Wiadomości

Trudne warunki pogodowe. Policja apeluje o ostrożność!

Kolizja w Kołaczycach
Kolizja w Kołaczycach (fot. Jaslonet.pl)

Śliskie jezdnie i wydłużona droga hamowania, w połączeniu z błędami kierowców, były przyczyną wielu zdarzeń na drogach powiatu jasielskiego. Wczoraj policjanci interweniowali w związku z 9 zdarzeniami drogowymi. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych użytkowników dróg, apelujemy o ostrożność.

Wczoraj na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch wypadków i siedmiu kolizji drogowych. Cztery kolizje miały miejsce na terenie Jasła, pozostałe w miejscowościach: Nowy Żmigród, Kołaczyce i Żółków.

W Skołyszynie natomiast doszło do wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem doblo, 21-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, jadąc drogą krajową nr 28 w kierunku Gorlic, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Chcąc uniknąć zderzenia, 21-latek zjechał na lewą stronę pasa uderzając w ustawiony na środkowej wysepce znak. Wyrwany z mocowań znak uderzył w nogi przechodzącej przez przejście 65-letniej mieszkanki gminy Skołyszyn. Piesza trafiła do jasielskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do drugiego wypadku doszło w miejscowości Brzyście. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że kierująca fiatem cinquecento, 37-letnia mieszkanka gminy Dębowiec, nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych. Na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas zderzając się z osobowym fiatem. 37-latka z obrażeniami trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Główną przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Panujące warunki atmosferyczne znacząco utrudniają sytuację na drogach. Śliskie jezdnie powodują, że droga hamowania jest zdecydowanie wydłużona, dlatego należy być przewidującym za kierownicą. Pamiętajmy, że mokre nawierzchnie dróg są bardzo śliskie. Dostosujmy prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Zachowajmy też większe niż zazwyczaj odstępy między jadącymi pojazdami.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x