r e k l a m a
Wiadomości

Teraz Lerg chce kupić Gamrat

Firma Lerg S.A. z siedzibą w Pustkowie-Osiedlu złożył pisemną ofertę cenową dotyczącą nabycia pakietu 85% akcji „Gamrat” S.A. – poinformował w piątek na swojej stronie Minister Skarbu Państwa.

Po fiasku rozmów z firmą Lentex z Lublińca, znanym producentem wykładzin (czytaj więcej), resort zwrócił się do dwóch firm z listy rezerwowej – Gerfloru, który także produkuje wykładziny oraz  Lerg z poddębickiego Pustkowa wytwarzający żywice syntetyczne. Ten ostatni złożył ofertę cenową zakupu 85% akcji jasielskiej spółki.

Pozostałe 15 procent ma trafić nieodpłatnie do 3,5 tysiąca byłych i obecnych pracowników Gamratu. Przeciwni takiej formie prywatyzacji są związkowcy, którzy wcześniej protestowali przeciwko ewentualnemu przejęciu zakładu przez Lentex. Ich zdaniem najlepszym wyjściem dla spółki jest akcjonariat pracowniczy.

Rozważenia przez ministerstwo tej formy prywatyzacji chcą również radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego, którzy na poniedziałkowej sesji mają wystosować wspólne stanowisko w tej sprawie

Do zajęcia powyższego stanowiska skłania fakt dotychczasowego przebiegu kolejnej próby prywatyzacji Spółki, prowadzonej w drodze negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Podejście to bardzo negatywnie rokuje, co do dalszego funkcjonowania Spółki pod rządami nowego inwestora, dla jej rozwoju i dla zapewnienia miejsc pracy pracowników, a tym samym na społeczny odbiór procesu prywatyzacji, jako niezbędnego kierunku przekształcenia gospodarki polskiej (…) – piszą w uzasadnieniu radni.

kk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
SaraCHORE PAŃSTWO !!!!!zadowolony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zadowolony
Gość
zadowolony

NO TO OSTATNI ZAKŁAD W PISOWSKIM JAŚLE DO KASACJI ???? PODZIELI LOS PŁYT WIÓROWYCH RAFINERII I INNYCH.

CHORE PAŃSTWO !!!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!!!

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" — kto doszedł po grzbietach i trupach robotniczych do celu , a teraz się na nich wypiął , kto zniszczył Solidarność i jej szczytne cele walcząc nie o robotników, ale o koryto i własną pozycję , kto wreszcie dzisiaj pomaga w jednoczeniu i walce o wspólną sprawę , godziwą zapłatę za ciężką pracę i byt ,który jest gorszy niż skazanych przestępców , czy sierot w domach dziecka, a na których utrzymanie idzie kilka razy więcej środków niz na 1 osobę w większośći polskich rodzin utrzymujących się z uczciwej pracy, czy wypracowanej emerytury . Gdzie są następcy… Czytaj więcej »

Sara
Gość
Sara

Boże mniej w opiece ostatnie bastiony polskich przedsiębiorstw.Nie daj Jasłu stać się PGR-em i wsią w negatywnym tego słowa znaczeniu….:upset:

Close
X