r e k l a m a
Wiadomości

Tak będą wyglądać obchody 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Jaśle

W dniu 18 stycznia 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie powołanego przez Senatora Stanisława Zająca Społecznego Komitetu Obchodów 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Jaśle i Powiecie Jasielskim.

W 2010 r. obchodzić będziemy 70. rocznicę Mordu Katyńskiego, dramatu tysięcy polskich żołnierzy i oficerów, uwięzionych i zamordowanych m.in. w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie i Miednoje, po zdradzieckiej napaści armii czerwonej na Polskę we wrześniu 1939 roku. Dokonano w tym czasie planowej eksterminacji Polaków, elity polskiego społeczeństwa, wybitnych Synów Narodu. Wielu z nich pochodziło z Jasła i Powiatu Jasielskiego.

Społeczny Komitet zaproponował, aby planowane na miesiąc kwiecień obchody składały się z kilku tematycznych segmentów: uroczystości kościelnej i odsłonięcia pamiątkowej tablicy, sesji naukowej, konkursowych prezentacji plastycznych, literackich i występów artystycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu Powiatu Jasielskiego, plenerowej wystawy i projekcji filmu „Katyń”.

W spotkaniu Komitetu wzięli udział m.in. Senator Stanisław Zając, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, Przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle Alicja Zając, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Wicestarosta Jasielski Witold Lechowski, Członek Zarządu Powiatu Adam Pawluś, Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska, Dyrektor I LO Zbigniew Waszkiel, Dyrektor II LO Wacław Błasik, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 Robert Niemiec, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Grzegorz Zięba.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
T.O.Zbigniew KORNELLten złyWiesiekut Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
js
Gość
js

Czego to jeszcze nie zrobią dla kampanii wyborczej?

Zbigniew KORNELL
Gość
Zbigniew KORNELL

Kochana Pani Burmistrz Miasta Jasła, Maria KUROWSKA. Szczególne wyrazy podziękowania i poważania dla Pani Burmistrz, za czynione przygotowania do uroczystych obchodów 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej na swoim terenie. Zbigniew KORNELL – RODZINA KATYŃSKA.

ten zły
Gość
ten zły

I tu też ta sama informacja rodem z PRL-u.
Funkcyjny towarzysz powołuje innych aparatczyków do SPOŁECZNEGO ciała pod nazwą Społeczny Komitet Obchodów ….
Towarzysze z PiS i PO, a gdzie czynnik społeczny?!!!
Czy będzie zarządzony ukazem Funkcyjnego towarzysza jakiś czyn społeczny – pytanie do towarzysza o ksywie Feliks Dzierżyński(lub Krwawy Feliks)

Wiesiek
Gość
Wiesiek

No, pewno, że się chcą pokazać. Zaproszą jak zwykle samych swoich, a o rodzinach osób pomordowanych oczywiście zapomną, i ich nie zaproszą na uroczystości , aby nie psuć atmosfery.
Ty, "ut" przestań udawać, nie narzekaj ciągle i chwyć się za uczciwą pracę, bo napiszę kim jesteś.

ut
Gość
ut

W KWIETNIU TO KOŃCZY MI SIĘ KURONIÓWKA !!!!!!!!-PRACY ,PRACY ,PRACY POTRZEBUJĘ ,ANIE IGRZYSK !DOŚĆ JUŻ TYCH TABLIC ,POMNIKÓW ,NOWYCH KOŚCIOŁÓW !!! PRACY NAM POTRZEBA ,CZY DOTRZE TO W KOŃCU DO TYCH ZAJĄCÓW ,KUROWSKICH ,PAWLUSIÓW ,RZOŃCÓW ITP.KREW CZŁOWIEKA ZALEWA JAK CZYTA TAKIE COŚ !CO ONI MYŚLĄ ,ŻE JAŚLANIE PADNĄ NA KOLANA W ZACHWYCIE NAD POMYSŁEM ZAJĄCA ??? PRACY ,PRACY !!-A NIE IGRZYSK PANIE ZAJĄC !

Mach
Gość
Mach

Szkoda strzępić jęzora i palców dla tego co powyżej.

Baska
Gość
Baska

Jak ida wybory, to trzeba sie pokazac. Najlepiej zagrac obywatelom na uczuciach. Co to za OBLUDA !!!
Mieli tyle czasu, i nikt o Katyniu w Jasle nie wspomnial.Wstydzic sie powinni.

Robotnik
Gość
Robotnik

Nagonka na szkoły już się rozpoczęła. Prikaz z góry, jak za dawnych dobrych komitetowych lat. Tyle ,że wtedy telefony szły z ulicy Świerczewskiego. Ktoś coś wymyśli i zwala realizacje na innych. Do roboty nauczyciele i uczniowie, a władze do zdjęć i zaszczytów.

ixi
Gość
ixi

PiSUARY opieraja swoja propagande na martyrologii, bo nie maja NIC DO ZAOFEROWNIA na dzien dzisiejszy i przyszlosc!
Dlaczego tak jest ? – bo sami sa reliktem poprzedniego systemu – a w dzisiejszyh realiach sie gubia i nie wiedza jak sie zachowac. Polsce potrzeba rozwoju i inwestycji a nie wiecznej martyrologii.

on
Gość
on

To się nazywa autopromocja, a gdzie nowe miejsca pracy, godne zarobki, rozwój regionu ?

T.O.
Gość
T.O.

odpowiedż na komentarz ut.
chcesz pracy to weż się do roboty a nie gadaj co ci ślina na język przyniesie.Nim coś napiszesz pomyśl chyba że siano masz w głowie to i napewno pracy wtedy nie znajdziesz.

Close
X