogId=3&subpageKatalogId=3&pageNo=1&nameId=14006&osobaId=24495&
:yes::yes:

tadek
tadek
2024 lat temu

Weterynarzem był kiepskim ale za to… [komentarz usunięty za naruszenie regulaminu]

solidaruch
solidaruch
2024 lat temu

I co sie dziwicie? PiS rozdaje karty też w Starostwie więc i tam wybiórcze zasady etyczne są stosowane.

wiesio
wiesio
2024 lat temu

http://www.powiat.jaslo.pl/bip/atach/4/609/1324/Stanislaw%20Zyglowicz066.pdf
a to jest jego oświadczenie majątkowe za rok 2007,za poprzedni rok jeszcze nie ma,,,,

punk
punk
2024 lat temu

"Umarłe drzewa proszą o litość
Umarłe drzewa przed śmiercią krzyczą
Umarłe drzewa proszą o litość
Umarłe drzewa przed śmiercią krzyczą – już czas" refren z piosenki ksu

ja
ja
2024 lat temu

jednym słowem wstyd…..wielki prezes ostoi kołaczyce…

OK
OK
2024 lat temu

Do "ja" Ty chyba nie wiesz kto jest prezesem , owszem był ale nie w tym roku !

mi
mi
2024 lat temu

Mnie wcale nie dziwi, że był prezesem klubu sportowego. W związkach sportowych i klubach w całej Polsce pełno jest agentów i kapusiów. Oni lokowali się na ciepłych stołeczkach w różnych branżach i jak widać też w różnych partiach. PiS nie jest w tym względzie świętym wyjątkiem. I ciągle mamy w kraju bagno.

meggy
meggy
2024 lat temu

Moi drodzy, a czemu piszecie że Pan ”DRZEWO” jest w PiS on należy do Platformy Obywatelskiej i jest członkiem Klubu PO w Radzie Powiatu,a z PiS-em ma tyle wspólnego co kot napłakał on prędzej SLD niż PiS no ale… Platforma Obywatelska funduje nam wszystkim najwyższe standardy w życiu nie tylko politycznym spójrzmy np. na Pana Misiaka lub Pana Karnowskiego najwyższe standardy jakie można sobie tylko wymarzyć 😆

fonikon
fonikon
2024 lat temu

meggy ty musisz byc z PIS-u i nie rozumiesz co jest napisane,wiec tobie trzeba rozrysować to matołku
dla dobra sprawy niebawem wyjdą inne TW i ciekawe z jakiego ugrupowania!

kaz
kaz
2024 lat temu

Słuchaj "ja" to "drzewo" nigdy nie było prezesem LKS Ostoja. By było jasne! Rzecz cała dotyczy czasów komuny, a więc swój swojemu po swojemu dawał d…. A tak w ogóle, to mi mimo wszystko wstyd i pytanie ile tego (…)żyje i wpływa na nasze życie?

meggy
meggy
2024 lat temu

Fonikon ty sam jesteś "Matołkiem" i to przez duże M, a ja wcale nie jestem z PiS-u tylko piszę to co widzę ale po twoim komentarzu stwierdzam że ty na pewno jesteś z PO (czytaj PomagamyOkradać ;)) i dlatego cię to tak zabolało :lol::lol:

olo
olo
2024 lat temu

Meggy, a powiedz mi czym różni się PiS od Platformy w powiecie? Bo nie zauważyłam dotąd różnicy. Zresztą w mieście i całym powiecie jasielskim jest tak samo. Rączka, rączkę myje…

kołaczycok
kołaczycok
2024 lat temu

Teraz już wiem kto mnie podpier……. oj panie Staszku 🙁 ja panu kury indyki, a pan mnie ku… ty donosiciel takie drzewa trzeba wyciąć z PO-lityki

kołaczycanka
kołaczycanka
2024 lat temu

gęba malowana jak z dawnego MO

poinformowany
poinformowany
2024 lat temu

Stanisław Żygłowicz nigdy nie należał do Platformy Obywatelskiej.W powiecie występuje jako sympatyk ale nie jako członek PO.

<lol>
<lol>
2024 lat temu

LUDZIE SAMI NIE WIECIE CO PISZECIE PAN ZYGLOWICZ JEST BARDZO MADRYM I WYKSZTALCONYM CZŁOWIEKIEM W KOŁACZYCACH, MAŁO TO LUDZIOM POMÓGŁ W KOŁACZYCACH TEGO TO NIE NAPISZECIE

kolaczycok
kolaczycok
2024 lat temu

mi pomógł trafić do kartotek sku……. i jeszcze gupiok dawołem mu kury i indyku a on donosił kapo teroz tez kojarzę kto podp…… gienka!

Artur Borubar
Artur Borubar
2024 lat temu

chodząc do szkoły za komuny też żeście współpracowali z systemem.
zresztą kogo to obchodzi czy i z kim współpracował to już jest przeszłość.
Jeśli bliźni wasz zawinił to obowiązkiem chrześcijanina jest mu wybaczyć a nie kamienować!
PS.Prosze prześledzić kariery wszystkich czołowych jasielskich polityków… i zastanowić się:D mocno

ADAM BIELAN
ADAM BIELAN
2024 lat temu

Artur Borubar / 30-03-2009 08:38 / IP: 195.205.2.* Imię prawdziwe tylko nazwisko na O. Wstydzisz się nazwiska. Karierowiczu sam zmieniasz partie jak rękawiczki. Pracujesz zabierając chleb innym. Jakbyś był starszy zapewne też byś był TW Wielki profesorek i nie doszły dyrektor

jaślak
jaślak
2024 lat temu

proszę poinformować miszkańców powiatu o przeszłości , przynależności i ewentualnych kontaktach ze służbami wszystkich radnych powiatowych i miejskich tej jak i poprzednich kadencji i wtedy podać do wiadomości a a nie robić jazde po jednym kolesiu który w dodatku sam się do tego przyznał . – tak wygląda lustracja po polsku .

sprawiedliwy
sprawiedliwy
2024 lat temu

Brawo Kuba!!! , więcej takich tekstów,niektórym wydaje się, ze są nie do.ruszenia.
Pozdrawiam cała redakcje .

do jaślaka
do jaślaka
2024 lat temu

wszystko wkrótce będzie opublikowane

vv
vv
2024 lat temu

Kmieć mógł mieć tylko takich kandydatów na radnych bo to jego środowisko

bob
bob
2024 lat temu

również jestem aby wszystkich radnych powiatu prześwietlić, przewodniczącą Rady również

kibic
kibic
2024 lat temu

Niech każdy popatrzy na siebie czy jest bez grzechu a potem niech oczernia innych jest porzadnym czloweikiem pomagał ludziom w ich najciższych chwilach a ile zrobił do społezności Kołaczyc to tego nie widzicie .Dbał nie tylko o siebie ale takze i o innych nie bój się nie damy Cię skrzywdzić

anarchista
anarchista
2024 lat temu

ku… radny ma 19 000 za siedzenie i na sesjach – tak winika ze sprawozdania finansowego żygłowicza. Czy to was nie wkur…..????

as
as
2024 lat temu

Znam tego Pana bardzo dobrze tak mi sie przynajmniej wydaje . To bardzo pracowity i solidny człowiek.Swoją cieżką praca dorobił sie swojego majątku.Być może kiedyś w życiu zbłądził i może kogoś skrzywdził,ale to nic w porownaniu z tym co zrobił dla swojej rodziny,zawodu i społeczności gminy Brzyska i Kołaczyc.Więc nie skreślajcie jego zasług tylko ze spokojem rozwazcie czy my wszyscy jestesmy tacy dobrzy jak sie nam wydaje ?

NIE uczeń
NIE uczeń
2024 lat temu

do MGR Sławomira Jak zacznę pisać swoje tytułu to strony braknie. Nie rób Pan z siebie NAPRAWDĘ MAGISTRA.

Jola
Jola
2024 lat temu

Ludziska to jest gość który i tak spadnie na cztery łapy. I WY MU W TYM POMOŻECIE.

Zobacz także
Close
Back to top button
84
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x