Wiadomości

Tak będą wyglądać obchody 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Jaśle

W dniu 18 stycznia 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie powołanego przez Senatora Stanisława Zająca Społecznego Komitetu Obchodów 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Jaśle i Powiecie Jasielskim.

W 2010 r. obchodzić będziemy 70. rocznicę Mordu Katyńskiego, dramatu tysięcy polskich żołnierzy i oficerów, uwięzionych i zamordowanych m.in. w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie i Miednoje, po zdradzieckiej napaści armii czerwonej na Polskę we wrześniu 1939 roku. Dokonano w tym czasie planowej eksterminacji Polaków, elity polskiego społeczeństwa, wybitnych Synów Narodu. Wielu z nich pochodziło z Jasła i Powiatu Jasielskiego.

Społeczny Komitet zaproponował, aby planowane na miesiąc kwiecień obchody składały się z kilku tematycznych segmentów: uroczystości kościelnej i odsłonięcia pamiątkowej tablicy, sesji naukowej, konkursowych prezentacji plastycznych, literackich i występów artystycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu Powiatu Jasielskiego, plenerowej wystawy i projekcji filmu „Katyń”.

W spotkaniu Komitetu wzięli udział m.in. Senator Stanisław Zając, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, Przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle Alicja Zając, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Wicestarosta Jasielski Witold Lechowski, Członek Zarządu Powiatu Adam Pawluś, Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska, Dyrektor I LO Zbigniew Waszkiel, Dyrektor II LO Wacław Błasik, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 Robert Niemiec, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Grzegorz Zięba.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
js
js
2024 lat temu

Czego to jeszcze nie zrobią dla kampanii wyborczej?

on
on
2024 lat temu

To się nazywa autopromocja, a gdzie nowe miejsca pracy, godne zarobki, rozwój regionu ?

ixi
ixi
2024 lat temu

PiSUARY opieraja swoja propagande na martyrologii, bo nie maja NIC DO ZAOFEROWNIA na dzien dzisiejszy i przyszlosc!
Dlaczego tak jest ? – bo sami sa reliktem poprzedniego systemu – a w dzisiejszyh realiach sie gubia i nie wiedza jak sie zachowac. Polsce potrzeba rozwoju i inwestycji a nie wiecznej martyrologii.

Robotnik
Robotnik
2024 lat temu

Nagonka na szkoły już się rozpoczęła. Prikaz z góry, jak za dawnych dobrych komitetowych lat. Tyle ,że wtedy telefony szły z ulicy Świerczewskiego. Ktoś coś wymyśli i zwala realizacje na innych. Do roboty nauczyciele i uczniowie, a władze do zdjęć i zaszczytów.

Baska
Baska
2024 lat temu

Jak ida wybory, to trzeba sie pokazac. Najlepiej zagrac obywatelom na uczuciach. Co to za OBLUDA !!!
Mieli tyle czasu, i nikt o Katyniu w Jasle nie wspomnial.Wstydzic sie powinni.

Mach
Mach
2024 lat temu

Szkoda strzępić jęzora i palców dla tego co powyżej.

ut
ut
2024 lat temu

W KWIETNIU TO KOŃCZY MI SIĘ KURONIÓWKA !!!!!!!!-PRACY ,PRACY ,PRACY POTRZEBUJĘ ,ANIE IGRZYSK !DOŚĆ JUŻ TYCH TABLIC ,POMNIKÓW ,NOWYCH KOŚCIOŁÓW !!! PRACY NAM POTRZEBA ,CZY DOTRZE TO W KOŃCU DO TYCH ZAJĄCÓW ,KUROWSKICH ,PAWLUSIÓW ,RZOŃCÓW ITP.KREW CZŁOWIEKA ZALEWA JAK CZYTA TAKIE COŚ !CO ONI MYŚLĄ ,ŻE JAŚLANIE PADNĄ NA KOLANA W ZACHWYCIE NAD POMYSŁEM ZAJĄCA ??? PRACY ,PRACY !!-A NIE IGRZYSK PANIE ZAJĄC !

Wiesiek
Wiesiek
2024 lat temu

No, pewno, że się chcą pokazać. Zaproszą jak zwykle samych swoich, a o rodzinach osób pomordowanych oczywiście zapomną, i ich nie zaproszą na uroczystości , aby nie psuć atmosfery.
Ty, "ut" przestań udawać, nie narzekaj ciągle i chwyć się za uczciwą pracę, bo napiszę kim jesteś.

ten zły
ten zły
2024 lat temu

I tu też ta sama informacja rodem z PRL-u.
Funkcyjny towarzysz powołuje innych aparatczyków do SPOŁECZNEGO ciała pod nazwą Społeczny Komitet Obchodów ….
Towarzysze z PiS i PO, a gdzie czynnik społeczny?!!!
Czy będzie zarządzony ukazem Funkcyjnego towarzysza jakiś czyn społeczny – pytanie do towarzysza o ksywie Feliks Dzierżyński(lub Krwawy Feliks)

Zbigniew KORNELL
Zbigniew KORNELL
2024 lat temu

Kochana Pani Burmistrz Miasta Jasła, Maria KUROWSKA. Szczególne wyrazy podziękowania i poważania dla Pani Burmistrz, za czynione przygotowania do uroczystych obchodów 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej na swoim terenie. Zbigniew KORNELL – RODZINA KATYŃSKA.

T.O.
T.O.
2024 lat temu

odpowiedż na komentarz ut.
chcesz pracy to weż się do roboty a nie gadaj co ci ślina na język przyniesie.Nim coś napiszesz pomyśl chyba że siano masz w głowie to i napewno pracy wtedy nie znajdziesz.

Zobacz także
Close
Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x