Wiadomości

Tomasz Poręba odpowiada na wpis Marka Migalskiego

Marek Migalski, który początkiem września wnioskiem Legutki i Poręby został wykluczony z delegacji PiS do Parlamentu Europejskiego znów budzi kontrowersje u byłych kolegów klubowych. Na swoim blogu Migalski skomentował piątkową konwencję PiS w Rzeszowie, na której przedstawiono osoby rekomendowane do startu w nadchodzących wyborach samorządowych, między innymi Marię Kurowską – aktualną burmistrz Jasła.

Zobacz wpis na blogu Marka Migalskiego

Marek Migalski, fot. archiwum

Eurodeputowany, na swoim blogu wylicza błędy rozpoczętej już kampanii samorządowej, a samo spotkanie w Rzeszowie nazywa „katastrofą”. Na wpis Marka Migalskiego zareagował Tomasz Poręba, jeden z wnioskodawców wykluczenia Migalskiego z delegacji PiS. Jego odpowiedź, została nadesłana do redakcji portalu Jaslonet.pl przez asystenta europosła Tomasza Poręby, Jakuba Piaseckiego.

Odpowiedź na wpis na blogu Marka Migalskiego:

„I znowu muszę pisać o Migalskim i choć średnio to przyjemne zajęcie, to niestety konieczne. Atakuje on bowiem kolejny raz brutalnie PiS i jak to zwykle w jego przypadku bywa, bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tego o czym pisze. Tym razem atakuje za konferencję samorządową w Rzeszowie podczas której Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło osoby rekomendowane przez lokalne struktury do startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Atakuje na oślep byle tylko PiS dołożyć. Smutne jest to, że poziom tych ataków jest z każdym wpisem coraz niższy. Ale po kolei.

Konferencja odbywała się 17 września br. i w oczywisty sposób  musiały się na niej pojawić odwołania do kolejnej rocznicy ataku Związku Radzieckiego na Polskę. Tego Migalski nie rozumie i co najbardziej przykre ironizuje zadając pytania czy jutro pójdziemy bić bolszewików. Naśmiewa się z tragicznych dla Polaków wydarzeń, kpi sobie z tych momentów w polskiej historii, o których nigdy nie powinniśmy moim zdaniem zapomnieć. Takie postrzeganie przez niego rzeczywistości to właśnie KATASTROFA. Rozumiem, że według Marka Migalskiego, powinniśmy tego dnia przy okazji konferencji samorządowej, zorganizować na rynku w Rzeszowie dyskotekę i zaprosić Marka Migalskiego, aby w swoim stroju dziecka kwiat wystąpił na głównej scenie. Ale to nie wszystko.

Dalej Migalski stwierdza, że tłumacząc nieobecność Jarosława Kaczyńskiego powiedziałem, że miał konsultacje w Warszawie z Przewodniczącym klubu. Otóż nigdy takie słowa z moich ust nie padły, kto był na konferencji, także liczne media mogą to potwierdzić.  Ale Migalski nie raczy niczego wcześniej sprawdzić i kłamie. Liczy się tylko aby uderzyć, nawet na oślep, byle był posmak sensacji. Dzięki, też za rady na temat jak usadzać ludzi na tego typu imprezach.  Gdyby Migalski był tego dnia w Rzeszowie zobaczyłby 2 tysiące ludzi, którzy szczelnie wypełnili zarówno salę jak i w dużej części trybuny. I na koniec pochód ze zniczami i pochodniami pod Pomnik Golgoty Wschodu. W Rzeszowie to wieloletnia tradycja, że właśnie tego dnia 17 września mieszkańcy stolicy Podkarpacia  rok w rok składają hołd poległym w walce o niepodległą Polskę. Czy według Marka Migalskiego Prawo i Sprawiedliwość, partia podkreślająca znaczenie historii i patriotyzmu miała to wydarzenie zignorować? Czy mieliśmy nie dołączyć do pochodu mieszkańców Rzeszowa zmierzających pod pomnik?

Gratuluję Migalskiemu wyczucia i zdolności PR. Współczuję braku wyobraźni. Informuję też, że nazywam się Tomasz Poręba a nie jak pisze Migalski, Poremba. Czy napisał tak moje nazwisko specjalnie? Nie wiem. Ale kultura wymaga, aby chociaż pamiętać pisownię nazwisk osób, które się atakuje.” – pisze Tomasz Poręba.


Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronin
Ronin
2024 lat temu

PiS chora sekta

gbur
gbur
2024 lat temu

Kurowska rekomendowana przez PiS = pocałunek śmierci.
Tej pani Jasło już dziękuje.
PRECZ Z PiSem !!!!!!!!!!!!!

tania jatka
tania jatka
2024 lat temu

Facet PORĄBANY.

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

Poręba,jesteś żałosny.Nie znam tradycji w Rzeszowie,by pod Golgotę chodzić z pochodniami,to się staje niechlubną tradycją pisiorów :lol::D

anty radyjo
anty radyjo
2024 lat temu

wszyscy tylko nie pis…
prof krzemiński stwierdził ze pis to sekta pis to sekta ludzie co sie dzieje

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Profesor Krzemiński? Z tego samego uniwersytetu co abiturient Bartoszewski zwany "profesorem"? 😀

Polak
Polak
2024 lat temu

Niech PIS zwycięży tych którym już brakuje argumentów co wzmaga ich złość na własne błędy.Tylko narodu polskiego żal na POwskie eksperymenty.

ciech
ciech
2024 lat temu

PiSman: Ireneusz Krzemiński – socjolog, od 1996 r. profesor Uniwersyteteu Warszawskiego
autor ponad 200 publikacji naukowych, promotor blisko 80 prac doktorskich, członek kilkunastu miedzynarodowych towarzystw naukowych. Dla porównania: doc. Lech Kaczyński: ilość publikacji naukowych – 3, ilość przewodów doktorskich – 0 /słownie: zero/. Władysław Bartoszewski jest nie abiturientem tylko absolwentem UW, pod koniec l. 60 władze komunistyczne w odwecie za jego działalność w PEN-KLUBie usiłowały unieważnić jego pracę magisterską, profesorem został mianowany przez rząd Bawarii. Proponuję, byście urządzili pikietę z krzyżem przed siedzibą rządu Bawarii z żądaniem cofnięcia tej nominacji. Niemcy też ludzie i się im jakaś rozrywka należy.

Włodzimierz Lenin
Włodzimierz Lenin
2024 lat temu

PIS-man nie pamiętasz kolegi z kursu filozofii marksistowskiej z Krosna? Wstyd, wstyd 😀

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

ciesiu – czyli z Bydłoszewskiego to taki sam magister jest jak z Olka Kwaśniewskiego! 😀 Ale Olkowi nikt "profesorze" nie mówi… 😀

Jasiel
Jasiel
2024 lat temu

PiS-man, określenie "Bydłoszewski" to tak po "katolicku" w waszym rozumieniu???
Gdyby ktoś tak napisał o twojej Kurowskiej, to prokuratura i policja byłyby postawione na nogi.

ciech
ciech
2024 lat temu

PiSman – na szczęście to już nie wy ani wasi tatusiowie z SB decydują, jaki kto ma tytuł.

gbur
gbur
2024 lat temu

Prawdopodobnie "wykształcenie" i rozumek PiS mana zaledwie wystarcza do nieudolnego odszczekiwania się w imieniu sekciarskiego PiSu,
bo nawet do tej sekty go nie chcą.
Czas Pis manie przeprosić swój rozum i powrócić do świata normalnych ludzi.

Stary
Stary
2024 lat temu

PiS-man:nie dziwię się, że ludzie gardzą twoją sektą i tobą też. Poziom twoich komentarzy to dno i 3 mety mułu.

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

gbur – w twoich oczach rzeczywiście widać tęsknotę za rozumem 😀 jasielku – to wszystko w ramach po-czwarzej "polityki miłości" jest 😀

EL-KA
EL-KA
2024 lat temu

Poręba, Poremba, Migalski, Kaczyński – wszyscy chorzy!!!

jareniowska górka
jareniowska górka
2024 lat temu

Jasiel – gdy Bartoszewski nazwał wyborców PiS-u "bydłem" to jakoś nie widziałem byś protestował, że to chamskie :upset: Czyżby bycie chamem dla ludzi o innych poglądach było ok, ty mały hipokryto? :upset:

Jasiel
Jasiel
2024 lat temu

Jareniowsko Górko!
1. Bartoszewski i Platformersi w wyniku pyskówek politycznych nie lecą z byle gównem do prokuratury.
2. Oni nie wycierają sobie politycznych gęb wartościami katolickimi.
Podobno macie zło dobrem zwyciężać.
Dotarło do tego ograniczonego pisowskiego rozumku???

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Jasiel, winnico mądrości, przejawem wyższości PiS-u nad PO-czwarami jest to, że nikt z PiS-u Bydłoszewskiemu za takie słowa w twarz nie splunął. Podobnie, jak waszemu chłopcu z gumowym penisem nikt nie dał w mordę za kłamstwa pod adresem śp. Lecha Kaczyńskiego. To wasze guru z Biłgoraja, ten, któremu kampanię sfinansowali studenci i bezrobotni, pobiegło do prokuratury, gdy ktoś z PiS-u zasugerował, że powinno się z nim zrobić porządek! 😀 Czyżby Tusk Vision Network o tym nie mówiła? 😀 Napiszę ci to dużymi literami, byś zrozumiał co o tobie myślę: HIPOKRYTA!!!

ciech
ciech
2024 lat temu

Jareniowska G.: Bartoszewski bydłem nazwał chuliganów wyjących i wygwizdujących go na Cmentarzu Powązkowskim podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, nie wspominając ani słowem o PiSie. To PiS wziął to na siebie. Jak widać uderz w stół a nożyce się odezwą.

Jasiel
Jasiel
2024 lat temu

O wyższości PiSu nad PO podyskutuj z sobie równymi POwcami, albo spotkaj się z nimi na trwace, bo jak widać z wypowiedzi, do lania w mordę ci bliżej. Dla mnie i jedni i drudzy niemal tacy sami -Pisowcy trochę gorsi.
I przeczytaj jeszcze definicję "hipokryzji".
A tu masz rozwinięcie na przykładzie: HIPOKRYTĄ jest poseł, który nie głosuje zgodnie z nauczaniem kościoła np. za zakazem handlu w niedziele, za obroną życia poczętego, za zakazem in vitro, za becikowym, ale później drze ryja pod pałacem prezydenckim, że BRONI KRZYŻA!!!!!

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Jasiel – skończyłeś niczym Gołota w pojedynku z Tysonem 😀

sędzia ringowy
sędzia ringowy
2024 lat temu

W pojedynku na argumenty Jasiela z PiS-manem ogłaszam nokaut PiS-mana, mimo iż próbuje jeszcze coś dukać.

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Oooo… widzę, że się rodzina odezwała 😀

Back to top button
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x