r e k l a m a
Wiadomości

Tak zagra orkiestra Jurka Owsiaka w Jaśle. Zobacz plan imprezy

Rokowo, jazzowo, hip-hopowo, tak zapowiada się XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle.

W tym roku imprezy muzyczne odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury.

10 stycznia o godzinie 17.00 w MDK wystąpił zespół Xilov jednocześnie otwierając pierwszy z kilku zaplanowanych w tym dniu koncertów.

Ganja Transformers

Po jasielskiej grupie o godz. 18.00 – na scenie zainstaluje się tarnobrzeska formacja Ganja Transformers (http://www.myspace.com/ganjatransformers).

Muzyka Ganja Transformens opiera się głównie na mocnym graniu, a reggae jest dodatkiem od zawsze zakorzenionym w sercu i duszy wszystkich muzyków tego zespołu. Ganja Transformens powstała w 2003 roku w Tarnobrzegu z inicjatywy Dawida ,,Kingfire’a? Myśliwca – założyciela takich tarnobrzeskich formacji jak: Dusza czy Dobranoc. Ich muzykę określić można jako połączenie alternatywy, reggae i punka.

Jakub „Żmij” Zielina

O 18.30 wystąpi krakowski instrumentalista Jakub „Żmij” Zielina (http://www.myspace.com/jakubzmijzielina). W jego twórczości przewijają się motywy etniczne, transowe i rockowe.

W środowisku muzyków stał się rozpoznawalny dzięki solowym występom na samodzielnie skonstruowanej gitarze i stopie perkusyjnej. Obecnie współpracuje z zespołami Żmij (od 2008), Przerwa, Koza Nieboga oraz z Wojciechem „Pinokio” Sochaczewskim (Guru – Shishya). Pisze utwory min. dla Agnieszki Grochowicz i Agnieszki Trzepizur. Jest autorem muzyki, scenariusza i wizualizacji do trzech spektakli multimedialnych: „Eviva l’arte wg Kazimierza Przerwy-Tetmajera”, „Pierwszy krzyk, czyli jak powstał świat?” oraz „Dziady” (w przygotowaniu).

Żmij na swoim koncie występy w prestiżowych klubach min. U Muniaka, Strefa 22, Loch Camelot, w klubie Owczarnia w Jaworkach kolo Szczawnicy i na festiwalach, min. na Jurassic Rock Festival, Jarmarku Dominikanskim w Gdańsku.

Uczestniczył w transmitowanych przez telewizję publiczną koncertach w ramach festiwalu „FAMA”. Utwór „Rodeo” został wykorzystany w telewizyjnej kampanii reklamowej jednej z telefonii komórkowych, zaś teledysk emitowany byl przez stacje MTV. Występował na koncercie towarzyszącym wyborom „Miss Malopolska 2006”.

O 19.00 w jazowy klimat zostanie utrzymany dzięki grupie UDA (http://www.myspace.com/udauda).

UDA powstały późną jesienią 2009 roku. Powołali je do życia członkowie różnych krakowskich zespołów undergroundowych (Wnętrza, Żmij, Dust Bunnies). Muzyka UD swobodnie dryfuje pomiędzy szpiegowskim jazzem a nieco niepoczytalnym rockiem awangardowym

Po Światełku do nieba, ok. 20.20 sceną zawładnie muzyka Hip-Hop, R&B, Funk, Reggae, Beatbox – Jasło, za sprawą DPD Slynda, Jaszczewa, Marvela, Bibuła, Bartoxa i DJ Noriza.

Szczegółowy plan XVIII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Godz 16.00 – Blok MDK
Godz 17.00 – XILOV (rock – Jasło)
Godz 18.00 – GANJA TRANSFORMERS (Reaggae, rock – Tarnobrzeg)
Godz 18.30 – JAKUB „ŻMIJ” ZIELINA (etnic, trans, rock – Kraków)
Godz 19.00 – UDA (Szpiegowski jazz – Kraków)
Godz 19.30 Licytacja
Godz 20.00 Światełko do nieba
Godz 20.20 DPD Slynd Jaszczep Marvel Bibuł
Bartox [Beatbox Show] i DJ Noriz (Hip-Hop, R&B, Funk, Reggae, Beatbox – Jasło)

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
misia
misia
2024 lat temu

Jesteście wielcy!!!! Brawo organizatorzy i MDK, który mimo skromnych warunków pomaga WOPŚ!!!!!!!! Tak trzymać!!

ixi
ixi
2024 lat temu

jaka jest zasadnicza roznica miedzy MDK a JDK?…zasadnicza, tylko ten ostatni jest zdalnie sterowany z Urzedu Miasta i plebanii…:confused:

AlekCh
AlekCh
2024 lat temu

WOŚP przez 1 dzień robi więcej dla dzieci niż kościółek przez cały rok…

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

No w końcu widzę jakieś normalne komentarze 🙂
Jestem ZA !

.
.
2024 lat temu

owsiak kradnie imarnuje pieniądze od ludzi na koncerty i pokazy sztucznych ogni a Kościół to co zbiera przeakazuje naprawdę potrzebującym tępić owsicę bo to zaraza

kuk99
kuk99
2024 lat temu

Super bedzie fajnie 🙂

ja
ja
2024 lat temu

10 grudnia? ;D

kaja
kaja
2024 lat temu

do IP: 88.220.132.* a komu to tak ten Twój kościół pomógł?? – oświeć mnie, bo ja jakoś nic kościelnego nie zauważyłam w szpitalach, gdzie moje dzieci korzystały ze sprzętu WOŚP.

Wicherek
Wicherek
2024 lat temu

ixi nie zgadzam się z Tobą!Ten ostatni(JDK) wyrwał się spod kontroli wszystkich, i to jest tragedia! Ale jest prosty sposób. Myślę,że myślimy tak samo. Podziękować za owocną współpracę i przekazać np. do Jedlicza.

DLA JURKA
DLA JURKA
2024 lat temu

Ja co go Jurka Owsiaka mam zastrzezenia sluchajcie maja w tym roku szpitale prywatyzowac dla kogo gajemy te pieniadze przeznaczamy je jak myslicie prywaciarzom a nie chorym i potzrebujacym a i dlaczego Jurek Owsiak wyleczyl sie z jakania dlatego za kradl kase wszyscy mu ufacie ja go oczywiecie nie obrazam inicjatywa jest dobra ale zeby ta pieniadze trafialy do ludzi potzrebujacych oj trafialy………pa

jerry
jerry
2024 lat temu

w JDK-u rządzi klon pani burmistrz, ten sam styl, pachnie pisuarem na kilometr,a to nie jest miły zapach, teraz imprezy kulturalne przeniosly sie do fary, za mlodu byłem w JDK-u na Budce Suflera,lady pank, perfekcie a nawet na operze madame Butterflay, ale wtedy były inne czasy, teraz to jest tylko straszny dwór i biała dama straszy

demo
demo
2024 lat temu

wara od owsiaka,dzieki niemu mam pompę insulinową za darmo i moge normalnie żyć, co mi ten ciemnogród jasielski dał, jest mi wstyd,ze miasto osobno zbiera pieniądze jak by te od owsiaka były śmierdzące, cukrzycy wam życzę podkościelne staruchy

Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x