Wiadomości

Tajny współpracownik w starostwie

O swojej współpracy ze służbami PRL Stanisław Żygłowicz poinformował już w 2006 roku, kiedy złożył oświadczenie w tej sprawie. Czy jednak nie dziwi fakt, że osoba, która przez 8 lat była zarejestrowana jako TW zasiada we władzach Powiatu?

Może to dziwić tym bardziej, że władze PO jak i PiS jasno wyrażają się w tej kwestii. Jednym głosem prezesi obu partii mówią, iż do piastowania wyższych stanowisk (a takim jest niewątpliwie zarząd powiatu) wymagana jest krystaliczna przeszłość. A jeśli chodzi o Stanisława Żygłowicza mamy tylko zrębek informacji na temat jego przygody ze służbami.

Stanisław Żygłowicz / fot. Jaslonet.pl

Z zachowanych w IPN  informacji wiemy, że Żygłowicz został zarejestrowany w dniu 07.03.1979 roku przez Wydział Paszportów KW MO w Krośnie jako tajny współpracownik o pseudonimie „Drzewo.”  Następnie „Drzewo” został przekazany na stan pionu II KM MO/RUSW w Jaśle. Tam  współpracował aż do 18.02.1987 roku, kiedy został zdjęty z ewidencji. Powodem było „wyczerpanie możliwości operacyjnych.”

Akta Żygłowicza zostały zniszczone.

Nie mamy więc informacji czym zajmował się Żygłowicz przez te 8 lat i na jakich zasadach odbywała się ta współpraca?

Kolejne pytania jakie się rodzą to, czy możemy w tym przypadku mówić o jawności informacji na temat Żygłowicza? Czy radni powiatowi wybierając członków zarządu wiedzieli o przeszłości  kandydatów? I czy wyborcy wybierając swoich przedstawicieli do powiatu znali przeszłość przyszłych radych?

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

84
Dodaj komentarz

avatar
84 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
filipekzakdo nie magisternie magisterufffff Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jola
Gość
Jola

Ludziska to jest gość który i tak spadnie na cztery łapy. I WY MU W TYM POMOŻECIE.

poinformowany
Gość
poinformowany

Stanisław Żygłowicz nigdy nie należał do Platformy Obywatelskiej.W powiecie występuje jako sympatyk ale nie jako członek PO.

kołaczycanka
Gość
kołaczycanka

gęba malowana jak z dawnego MO

kołaczycok
Gość
kołaczycok

Teraz już wiem kto mnie podpier……. oj panie Staszku 🙁 ja panu kury indyki, a pan mnie ku… ty donosiciel takie drzewa trzeba wyciąć z PO-lityki

olo
Gość
olo

Meggy, a powiedz mi czym różni się PiS od Platformy w powiecie? Bo nie zauważyłam dotąd różnicy. Zresztą w mieście i całym powiecie jasielskim jest tak samo. Rączka, rączkę myje…

meggy
Gość
meggy

Fonikon ty sam jesteś "Matołkiem" i to przez duże M, a ja wcale nie jestem z PiS-u tylko piszę to co widzę ale po twoim komentarzu stwierdzam że ty na pewno jesteś z PO (czytaj PomagamyOkradać ;)) i dlatego cię to tak zabolało :lol::lol:

kaz
Gość
kaz

Słuchaj "ja" to "drzewo" nigdy nie było prezesem LKS Ostoja. By było jasne! Rzecz cała dotyczy czasów komuny, a więc swój swojemu po swojemu dawał d…. A tak w ogóle, to mi mimo wszystko wstyd i pytanie ile tego (…)żyje i wpływa na nasze życie?

fonikon
Gość
fonikon

meggy ty musisz byc z PIS-u i nie rozumiesz co jest napisane,wiec tobie trzeba rozrysować to matołku
dla dobra sprawy niebawem wyjdą inne TW i ciekawe z jakiego ugrupowania!

meggy
Gość
meggy

Moi drodzy, a czemu piszecie że Pan ”DRZEWO” jest w PiS on należy do Platformy Obywatelskiej i jest członkiem Klubu PO w Radzie Powiatu,a z PiS-em ma tyle wspólnego co kot napłakał on prędzej SLD niż PiS no ale… Platforma Obywatelska funduje nam wszystkim najwyższe standardy w życiu nie tylko politycznym spójrzmy np. na Pana Misiaka lub Pana Karnowskiego najwyższe standardy jakie można sobie tylko wymarzyć 😆

mi
Gość
mi

Mnie wcale nie dziwi, że był prezesem klubu sportowego. W związkach sportowych i klubach w całej Polsce pełno jest agentów i kapusiów. Oni lokowali się na ciepłych stołeczkach w różnych branżach i jak widać też w różnych partiach. PiS nie jest w tym względzie świętym wyjątkiem. I ciągle mamy w kraju bagno.

OK
Gość
OK

Do "ja" Ty chyba nie wiesz kto jest prezesem , owszem był ale nie w tym roku !

<lol>
Gość
<lol>

LUDZIE SAMI NIE WIECIE CO PISZECIE PAN ZYGLOWICZ JEST BARDZO MADRYM I WYKSZTALCONYM CZŁOWIEKIEM W KOŁACZYCACH, MAŁO TO LUDZIOM POMÓGŁ W KOŁACZYCACH TEGO TO NIE NAPISZECIE

kolaczycok
Gość
kolaczycok

mi pomógł trafić do kartotek sku……. i jeszcze gupiok dawołem mu kury i indyku a on donosił kapo teroz tez kojarzę kto podp…… gienka!

Artur Borubar
Gość
Artur Borubar

chodząc do szkoły za komuny też żeście współpracowali z systemem.
zresztą kogo to obchodzi czy i z kim współpracował to już jest przeszłość.
Jeśli bliźni wasz zawinił to obowiązkiem chrześcijanina jest mu wybaczyć a nie kamienować!
PS.Prosze prześledzić kariery wszystkich czołowych jasielskich polityków… i zastanowić się:D mocno

NIE uczeń
Gość
NIE uczeń

do MGR Sławomira Jak zacznę pisać swoje tytułu to strony braknie. Nie rób Pan z siebie NAPRAWDĘ MAGISTRA.

as
Gość
as

Znam tego Pana bardzo dobrze tak mi sie przynajmniej wydaje . To bardzo pracowity i solidny człowiek.Swoją cieżką praca dorobił sie swojego majątku.Być może kiedyś w życiu zbłądził i może kogoś skrzywdził,ale to nic w porownaniu z tym co zrobił dla swojej rodziny,zawodu i społeczności gminy Brzyska i Kołaczyc.Więc nie skreślajcie jego zasług tylko ze spokojem rozwazcie czy my wszyscy jestesmy tacy dobrzy jak sie nam wydaje ?

anarchista
Gość
anarchista

ku… radny ma 19 000 za siedzenie i na sesjach – tak winika ze sprawozdania finansowego żygłowicza. Czy to was nie wkur…..????

kibic
Gość
kibic

Niech każdy popatrzy na siebie czy jest bez grzechu a potem niech oczernia innych jest porzadnym czloweikiem pomagał ludziom w ich najciższych chwilach a ile zrobił do społezności Kołaczyc to tego nie widzicie .Dbał nie tylko o siebie ale takze i o innych nie bój się nie damy Cię skrzywdzić

bob
Gość
bob

również jestem aby wszystkich radnych powiatu prześwietlić, przewodniczącą Rady również

vv
Gość
vv

Kmieć mógł mieć tylko takich kandydatów na radnych bo to jego środowisko

do jaślaka
Gość
do jaślaka

wszystko wkrótce będzie opublikowane

sprawiedliwy
Gość
sprawiedliwy

Brawo Kuba!!! , więcej takich tekstów,niektórym wydaje się, ze są nie do.ruszenia.
Pozdrawiam cała redakcje .

jaślak
Gość
jaślak

proszę poinformować miszkańców powiatu o przeszłości , przynależności i ewentualnych kontaktach ze służbami wszystkich radnych powiatowych i miejskich tej jak i poprzednich kadencji i wtedy podać do wiadomości a a nie robić jazde po jednym kolesiu który w dodatku sam się do tego przyznał . – tak wygląda lustracja po polsku .

ADAM BIELAN
Gość
ADAM BIELAN

Artur Borubar / 30-03-2009 08:38 / IP: 195.205.2.* Imię prawdziwe tylko nazwisko na O. Wstydzisz się nazwiska. Karierowiczu sam zmieniasz partie jak rękawiczki. Pracujesz zabierając chleb innym. Jakbyś był starszy zapewne też byś był TW Wielki profesorek i nie doszły dyrektor

ja
Gość
ja

jednym słowem wstyd…..wielki prezes ostoi kołaczyce…

punk
Gość
punk

"Umarłe drzewa proszą o litość
Umarłe drzewa przed śmiercią krzyczą
Umarłe drzewa proszą o litość
Umarłe drzewa przed śmiercią krzyczą – już czas" refren z piosenki ksu

"TW piła motorowa "
Gość
"TW piła motorowa "

trzeba to drzewko wyciąć. Skandal jak ten gość może ludziom w oczy paczyć. Agent jeden powinien podać sie do dymisji ,ciekawe co na to Panowie z PIS skandal co ?

jetzt
Gość
jetzt

A co na to Rada Powiatu ? Czy jest reakcja radnych?, zarządu? Czy do Jasła zmiany ustrojowe jeszcze nie dotarły? ,a może strach małych ludzi w małym mieście…a swoją drogą TW dalej ogrywa , tyle że jawnie.

Miner
Gość
Miner

To stary cwaniaczek polityczny, jak SLD był na fali, to startował z SLD, jak PO była na fali to startował z PO, jak w przyszłym roku na fali będzie LPR, to wystartuje z LPR. Szkoda gadać, tylko przykro, że wyborcy dają się tak nabierać. Podobnie postępował Zajac. Jak AWS był na fali , to startował z AWS, jak trzeba było, to startował z LPR, jak PIS był na fali, to startował z PIS. Trudno zatem uznać,że zarówno Żygłowicz jak też Zajac mają jakiekolwiek idee. Sory! Mają!Dbają o własne interesy!!!:uhoh::uhoh::uhoh:

traker
Gość
traker

Cy każda osoba która współpracowała ma sie powiesić czy wystarczy że sie ktoś np przyznał i powiedział że TAK WSPÓŁPRACOWALEM i ok może pracować i żyć a powinno siie gnebić i pietnować tych co zataili swoją przeszłość !!!

Antek
Gość
Antek

No nieźle, on aż 8 lat współpracował?, musiał grać ważną rolę! Przecież mógł zaszkodzić tylu ludziom swoimi informacjami, zniszczyć im życie. Przykre to bardzo, nie wiedziałem o tym. Przykre bo pewnie wybrał tak długoletnią współpracę by lepiej mu się żyło, a reszta ludzi, czy o nich pomyślał? Dla niego to dobrze, że dokumenty na jego temat zginęły, w innym wypadku ze wstydu przed swoimi wyborcami z domu by nie wyszedł.

xyz
Gość
xyz

aż dziw bierze że pan adam p. nie wykrył tego przecież on wszystko wie i każdego oskarża jak mogło to uciec jego fenomenalnej uwadze

Antek
Gość
Antek

Kolejny dowód, że zajcoPiS zwalcza układy – ale tylko nie swoje, i agentów bezpieki – jeśli akurat nie są obecnie potrzebni do interesików. Serdeczne pozdrowienia dla Pana Adama P., zasłużonego (ponoć) tropiciela ubeków i obrońcy ideałów Solidarności.

Ronaldo
Gość
Ronaldo

Wyciąć dzrzewo natychmiast !

sprawiedlwy
Gość
sprawiedlwy

jak taki człowiek może popatrzeć ludziom prosto w oczy. jesli ma trochę honoru powinien się podac do dymisji

TWierdzący...
Gość
TWierdzący...

Podzielcie Polskę idioci na tych co TW byli za komuny i tych co są TW za demokracji,która ponoć jest smaczniejsza dla Narodu..
A moze by tak k… do roboty się wziąść i zamknąć tą inkwizycję polityczą w bunkrach atomowych,by jak wybuchna nie smierdzieli nienawiscia do ludzi????

darek w
Gość
darek w

Tw : „Drzewo” hiih chyba krzaczki? konfident jeden

DRWAL
Gość
DRWAL

potrzebny drwal? ma siekierke?

E>L
Gość
E>L

A to szelma, fuj donosiciel 😛

wiesio
Gość
wiesio

http://www.powiat.jaslo.pl/bip/atach/4/609/1324/Stanislaw%20Zyglowicz066.pdf
a to jest jego oświadczenie majątkowe za rok 2007,za poprzedni rok jeszcze nie ma,,,,

solidaruch
Gość
solidaruch

I co sie dziwicie? PiS rozdaje karty też w Starostwie więc i tam wybiórcze zasady etyczne są stosowane.

tadek
Gość
tadek

Weterynarzem był kiepskim ale za to… [komentarz usunięty za naruszenie regulaminu]

Ronaldo
Gość
Ronaldo

JESZCZE TO:
Karta E-14 z kartoteki ogólnoinformacyjnej Wydz. "C" KW MO/WUSW Krosno; dziennik rejestracyjny KW MO/WUSW Krosno, poz. 2609; dziennik archiwalnych działu I KW MO/WUSW Krosno, poz 2251; dziennik ewidencji mikrofilmów (wyeliminowana agentura) KW MO/WUSW Krosno, poz. 1073; mikrofilm o sygn. IPN Rz 00139/400 (2251/1); karta Mkr-2 z kartoteki ogólnoinformacyjnej Biura "C" MSW.
Akta paszportowe. Karta PZ-35 z kartoteki paszportowej Biura Paszportów MSW; akta o sygn. EAKS 11656.
ŻRÓŁO: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=Ż&katalogId=3&subpageKatalogId=3&pageNo=1&nameId=14006&osobaId=24495&
:yes::yes:

Kaz
Gość
Kaz

No i pytanie do PO: Czy to partia z zasadami czy tylko interesowna k… Jeśli to drugie – a chyba tak – to Kołaczyce zaprasza na zakręt w Krajowicach? Miejsce w sam raz na siedzibę…

antymąciel
Gość
antymąciel

A co Panie Michale, już chce Pan wyskoczyć z tekstami typu "gówniarz, nic nie rozumie"?

normal
Gość
normal

Teraz Pan Żygłowicz całym sercem popiera PiS.Zdaje sobie sprawę że w Platformie nie ma czego szukać:yes:

kibic
Gość
kibic

Działacz LKS ostoje budował stadion w kołaczycach miał znajomych to mu pomagali

Siekierka
Gość
Siekierka

najwyższa pora….. prawda wyszła na jaw!!

Michał
Gość
Michał

A Pan Kuba Kowalczyk ile lat ma?

Mgr Sławomir
Gość
Mgr Sławomir

cieszy mnie fakt że ten portal potafi wyciągać tego typu tematy na światło dzienne.. brawo dla autora
nie jest to co prawda jakaś sensacja.. zachęcam do lektury dokumentów IPNu.. można się przekonać ilu TW jest obecnie przy władzy w całej Polsce

Close
X