Wiadomości

Tarnowiec powiedział "Tak" Bogusławowi Wójcikowi

Mimo niskiej frekwencji, tylko 15,9%, za tym aby Bogusław Wójcik objął stanowisko wójta opowiedziało się aż 95% glosujących.

Do urn trafiło 1161 kart do głosowania. Na 1148 ważnych głosów, „tak” Bogusławowi Wójcikowi powiedziało 1088 osób, a „nie” tylko 60 wyborców.

Poparcie jakiego udzielili wyborcy nowemu wójtowi było zaskoczeniem nawet dla samego zainteresowanego.

Bogusław Wójcik

Bogusław Wójcik, wójt gminy Tarnowiec (fot. W. Żebracki)

Jestem bardzo zaskoczony, przyznam szczerze, że myślałem, iż otrzymam mniejsze poparcie. Tak dobry wynik traktuję jako uznanie dla mojej dotychczasowej pracy w gminie, pracuję już 19 lat i ludzie mnie trochę znają. Dlatego ja to poparcie chcę traktować jako poparcie moich dotychczasowych działań – mówił Bogusław Wójcik.

Niestety frekwencja niedzielnych wyborów była na poziomie 16%. Co może wskazywać na to, że mieszkańcom gminy Tarnowiec nie zależy w takim stopniu na wyborze swoich przedstawicieli zarówno do parlamentu europejskiego (frekwencja rzędu 15%) jak i do władz gminnych.

Gmina Tarnowiec

Jednak, jak podkreśla Wójcik,  wybory wójta miały specyficzny charakter i w tym należy szukać przyczyny tak słabej frekwencji.

Myślę, że jedną z  przyczyn tak niskiej frekwencji mogło być to, że był tylko jeden kandydat i wiele ludzi uważało, że jak jest  tylko jedna kandydatura, to ten kandydat jakby z „automatu” zostaje wójtem – tłumaczył Wójcik.

Na pytanie, czy kontrowersje wokół jego osoby, które pojawiły się na początku kampanii wyborczej były odczuwane podczas spotkań z mieszkańcami, Wójcik odpowiedział:

Na początku kampanii było trochę zamieszania ale później na spotkaniach, które miałem z mieszkańcami gminy, dominowały sprawy i problemy bieżące. Dyskusje były merytoryczne, nie było żadnych „ataków politycznych”  – wyjaśnił Bogusław Wójcik.  
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
masynia
masynia
2024 lat temu

No i jest pensyjka jakby wyższa niż poprzednio.Reszta będzie bez zmian,jak to w Tarnowcu od dziesiątków lat trwa.Koło parafii pieknie,im dalej tym wiekszy syf…To pewnie Ci blizej się wezbrali w sobie i poszli powrzucać do urny jego mościa przywołanie-Wójcik,które pochodzi od slowa "wójcio" co znaczy wójt,od wojtka.

DZIAŁACZ SOLIDARNOŚCI
DZIAŁACZ SOLIDARNOŚCI
2024 lat temu

do masynia :
gdyby np wygrał J Muzyka , gdyby startował , to też by był taki sam komentarz ?
dość rzadów PIS-u i kleru.

mieszczuch
mieszczuch
2024 lat temu

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. A w Jaśle jak nie burak to dewotka.

Analityk
Analityk
2024 lat temu

Patrząc na te wyniki to ten wójt nie miałby szans w normalnych wyborach,Muzyka miałby 3 razy więcej głosów.Takie słabe poparcie to dobra wiadomośc dla kandydatów na wójta w normalnych wyborach!!

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Wyborca jest suwerenem,on decyduje.Wszelkie komentarze zbędne,a p.Muzyka?:lol:

masynia
masynia
2024 lat temu

Do DZIAŁACZA SOLIDARNOŚCI: pełna zgoda w ocenie sprawy,tylko wiecej spewu i grania by se było do posłuchania na miejscowym pastwisku:lol:

pisek
pisek
2024 lat temu

mieszczuchu! gdyby poprzedni burmistrz nie załatwił pieniędzy dla ZG WISŁOKA to Tarnowiec do dzisiaj by nie miał kanalizacji a obecna burmistrzyni też pomaga jak moze i umie więc nie pluj frustracie na nasze Jasełko .Pozdrowiam piękny Tarnowiec.

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x