r e k l a m a
Wiadomości

To już 90 lat PCK (foto)

Jest przy mnie, to najważniejsze – mówi pani Lucyna o pani Annie, siostrze PCK, która pomaga schorowanej 85 – letniej  kobiecie odwiedzając ją kilka razy w tygodniu. Takich osób jak pani Anna jest więcej, a dzisiaj obchodzą swoje święto – 90 lat istnienia PCK.

Pomagają tym, którym nie mogą pomóc najbliżsi, mimo że trudna to praca. Co ich ciągnie do osób potrzebujących? Bo są – słyszę w odpowiedzi.

W Jaśle z pomocy Czerwonego Krzyża korzysta 170 osób. Potrzebującymi zajmuje się 70 sióstr PCK. Jest to praca trudna i niewdzięczna. Wśród osób, którymi zajmują się siostry PCK są osoby ze schorzeniami ruchu.


Niosą pomoc

Opieka jaką roztacza PCK jest skierowana do różnych osób.

Pomagamy doraźnie np. poprzez wydawanie odzieży, żywności, pomagamy szkołom. Oprócz tego zajmujemy się honorowymi dawcami krwi, zrzeszamy więcej niż 10 klubów honorowych dawców krwi – mówi Krystyna Długosz, kierownik Zarządu Rejonowego PCK Jasło.

W młodych siła

W działalność PCK włącza się młodzież, która zrzesza się w szkolnych kołach pomagając innym. Tradycja ta sięga aż 1922 roku, kiedy powstały pierwsze szkolne koła PCK w Jaśle, a w 1928 zaistniały we wszystkich szkołach średnich i podstawowych. PCK zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.


Współpraca z najmłodszymi członkami naszej organizacji układa się bardzo dobrze. Najlepszym tego dowodem jest to, że ponad 50% członków naszej organizacji w Zarządzie Rejonowym w Jaśle jest to młodzież szkolna – mówi Bogdan Konieczny, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle.

Dziś podczas obchodów 90-lecia istnienia PCK w Domu Kultury zostały przyznane odznaczenia i medale pamiątkowe.


Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotorelacja:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sydney
Sydney
2024 lat temu

A pani Iza to niby za co ten medal dostała dziwna sprawa. A gdzie prawdziwi krwiodawcy pewno na schodach przed JDK.

ut
ut
2024 lat temu

A może by tak dac podwyżki tym siostrą PCK co za marne grosze od rana do wieczora ,w soboty i niedzielę opiekują się podopiecznymi PCK. Piersi do orderu wystawic to ma kto !.Tylko jakoś dziwnie mało między nimi sióstr PCKa .

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x